«« »»

100000 let stará elektrická součástka

Prazvláštní kamen s kovovými výčnělky byl objeven v roce 1998. Objevil jej elektroinženýr John J. Williams. Celé to vypadá jako zástrčka na konci kabelu nějakého zařízení. Williams odmítl sdělit, kde přesně kámen našel. Mnoho skeptiků celou záležitost odmítlo s tím, že se jedná o podvrh. Je tomu ale skutečně tak?

Rentgenové sníky kamene

Rentgenové sníky kamene

Williams odmítl zvláštní předmět prodat, i když obdržel nabídku na 500000 USD. Williams ale nabídl, že předmět dá k dispozici komukoliv ke zkoumání. Klade si pouze dvě podmínky: všem testům bude osobně přítomen a kámen nebude nijak poškozen. Této nabídky zatím využilo jen pár lidí.

Zástrčka v kameni

Zástrčka v kameni

Artefakt má slabou magnetickou přitažlivost. Ohmmetry naznačují, že buď je mezi kolíky velká impedance a nebo, že kolíky nejsou vodivě propojeny. Artefakt není vyroben ze dřeva, plastu, kovu, pryže, nebo jiného snadno rozpoznatelného materiálu.

Williams zavrhl myšlenku, že byl předmět rozříznut, aby jej bylo možno zkoumat zevnitř. Rentgenové snímky ukázaly, že artefakt má záhadnou neprůhlednou vnitřní strukturu, která se nachází v centru kamene.

Podle Williamse, kovové kuličky na povrchu předmětu naznačují, že byl vystaven vysokým teplotám.

Skeptikové neochvějně tvrdí, že musí jít o podvod. Williams s nimi nesouhlasí. Je přesvědčený, že objevil geniální artefakt, který patřil pradávné a nebo mimozemské civilizaci.

Mnozí se domnívají, že důvod širšího vědeckého nezájmu je způsoben strachem z toho, co bychom mohli zjistit. Zkoumání předmětu může přinést dvě možnosti. Během vědeckých analýz se může buď prokázat, že se jedná o propracovaný podvod, a nebo naopak – může být potvrzena Williamsova hypotéza, že jde o pozůstatek z dávné minulosti. To by ovšem v očích některých lidí až příliš radiálně měnilo pohled na svět. Něco takového může být pro některé lidi bohužel až příliš děsivé.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 05724 a SS: 100.

4 Responses to 100000 let stará elektrická součástka

 1. Looper napsal:

  Je to podvod a jak už bylo řešeno – internetové magazíny otisknou všechno, jen, aby měli neustále o čem psát.

 2. Motejl napsal:

  – nálezce elektroinženýr, kdyby to byl cukrář působil by nález věrohodněji…

  – 3 DIN konektor?

  – John Williams – hudba k Star Wars (mimo jiné)

  • OKO OKO napsal:

   Přesně tak. Kdyby to za něco stálo, je z toho haló jak blázen. Tohle je přesně ten typ zpráv, který buduje vrstvu nesoudných internetových new-age joudů, co věří všemu. Takovouhle storry si mohu nafejkovat klidně teď hned a nejhorší na tom je, že to bez jakéhokoliv ověření zveřejní XY serverů (páč budou mít něco nového).

 3. Standa Standa napsal:

  Dotazy:

  – Má ten šutr nějaké rozměry?

  – Mají ty tři nožičky nějaké rozměry?

  Pokud by například odpovídala rozteč nožiček nějakému průmyslovému standardu (0.1 palce, 5mm, 10mm, 20mm) s přesností dejme tomu do 5%, tak by asi byla velká pravděpodobnost, že se jedná o podvod (utržený spodek nějakésoučástky nebo konektoru, nalepený do šutru nebo odlitku).

  – mohl by někdo zkusit namalovat, z jakého úhlu byl nasnímán ten údajný rentgenový snímek?

  Mně nevychází žádný úhel, ze kterého by mohly jít paprsky, aby daly zobrazený výsledek. Což ale také může jen znamenat, že se špatně dívám. Pokud si někdo myslíte, že je ten obrázek z rentgenu pravý, mohli byste prosím na obrázku šutru ukázat, kde by mohl být  zdroj Rentgenova záření a kde snímací deska? Stačí směr paprsku – tak aby souhlasil obrys těch nožiček ve vztahu ke stínu hmoty toho šutru.

   

   

Napsat komentář