8 signálů, které mohou naznačovat přítomnost mimozemšťanů

7331x 19. 08. 2019 1 čtenář

Je to jedna z největších otázek, kterou lidstvo zajímá: ,,Jsme ve vesmíru sami? Nebo jsou někde další bytosti? A pokud ano, ví o naší existenci nebo žijí také v naivní představě, že oni jsou jediná existence ve vesmíru? Snaží se s námi případně spojit?“

Díky neuvěřitelné práci mezinárodního týmu astronomů jsme zase o krok blíže tomu, abychom zjistili, jak to ve skutečnosti je. Astronomové totiž objevili nově 8 rychlých radiových záblesků ze stejného zdroje. Při experimentu se šest nově objevených FRB opakovalo jen jednou. Další jsme zaznamenali 3x, poslední dokonce 10x.

Radiové vlny, které se neopakují

Právě kvůli tomu, že velká část byla zaznamenaná pouze 1x, není jednoduché to sledovat a zkoumat. O to více vzrušující to je. Opakováním se zvyšuje pravděpodobnost, že astronomové budou schopni rozpoznat, z jaké galaxie tyto záblesky pochází a kdo nebo co je vytvořilo.

Radio shluky, které se objevují ve shlucích, umožňují astronomům lépe sledovat původ signálu.

Převážná většina FRB je detekována pouze jednou, což znamená, že je nelze snadno sledovat. To je důvod, proč jsou opakující se rádiové výbuchy právě objeveny tak vzrušující. Opakováním se zvyšuje pravděpodobnost, že astronomové budou schopni lokalizovat, z jaké galaxie pocházejí a prostředí, která je vytvořila.

Jeden ze signálů (FRB 180916) má dokonce zatím nejnižší rozptyl, což naznačuje, že by mohl být poblíž. Zdá se tedy, že radiové vlny naznačují, že tu nejsme sami. Snad je pouze otázkou času zjistit, jak to doopravdy je.

Tip na knihu z eshopu Sueneé Universe

G. F. L. Stanglmeier a André Liede: Tajné cesty do vesmíru

Válka o Měsíc je větší riziko, než si možná dokážeme představit. Velmoci jako USA, Čína nebo Rusko usilují o získání této strategické pozice ve vesmíru, protože ten, kdo dobyde Měsíc, bude moci ovládnout Zemi. Ještě před několika desítkami let by nikoho nenapadlo, že se Měsíc stane středem pozornosti a to zejména pro Rusko a USA. O dobytí Měsíce mají zájem i Čína, Japonsko, Indie a pravděpodobně i Jižní Korea. Některé státy mají snahu využít Měsíc jen na propagační a prestižní lety, zatímco vyspělejší velmoci usilují o jeho vojenské obsazení a strategické využití pro ovládnutí Země z Měsíce. Právě kvůli velkému zájmu o toto nejbližší vesmírné těleso vyvstává mnoho otázek.

G. F. L. Stanglmeier a André Liede: Tajné cesty do vesmíru

 

Podobné články

Napsat komentář