15 nejzáhadnějších míst světa

18039x 02. 08. 2019 1 čtenář

Od energií nabitých skal uprostřed australského vnitrozemí až po strašidelné hotely podle Stephena Kinga, od domovů slavných upírů až po lesy plné pokácených a deformovaných stromů v hlubinách slovanské Evropy. Tento seznam nejzáhadnějších míst světa, které můžete navštívít, ve vás určitě vzbudí zájem. Nezáleží na tom, zda jste konspirační teoretik, zapálený lovec UFO, příznivec Nosferatu, médium, fanoušek nadpřirozených sil nebo zda si jen chcete vyrazit bokem od turistických tras za něčím trochu jiným – zde byste měli najít spoustu námětů.

Některá místa jsou dokonalá k vychutnání si různých podivností a krás cizích zemí, z jiných vám naskočí husí kůže. Jedná se jednoduše o skvělá místa k návštěvě, navíc s příslibem velké dávky tajemna.

Užijte si náš seznam nejzáhadnějších míst na světě

Bermudský trojúhelník, Atlantský oceán

Příběhy ztracených námořníků a zmizelých lodí, havarovaných letadel, a dokonce i mizejících lidí se po staletí vynořovaly z vod Bermudského trojúhelníku. Rozsáhlá plocha o rozloze větší než půl milionu čtverečních mil je známá také jako Ďáblův trojúhelník a teoriemi, proč tolik cestujících upadá do jeho spárů, se jen hemží. Podle některých se zde vyskytují magnetické anomálie, které vychylují kompasy z kurzu. Jiné připisují vinu tropickým cyklónům, dle dalších vůbec žádné tajemství neexistuje! Dnes může být návštěva této oblasti mnohem příjemnější, než si možná myslíte. Na jihu lákají ostrovy Turks a Caicos, na severu zase Bermudská zátoka.

Bermudský trojuhelník

Hotel Banff Springs, Kanada

Hotel Banff Springs je opředen řadou strašidelných příběhů a tajemných událostí. Jedna z nich inspirovala Stephena Kinga k napsání románu Osvícení, které bylo později zfilmováno Stanley Kubrickem.

Místní obyvatelé vyprávějí příběhy o chladnokrevném vyvraždění celé rodiny v pokoji číslo 873.  Jiní hovoří o znovu zjevování portýrů, kteří náhle zmizeli.  Pokud si myslíte, že máte zájem se zabývat nadpřirozenými pověstmi, můžete si to zde velmi užít. Z tohoto krásného hotelu, obklopeného jedlovými lesy Skalistých hor, vyzařuje velkopanský skotský styl. V okolí se nacházejí známá lyžařská střediska Jasper a Banff. Má smysl to risknout?? Myslíme si, že určitě!

The Banff Springs Hotel

Rumunsko, Transylvánie

Sylvanské kopce a mlhavé hory, ozvěna kostelních zvonů a kamenné středověké věže měst jako jsou Sibiu, Brašov a Kluž, to vše přispívá k děsivé atmosféře této rozsáhlé oblasti v samém srdci Rumunska. Existuje ale jen jedno místo, které vám opravdu způsobí zimnici a třes po celém těle: hrad Bran. Toto mystické sídlo se tyčí nad lesy na okraji Valašska a je charakteristické směsí gotických věží a střešních chrličů. Za dobu své existence byl hrad spojován s mnoha záhadnými postavami: s Vladem III. řečeným též Napichovač, nejkrvavějším z valašských králů, a samozřejmě s hrabětem Draculou, archetypem krutého a nevyzpytatelného  vládce z Nosferatu.

Transylvánie

Crooked Forest (Křivý les), Polsko

Jižně od města s nevyslovitelným jménem Štětín (Szczecin), na nejvzdálenějším východním úbočí Polska, co by kamenem dohodil na hranici s Německem, si malá oblast s více než 400 borovicemi získala pozornost enycyklopedií Atlas Obscura a cestovatelů, milujících nevšední odlehlá místa bokem od turistického ruchu. Všechny stromy v tomto lese jsou u kmene ohnuté o téměř o 90 stupňů, pak se znovu otočily a začaly růst zpět vzhůru ke slovanskému nebi. Kolem tohoto neobvyklého růstového jevu se točí mnoho otázek a zuřivých debat. Existují dokonce i teorie o přívalových sněhových bouřích či zvláštních pěstitelských metodách lesáků.

