7 ranních tipů k meditaci

4815x 07. 12. 2018 1 čtenář

Každý musí najít svůj způsob, jak dojít k rovnováze. Každý den předkládá nové výzvy, překážky a argumenty, které je třeba řešit. Jsou prostě dny, kdy vykročíte špatnou nohou a navíc – ne každý je ranní ptáče. Pomoci může následujících 7 ranní tipů k meditaci.

Ranní meditace nastavuje standard

Z ranní meditace se vyplatí udělat ranní rutinu. Každý má jiné ranní rituály, ale všechny se vždy opakují. K ranní meditaci potřebujete přibližně 10 minut – to není moc, takový čas si může najít každý. Důležité je, abyste vydrželi tak dlouho, až se ranní meditace stane i vaší rutinou.

1. Naplánujte svůj den

Vizualizace je technika, kterou úspěšní lidé po celém světě používají k dosažení svých cílů. Udělejte si čas během ranní meditace, abyste si představili, co se stane ve vašem dni. Můžete mít projekt v práci, schůzku, naplánovaný oběd, termín nebo událost. Využijte ranní chvilku k tomu, abyste aktivovali svou mysl a v mysli obejmuli a natěšili se na nový den, který vás čeká.

2. Vytvořte svůj vlastní prostor

Vaše ranní meditace by měla být něčím, co vás bude bavit, na co se budete těšit. Mělo by to být na místě, na kterém se budete cítit dobře. Může se jednat o postel, nebo kterékoliv místo, které je vám příjemné. Najděte si hezký polštář, na kterém můžete sedět. Příjemnou deku, kterou si můžete dát kolem sebe a zahřát se v případě potřeby. Můžete si také připravit šálek horkého čaje nebo kávy. Vytvořte si příjemné  osvětlení, svíčky, kadidlo, hudbu nebo jiné prvky, které zlepší váš prožitek.

3. Cítit své tělo

Zatímco se zaměřujete na ranní meditaci, věnujte si čas i tomu, abyste více vnímali své tělo. Cítili, že žijete. Zaměřte se na váš srdeční tep, pocity, které můžete po celém těle cítit, na vzduch, který dýcháte. Soustředit se na okamžik, kdy se ponoříte sami do sebe, do své vlastní existence, pomáhá tento způsob myšlení a relaxace posunout ještě na vyšší úroveň.

4. Pružnost těla

Tradiční meditační postoje obvykle vyžadují klid, aby byly účinné. Jóga může velmi pomoci. Není třeba se jít učit, jak při józe meditovat, ve skutečnosti je jóga sama o sobě formou meditace. Věnujte svému tělu ráno pozornost a čas, aby se protáhlo. Zaměřte se na ruce, nohy, ramena, protažení páteře. Vaše tělo to velmi ocení!

5. Pozitivní energie

Váš postoj z velké části nastavuje, jaký bude váš den, jak k němu budete přistupovat. Přemýšlejte o věcech, které máte rádi. Pokud máte domácí mazlíčky, přemýšlejte o nich a o veškeré radosti, kterou vám dávají. Vzpomeňte si na vzpomínky na vaši rodinu, přátele a blízké. Podnícení pocitů lásky a péče jsou jednoznačně nejmocnějšími emocemi, se kterými můžete začít den.

6. Váš postoj

Váš postoj ukazuje, jaký typ člověka jste – zda sebejistý, plachý, atd. Výraz těla a mimika hodně napoví o to, jací jste. Vždy se snažte držet svá záda rovně a tlačit ramena zpět. To vám pomůže se nejen zaměřit na meditaci, ale také pomůže uchovat vaši mysl aktivní. Tělo tak zůstane v přítomnosti. Špatné držení těla vás bude vracet zpět do spánku, a to není cíl ranní meditace.

7. Citlivá rovnováha

Dosažení meditativního stavu je výsledkem vnitřní rovnováhy. Musíte udržet pozornost, aniž byste se příliš soustředěně soustředili na to, že ji musíte udržet. Čím více necháte svou mysl bloudit, tím více ztrácí meditace svou účinnost. Naučte se zaměřit se pouze na svůj dech, vnímat jeho rychlost a hloubku, a zkusit na chvilku nepřemýšlet.

Najděte si svůj způsob

Někteří lidé milují hudbu, jiní potřebují ticho. Najděte si to, co plně vyhovuje vám! Neexistují žádná pravidla ani předpisy. Čím více se vám bude vaše ranní chvilka líbit, tím pravděpodobnější bude, že se stane součástí vašeho životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář