«« »»

Afrika: Záhadné koule jsou zdrojem energie

V posledních třech desetiletích horníci ze stříbrného dolu Wonderstone poblíž Ottosdalu v západním Transvaalu v Jižní Africe dolují z hluboké skály různé kovové koule. Dosud jich bylo nalezeno nejméně 200. V roce 1979 některé z nich podrobně zkoumal J. R. McIver, profesor geologie na Witwaterstandské univerzitě v Johannesburgu, a profesor geologie Andries Bisschoff z Potsshefstroomské univerzity.

Kovové koule vypadají jako zploštělé glóby, které mají v průměru 1 až 4 palce, a jejich povrch má obvykle ocelově modrou barvu s načervenalým odrazem a do kovu jsou zapuštěné malé plochy bílých vláken. Ty jsou vyrobeny ze slitiny niklu a oceli, která se v přírodě nevyskytuje, a je takového složení, které vylučuje meteorický původ. Některé z nich mají jen tenkou skořápku tlustou asi čtvrt palce a když se rozlomí, můžeme vidět, že jsou naplněné podivným houbovitým materiálem, který se při styku se vzduchem rozpadl na prach.

To, co je na tom všem nejpozoruhodnější, je, že koule byly vytěženy z vrstvy horniny pyrofylit, která se datuje jak geologicky, tak různými radioizotopovými technikami datování jako minimálně 2,8-3 miliardy let stará.

K navršení tajemství na tajemství, Roelf Marx, kurátor jihoafrického muzea ve městě Klerksdorp, zjistil, že koule, kterou má na výstavě, se vlastní silou pomalu otáčí kolem své vlastní osy, zatímco je zamčená ve své vitríně a není vystavená jakýmkoli vibracím zvenku.

V těchto koulích může být tedy dochovaná energie, která stále funguje i po třech miliardách let.

7 Responses to Afrika: Záhadné koule jsou zdrojem energie

 1. OKO OKO napsal:

  Nejsem si jistý, ale myslím, že tyhle „koule“ už se zde diskutovali, tak snad jen pro zajímavost a občerstvení informací z druhé strany barikády: Wiki a Archyfantasies

   

  • Sueneé napsal:

   Máš pravdu. Zhruba dva roky zpet byl clánek: Koule z Klerksdorpského muzea. Nekterá témata stojí za to pripomenout s novými postrehy… 🙂

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Oko, jestli jsi skeptik či někdo jiný a jestli máš odvahu podívej se na tento pravdivý a proslulý dokument o Pyramidách zde : https://www.youtube.com/watch?v=djVuTasDkOU na tubu je to s cz titulkama, ale pokud by jsi chtěl v českém znění můžu ti event. poslat odkaz na stažení. Jestli to dokážeš, zajímalo by mne co na to budeš říkat. Varuji však předem, v tomto dokumentu jsou opravdu jen právě pravdivá fakta..hlavně co se týče poměrů, rozměrů, souvislostí, zlatý řez, pí a hlavně dokazující fakt, že ofic. historie lidem předkládaná je jednou velkou lživou dírou.

    • Sueneé napsal:

     Tenhle dokument je fakt hodně dobrý! Je zajímavé, že ten co tam provádí ty matematické výpočty nechce být vidět na kameru. Zjevně padlý anděl (=rebelující věděc) 🙂

    • OKO OKO napsal:

     Podívej, tys mě asi špatně pochopil. Proč bych neměl mít odvahu se podívat na souhrn zajímavostí a zjištění? Proč si myslíš, že skeptik znamená idiot? Rozdíl mezi námi je v tom, že já si nepřibásňuji všechna ta galaktická božstva a nehodlám věřit každému jen trochu „záhadnému“ tvrzení. Než tvrzení přijmu a zařadím do svého obrazu existence, tak si ho nejdříve ověřuji. To znamená být skeptikem. Ty osobně jsi mi zatím žádná ověřitelná tvrzení nenabídl, jen mlhavé výkřiky o jakési pravdě, která je prý jasná (ovšem pokaždé v jiné souvislosti). A i když jsem se tě na tu tvou jasnou pravdu mnohokrát ptal, tak jsi kromě svých obvyklých klišé nic nepředvedl. Jestli tou pravdou má být to, že se dnes ve svých vědeckých názorech v mnoha případech mýlíme, tak to pravda sááámozřejmě je a není o tom třeba jakkoliv pochybovat. To už jsme tu snad dávno probrali. To si dnes každý vědec uvědomuje. Věda hledá abstraktní model, který co nejlépe popíše pozorovanou realitu. No a je jasné, že model se s časem zlepšuje, čili nahrazuje předchozí modely.