Křivý les

Pevnost Bhangarh, Indie

Obklopená štíty pohoří Aravali a osvícená rádžasthánským sluncem, dýchá tato stará pevnost Bhangarh éterickou přítomností jedné prokleté princezny a jejího údajného věznitele, čaroděje Sinhaie. Říká se, že Sinhai se snažil získat mladou šlechtičnu, a tak jí podstrčil lektvar lásky. Plán se obrátil proti němu, čaroděj nakonec skončil mrtvý, předtím ještě stačil proklít všechny obyvatele Bhangarhu, aby zemřeli nepřirozenou a strašlivou smrtí.

Dnes je Mughlai komplex, v minulosti podrobený maháradžou Madho Singhem I., považován za jedno z nejstrašidelnějších míst v Indii. Nikdo sem nesmí vstoupit po setmění. Místní obyvatelé dokonce hlásí úmrtí v důsledku stále trvajícího prokletí!

Pevnost Bhangarh

Skirrid Mountain Inn, Wales

Mezi vyvýšeninami a kamennými vesničkami na východním okraji krásného národního parku Brecon Beacons, jednoho méně známého pohoří na jihu Walesu, se nachází hostinec Skirrid Mountain Inn, opředený mnoha báchorkami a pověstmi z historie galského národa.

Podle některých býval Skirrid Mountain Inn místem setkávání povstaleckých bojovníků pod praporem Owaina Glyndŵra, hrdiny velšského odporu proti Jindřichu IV. Jiné vypravují, že zde kdysi byla budova soudu, kde byli pod vládou neslavně proslulého soudce George Jeffreyse odsuzováni k smrti a věšeni zločinci. Z trámů zde stále visí oprátka, a při tradiční velšské polévce zaslechnete spoustu strašidelných příběhů!

Skirrid Mountain Inn

Tower of London, Anglie

Stínání hlav králům, věznění nepřátel státu, spiknutí a politické machinace od Tudorovců až po Alžbětínce; všechny možné temné a nekalé činy se udály mezi zdmi staré londýnské pevnosti na severním břehu Temže. Nezapomenutelné příběhy plné tajemných událostí začaly zpozorováním Thomase Becketa (svatého mučedníka), o němž se říká, že měl z hrobu zmařit stavbu, rozšiřující palác. Největší rozruch však způsobuje pověst o zjevení královny Anny Boleynové – její bezhlavé tělo se ukrývá v místech, kde byla na příkaz Jindřicha VIII popravena.

Tower of London

Vodopády věčného ohně (Eternal Flame Falls), USA

Vydejte se po klikatých turistických trasách, křižujících Chestnut Ridge Park a objevte skrytý zázrak Shale Creeku. Tento zajímavý přírodní jev, příznačně zvaný Vodopády věčného ohně, je skutečnou záhadou, kterou musíte vidět.

Proč? No, protože se zde daří vytvářet spojení dvou nejzákladnějších sil Země v jediném místě – proto! Nejdříve uvidíte nádherné vodopády, které se kaskádovitě svažují po vrstvách vytesané žulové skály. Za nimi hoří plamen, který probleskává za šedavou vodní mlhovinou. Plamen nikdy nezhasíná, a vědci říkají, že oheň je způsoben přítomností zemního plynu vyvěrajícího z podzemí.

Vodopády věčného ohně

Struktura Rišat (Oko Sahary), Mauritánie

Rozlehlá kruhová struktura Rišat v srdci mocné pouště Sahary v Mauritánii, zdánlivě vířící a točící se jako nějaký cyklón, je něco opravdu záhadného (abyste ji celou spatřili, musíte se vypravit k obloze)). Vědci se po celá léta snažili rozluštit, jak se sem tato perfektní kruhová soustava soustředných prstenců dostala.

Někteří si myslí, že ji vytvořil dopad asteroidu v minulých staletích. Podle jiných to byl jednoduchý proces přirozeného geologického opotřebení a eroze. Existují samozřejmě i teorie o jejím stvoření mimozemšťany, kteří tudy procházeli a označili si bod přistání pro budoucí návštěvy na Zemi.

