Alexej Leonov: Američané dotočili přistání na Měsíci v Hollywoodu

111210x 30. 12. 2015 1 čtenář

Alexej Leonov prohlásil, že část záběrů z amerického přistání na Měsíci byla natočena ve studiu. Současně ale popřel zvěsti, že by američtí astronauti Neil Armstrong a Erwin Aldrin nikdy nepřistáli na Měsíci.

Sledovali to odborníci včetně mne. Naše lunární skupina je zajedno v tom, jak to proběhlo. Bormanův let s obletem, přistání a také Apollo 13, řekl Leonov.

Takto okomentoval kosmonaut-letec a dvojnásobný hrdnina Sovětského svazu přistání Američanů na Měsíci pro televizní kanál Zvězda. Bylo to uděláno kvůli divákům, aby mohli celou akci vidět od začátku až do konce. Skutečné záběry, podle Leonova, začínají až v momentě, kdy Armstrong nainstaluje vysoce výkonnou anténu pro přenos signálu na Zem.

Kdo by jinak natočil otevření poklopu zvenčí, když na Měsíci nikdo ještě nebyl? Komentuje Leonov.

Video záznam přistání amerických astronautů na Měsíci budí kontroverze už od samého počátku. Richard C. Hoagland (Vědecký poradce CBS News pro vesmírný program Apollo) v jedné ze svých přednášek uvedl, že už během mise Apollo 11 někdo v tiskové místnosti roznášel letáky, které proklamovali, že přistání na Měsíci je hollywoodský trik. Tyto zvěsti nabrali na síle, když vdova po americkém režisérovy Stanleym Kubrickovi řekla: Nixon byl nadšený filmem mého manžela 2001: Vesmírná odysea a požádal jej, aby natočil přistání Američanů na Měsíci.

Když přišli ke Kubrickově ženě novináři, řekla: Ano, tvrdě pracoval, když tvořili film: Přistání na Měsíci. Takhle to přesně řekla, uvedl Leonov. Že samotné přistání na Měsíci bylo zfalšované, jsou spekulace, řekl legendární kosmonaut.

V roce 2009 Alexej Leonov komentoval pochybnosti ohledně toho, zda Američané byli v roce 1969 na Měsíci. V rozhovoru pro zpravodajskou agenturu RIA Novosti sovětský kosmonaut zdůraznil, že něčemu takovému může věřit jen naprostý neznalec.

Vážně věřit tomu, že Američané nebyli na Měsíci, můžou jen naprosto neznalí lidé. A bohužel celá ta sága absurdních dohad o tom, že to celé bylo natočeno v Hollywoodu, přišla právě od Američanů, uvedl tehdy Alexej Leonov.

Nedávno Američan Patrick Murray zveřejnil rozhovor se Stanley Kubrickem. V tomto rozhovoru se režisér přiznává, že přistání na Měsíci bylo celé natočeno na Zemi ve studiu, a že to byl právě on, kdo to režíroval. Rozhovor se objevil teprve před pár týdny, protože Murray musel podepsat prohlášení, že rozhovor zveřejní až 15 let od smrti Kubricka.

Nicméně v internetových diskusích pod články s tímto tématem se vedou živé diskuse, zda jde skutečně o autentický rozhovor s Kubrickem a nebo, zda je na záběrech pouze herec, který se Kubrickovi hodně podobá. Pokud by šlo o herce, pak je zajímavou shodou okolností, že tento rozhovor vychází v relativně krátké době současně s výše uvedenou zprávou od Leonova, a že do kin přichází americká komedie Moonwalkers.

V duchu Leonova se vyjádřil i astronaut Edgar Mitchell (mise Apollo 14), když uvedl: Ano, byli jsme na Měsíci. Ale to co bylo prezentováno medii nebylo doslova tím, jak to probíhalo. Stejné informace pak přichází od různých dobře informovaných zdrojů z první ruky, jakým je třeba Steven Greer. Ten uvedl, že NASA měla předtočený celý průběh mise pro případ, kdyby během letu došlo k nějaké nepředvídatelné události, která by byla pro tehdejší veřejné mínění nepřijatelná.

Zůstávají tu tedy stále nezodpovězené otázky: Pokud Američané doletěli na Měsíc, pak s jakou technologií a jakým způsobem? S čím nebo kým se na Měsíci setkali?

Přistáli Američané na Měsíci?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

Jeden komentář k "Alexej Leonov: Američané dotočili přistání na Měsíci v Hollywoodu"

Napsat komentář