     Tak a teď k věci. Také si nemyslím, že Egypťané opracovávali přesné žulové bloky technikami, co jim dnes egyptologové ve většině přičítají. Hlavně si nemyslím, že autory Velké pyramidy, Sfingy byli „tito“ Egypťané, Myslím, že jsou to artefakty mnohem starší. Jsou v zásadě jen dvě možnosti. Buď zde existovali relativně vyspělé civilizace dříve a byly smeteny nějakou katastrofou nebo sehrála svou roli nějaká intervence zvenčí. Dráždí mne ale, když z našich předků dělá někdo účelově idioty, co nejsou schopni abstraktně přemýšlet nad kruhem nebo trojúhelníkem. Abstraktním myšlením už vládneme mnoho mnoho a mnoho tisíc let…

     Ještě bych si rád přihřál polívčičku s tou tvou zatracovanou evolucí a genetikou. Nevím, jestli to víš, ale výzkum průběhu mutace genomu a aplikace na člověka přinesl zajímavé zjištění  Zhruba před 70ti tisíci lety byl druh homo sapiens redukován na přibližně 3000 jedinců. Tomuto období, zdá se, odpovídá výbuch supervulkánu na Jávě. A pak, že věda je k ničemu  🙂

      

      

     • Martin Horus Martin Horus napsal:

      Proč ty zbytečné emoce..mě je srdečně jedno jestli trpíš nějakou globálně-civilizační zaslepeností a pokud jsi si toho vědom, svůj osud si neseme každý sám. Jestliže já něco vím, jest to Vesmírnou pravdou a i kdybych ti jí tisíckrát napsal, nikdy jí nemůžeš s ostatními v tomto stavu sdílet.

      Viděl jsi ten dokument s titulky, nebo v českém znění ? je v tom rozdíl..

      Rozdíl mezi tzv. skeptiky a námi je ten, že oni se snaží bořit vše co mi víme..což by mohlo být i pro nezasvěceného člověka zajímavou otázkou. Skeptik absolutně nic netvoří, pouze ničí jakékoliv jiné myšlenky, aby se nezbořili zažité paradigmaty vytvořené jejich moci pány z vědecké obce. Když se nad tím pozorně zamyslíš a najdeš paralely, tak se tento fenomén táhne lidskou historií jako dlouhá niť. Co se týče Egyptské historie, potažmo celosvětové, tak ta je trochu jistá jen od dob Ptolemaiovců, vše co bylo před nimi je jen pouhý hypotetický výmysl..

      • OKO OKO napsal:

       Vezmu to po odstavcích.

       AD1) Vůbec nechápu. Podle mne prozatím trpíme zaslepeností všichni. Ti, kdo tvrdí, že znají pravdu všeho, jsou u mne, dokud to ostatním neprokáží, lháři nebo nesoudní pomatenci (pokud si to fakt myslí).

       AD2) Viděl jsem to v originále, s CZ titulky. Chtěl jsem slyšet autentické znění s autentickými emocemi v hlase :-).

       AD3) Evidentně jsi stále nepochopil, co to znamená být skeptik. No a protože to nechápeš ani po mnoha a mnoha vysvětlování, tak co kdybychom pro jednoduchost zavedli skoro-synonymum: „nedůvěřivý“. Jinak ti, co nedokáží o svých tvrzeních zapochybovat ve světle nových důkazů/zjištění nejsou skeptici, ale v tomto směru omezenci. Tak teď už je to doufám snad definitivně jasné.

       a ještě dovětek. Říkáš „oni se snaží bořit to, co my víme“. A co je tedy to, co údajně víte? A čím je to podepřeno? To je prostě nezbytné jasně deklarovat, protože jinak takové výroky nikdo normální nemůže brát vážně.

        

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.