«« »»

400 milionů let stará ozubená kola

Opět jeden z archeologických nálezů, ke kterému se oficiální archeologie moc nehlásí. Neznámý zkamenělý přístroj obsahuje desítky ozubených koleček různé velikosti. Podle geologických nálezů se odhaduje, že artefakt je starý minimálně 400 milionů let.

Artefakt byl nalezen na Kamčatce – 240 kilometrů od osady Tigil. Jako první předmět zkoumal tým archeologů kolem Jurija Golubjova. Archeologové jsou zmatení, neboť podle oficiální doktríny před 400 miliony lety člověk ještě neexistoval, takže otázkou je, kdo vůbec mohl takový předmět postavit?

Spektrální analýza potvrdila, že předmět se skládá z kovových částí (kola jsou kovová). Archeologové spekulují, zda mohlo jít o část nějakého hodinového stroje, nebo počítadla (mechanického počítače).

Tento zvláštní nález naznačuje existenci inteligentních bytostí, které přístroj musely sestavit. Je nutné připustit i možnost, že autoři přístroje nepocházeli ze Země.

Takových neobvyklých archeologických nálezů existuje více. Byla nalezena například zkamenělá kladiva a nebo otisky boty současně s prehistorickými zvířaty. Nejznámějším předmětem je pak mechanický počítač z Antikythéry. U něj se odhaduje stáří sice pouhých 2200 let, ale nikdo nedokáže z jistotou určit, kdy ve skutečnosti vznikl. Tedy zda není mnohem starší.

12 Responses to 400 milionů let stará ozubená kola

 1. JP napsal:

  Dobrý den,
  o těchto Ozubených kolech jsem již četl, ale mě by zajímalo konkrétní složení kovu. Jaké prvky obsahuje a v jakém zastoupeni?
  Nevíte o tom něco?
  Děkuji
  JP

  • M napsal:

   Především je na místě říct, a kupodivu to tu ještě nezaznělo, že to jako ozubená kola nevypadá. Jsou to jen kotoučky s nějakými zářezy po stranách, ale ozubené kolo vypadá a kvůli správné funkci musí vypadat zcela jinak, co se profilu zubů týče. Toto ozubená kola pouze schematicky připomíná.
   Berte tedy jako relevantní vysvětlení od přírodovědců.

   • S. S. napsal:

    Sám jsem tvar zubů neřešil z několika důvodů:
    1. je to psíše strojařský nebo geometrický problém, který by se na malém prostoru příspěvků těžko vysvětloval.
    2. Zkamenělých lilijic jsem našel celkem dost(otloukali jsme s jeskyňáři výzdobu z jeskyň, které v zápětí pohltil lom), zkusil jsem si, jak snadno se lámou na jednotlivá kolečka (články) a jak jsou ty lomy vroubkované. Takže mne ani nijak nelákalo řešit to hlouběji z pohledu strojařiny.

    • M napsal:

     Mně šlo především o to, že i když by někdo o nějakých lilijicích nevěděl (což je i můj případ), tak by mu hned od pohledu mělo dojít, že to ozubená kola být nemohou.
     Co to ve skutečnosti je, už je další otázka a pokud člověka odpověď na ni zajímá, snadno si ji dohledá.

     Mimochodem by mě docela zajímal příběh, který stál u zrodu této myšlenky. Na jednu stranu chápu, že samotný obrázek bude skoro v každém evokovat ozubená kola. Na druhou stranu, pokud už se někdo pídil po tom, co to je za zkamenělinu, odkud je, jak je stará atd., aby pak mohl napsat, jak tu máme stovky milionů let stará ozubená kola, tak je velmi pochybné, že by při tom nenarazil na informaci o tom, co to ve skutečnosti je. Zavání to tedy, jak už to tak často v této oblasti bývá, záměrně zavádějící zprávou.
     To, že si to pak mezi sebou bez rozmyslu přebírají alternativní weby, aniž by dotyčným hned vzápětí došlo, že to přeci jako ozubená kola nevypadá, už je zas jiná kapitola.

 2. S. S. napsal:

  Máte někde odkaz na konkrétí nezávislé analýzy materiálu?
  Ta kolečka vypadají totiž skoro úplně stejně, jako zkamenělá chpadla lilijic. Pokud je víc rozlámaných kusů, lze v takovém materiálu najít nejen „ozubená kolečka“, ale i „šrouby“, „podložky“, „o-kroužky“ a podobné útvary.

  Podobných útvarů najdete spoustu nejen na Kamčatce, ale i u nás v Českém krasu.

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.