Přirozený porod

Porod jako orgasmus

Jako přirozený porod je chápán fyziologický porod, do kterého se rutinně nezasahuje. Důraz je kladen na svobodnou volbu ženy jak a kde přivést na svět své dítě s ohledem na nejmodernější poznatky vědy. Žena má právo si zvolit místo a okolnosti porodu bez nutnosti si svá rozhodnutí obhajovat. Žena má právo na informace od zkušených žen – matek.

Přirozený porod je, podobně jako milování ženy se svým mužem, intimní záležitost. Žena potřebuje pro porod klid a možnost se plně soustředit na sebe a své dítě ve vhodném (intimním a pro ni bezpečném) prostředí. Rutinní vyšetření, ruch v místnosti, pohyb cizích lidí, ruší ženu od koncentrace na sebe a své rodící se dítě.

Přirozený porod je transformace ženy v matku. Dochází ke změnám jak fyzickým tak psychickým. Přirozený porod v naprostém klidu je jako intenzivní meditace, během které se mohou uvolňovat silné emoční bloky z minulosti (vize, vzpomínky, emotivní sny).

Během přirozeného porodu se uvolňují podobné hormony jako při milování. Dokumentární film Porod jako orgasmus srovnává zkušenosti žen, které se rozhodly rodit přirozeně bez zbytečné intervence doktorů a řízený porod pod drobnohledem lékařů a jejich přístrojů. Upoutávka na film.

Porod v porodnicích pod drobnohledem přístrojů a doktorů (mužů) je v západní společnosti trendem posledních cca 30 let. Jako hlavní důvod se uvádí trend nízké novorozenecké úmrtnosti. Přitom dle zkušeností porodních asistentek, jako je např. Ivana Königsmarková, je většina žen schopna porodit přirozeně sama – maximálně s podporou zkušené porodní asistentky. Intervence lékařů má smysl jen tehdy, pokud nastanou komplikace.

Přirozený porod = normální porod

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.