Egypt: Záhadné místo v Zawyet El‘Aryan

Zawyet El‘Aryan

Záhadná velice komplikovaná struktura a nebo základna z granitu se nachází na dne šachty v Zawyet El‘Aryan.

Archeolog Jean-Philip Lauer stojí vpravo. Můžete si tak udělat představu o rozměrech místa. On sám nedokázal dát vysvětlení, k čemu dané místo sloužilo.

Celá věc je tvořena velmi členitým megalitickým blokem granitu. Bezesporu nejvíce zaujme hrana něčeho, co bychom přirovnali k okraji vany. Že bychom koukali do starodávné koupelny? S velkou pravděpodobností nikoliv, protože v zorném poli máme v pozadí mohutné víko, které zjevně tzv. vanu překrývalo. Víko má po stranách výstupky, které nejspíš budou i na opačné straně. S víkem tedy šlo nejspíš snadno manipulovat.

Z fotografie vše působí jako velmi precizně zpracované. Zařízení nebude s velkou pravděpodobností už kompletní. Nabízí se hypotéza, že v zaklenutí mohlo být cosi umístěno, co navazovalo na vanu a celé to nejspíš bylo zastřešeno.

Bezesporu zde můžeme najít podobný rukopis jako nabízejí megalitické pyramidy v Gíze. Prostřední pyramida má v sobě též vanu vytesanou do země s mohutným víkem, které se přiklápělo. Vana umístěná v nejvyšší komoře Velké pyramidy je oproti všem ostatním jen drobeček.

4 Responses to Egypt: Záhadné místo v Zawyet El‘Aryan

 1. Martin Horus Martin Horus napsal:

  Je to opravdu zvláštní a k zamyšlení, protože v zmíněném dokumentu Pyramidy s prof. Carmen Boulterovou a Abd´el Hakim Awyan je spodní část u šachet vedoucích dovnitř Zawyet El‘Aryan sežehnuta silným žárem.
  Co je ovšem také zarážející, je to, že pravděpodobně místa, která jsou ohořelá, někdo důkladně osekal. Otázkou zůstává proč ? že by nechtěli důkaz ?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Sueneé napsal:

   Tohle je stejný problém jako ve velké pyramidě. Viz. poslední článek o pyramidě. Tuším, že to zazní právě dokumentu C.B., že v jeden moment muselo v tom celém systému dojít k mohutné explozi.
   Slyšel jsem to už i jinde. C.Dunn to taky komentuje.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Martin Horus Martin Horus napsal:

  Sueneé souhlas, Zawyet El‘Aryan je opravdu zajímavé místo.
  Ještě přidám dva obrázky, http://farm9.staticflickr.com/8435/7814128406_c1b9953322_z.jpg
  http://www.egyptiandawn.info/images/plates/large/lauer_zawiyet_shaft.jpg
  mě to trochu připadá jako silo
  v dokumentu Pyramidy – pás klidu o tomto místě mluví prof. Carmen Boulterová a přímo na místě potvrzuje, že je vnitřní prostor sežehnut.
  Určitě by se tam něco našlo, protože lokalita je již dlouho podezřele uzavřena jako vojenský prostor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Sueneé napsal:

   Díky za tvé fotky. Video s C.B. jsem viděl, ale nespojil jsem si to, protože si nepamatuji název a ona to tu „moji“ šachtu neukazovala.
   Muselo jít o nějaký obrovský prostor s uměle udělaným stropem (pokud to vůbec nějaký mělo). Celé je to zahloubené do země.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.