Struktura Rišat (Oko Sahary)

Obrazce Nazca, Peru

Obrazce na planině Nazca, protkávající prašnou pouštní krajinu jižního Peru, patří mezi nejzáhadnější a nejkrásnější prehistorické památky v celé Jižní Americe. I když jsou většinou o něco méně navštěvované oproti dalším hlavním turistickým atrakcím země – jako je Macchu Picchu, Sacred Valley nebo Cuzco – svůj slušný podíl návštěvníků si udržují. Většina turistů volí přelety nad oblastí, které umožnují spatřit tyto zázraky, vulkanická vyobrazení pavouků a opic, shora, v jejich plné kráse.

Nikdo dodnes neví, proč byly tyto obrazce, dnes již součást světového dědictví UNESCO, starověkými obyvateli Nazca vytvořeny. Možná, že to byla oběť bohům? Nebo kultovní symbol? To je stále záhadou.

Nazca

Hřbitov Highgate, Anglie

Pokud se rozhodnete pro procházku mezi šlahouny révy a břečťanu, naklánějícími se duby a náhrobky, pokrytými lišejníky na londýnském hřbitově Highgate, dejte si pozor: toto místo je mnoha lidmi považováno za to nejstrašidelnější v celém Spojeném království (samozřejmě, když pomineme Tower of London). Při návštěvě tohoto místa, se starými andělskými postavami skrývajícími se ve stinných zákoutích, chrliči chechtajícími se ze štěrbin a nekonečné řady hrobek, vám ztuhne krev v žilách. Někteří lovci duchů říkají, že mezi gotickými skulpturami viděli zjevení. Jiní hlásí upíry, číhající ve stínu hrobek.

Hřbitov Highgate

Area 51, Spojené státy

Magnet pro konspirační teoretiky, kterému se nevyrovná žádné jiné místo v tomto seznamu. Oblast 51 již celé roky inspiruje lovce UFO a mimozemské nadšence – dokonce se vyskytla v Roland Emmerichově mistrovském díle Den nezávislosti z roku 1996! Jedná se o území uprostřed pouště v jižní části amerického státu Nevada, které bylo drženo v nejvyšší tajnosti vládou Spojených států od té doby, co se zde v 50. letech začala vyvíjet a testovat armádní špionážní letadla.

Dnes se spekulanti domnívají, že se tady může skrývat cokoliv od veřejného monitorovacího centra až po stanici na ovládaní počasí či středisko pro cestování časem.

Area 51

Velikonoční ostrov, Polynésie

Někdy na přelomu prvního tisíciletí našeho letopočtu přistáli obyvatelé Rapa Nui z východní Polynésie na větrných březích Velikonočního ostrova a začali je prozkoumávat. Tehdy se samozřejmě ještě nejmenoval Velikonoční ostrov – tento „evropský“ název mu dal Holanďan Jacob Roggeveen, který zde přistál v roce 1722.   To, co zde nalezl, bylo jistě velkým překvapením: nespočet obrovských hlav vytesaných z černých skladních balvanů. Ve skutečnosti je zde více než 880 takzvaných moai hlav, z nichž každá má představovat posledního člena jednoho z kmenových rodinných klanů.

Velikonoční ostrov

Stonehenge, Anglie

Zasazený hluboko uprostřed zelených nížin jihovýchodní Anglie, kde je Salisbury Plain tvořena vrcholky a údolími vřesoviště z dubových lesů, obklopuje Stonegenge již dlouho tajemství a magie. Odhaduje se, že tato kruhová konglomerace obrovských megalitických kamenů, která byla vytvořena přibližně před 5 000 lety, byla vyrobena z jedinečného materiálu, který mohl být těžen pouze z Preseli Hills v Pembrokeshire ve Walesu, místa vzdáleného asi 200 km.

Dodnes zůstává záhadou, jak neolitičtí lidé dokázali přepravit tak obrovské kameny a jaký byl důvod této stavby. Místo je stále opředeno artušovskými legendami a vábí pohany v době letního slunovratu.

Stonehenge

Uluru, Austrálie

Mocný pilíř uprostřed australského vnitrozemí – Uluru. Vyčnívá vysoko nad okolní roviny; gigantický blok pískovcové skály, který vypadá jako krunýř zkamenělého zvířete. Skutečně dech beroucí místo k uzření, které láká všechny od turistů až po milovníky historie (kteří přicházejí zejména kvůli pravěkým petroglyfům zdobícím okolní jeskyně). Ayers Rock, jak místo je také nazýváno, působí také jako centrum pro staré tradice Aboridžínců. Ti věří, že je zde jedno z posledních míst, kde přebývají stvořitelé světa.

Uluru

Podobné články

Napsat komentář