Ani jeden hieroglyf!

27914x 06. 08. 2013 1 čtenář

Pokud Velká pyramida byla zbudována jako hrobka, proč v ní nejsou žádné původní hieroglyfy?

Egyptologové nám říkají, že zde nejsou hieroglyfy proto, že to nebylo v dané oblasti Egypta zvykem.

Podívejme se na příklad hrobu faraóna Chafchufu I., který byl jedním ze synů Cheopse.

V hrobě Chafchufu I. je velké množství ornamentů a dekorací s velmi precizními reliéfy, stejně jako v jiných hrobech k poctě mrtvého podobné těm, které vidíte na fotografii.

Tento hrob je ze stejné časové periody jako Velká pyramida – tedy pokud budeme brát vážně prohlášení egyptologů.

Takže si položme otázku, pokud by Velká pyramida byla postavena kolem roku 2600 před naším letopočtem a tento hrob byl vybudován ve stejné době, proč tu máme na jedné straně holé stěny v pyramidě a na druhé straně bohatě zdobené zdi v hrobce?

 

Pro zvídavé ještě doplním, že současná realita Velké pyramidy je bohužel ne tak úplně holá jak se říká. Bohužel za posledních pár století jsme zvládli umělecky dotvořit to, co naši předkové z nějakého důvodu opomněli. Zejména ve velké galerii jsou na stěnách nápisy typu: „Byl jsem zde, fantomas.“, nebo „K+A 2010“ a tomu podobné v mnoha jazycích.

 

Též je dobré si připomenout, že Velká pyramida není jediná, která je nepoznamenaná. Podobný osud má i prostřední pyramida v Gíze a nebo původní chrám Osirion v Abydosu, kde hieroglyfické nápisy na některých překladech nejsou evidentně původní. A nemusíme vlastně chodit až tak daleko. Stačí se projít tzv. zádušním chrámem v Gíze vedle Sfingy.

Tenhle fakt přímo iniciuje myšlenku, že je velmi obtížné určit, kdy vznikla stavba (pyramida, chrám, …) a kdy vznikly nápisy a reliéfy. Koneckonců víme, že Egypťané v různých dobách přetesávali některé výjevy s ohledem na politickou a společenskou situaci.

Podobné články

2 komentářů k "Ani jeden hieroglyf!"

 • Martin Martin napsal:

  Mě se líbí myšlenka s kterou se plně ztotožňuji a to, že některé pyramidy /např. Velká i vedlejší dvě na Giza platu, Lomená, Červená a možná i některé další/ postavili jiné bytosti něž ty pocházející z naší planety.
  A ty ostatní některé v lepším či horším stavu, jsou pouze kopie, nebo lépe řečeno způsob nápodoby pozdějších generací obyvatel starého Egypta, kteří si mysleli, že se v případě pyramid jedná o hrobky.
  Je k tomu spousta logických důkazů i protichůdných teorií, ale jeden jednoduchý fakt poukazuje na to, že právě ty které jsem napsal jsou ve velice dobrém stavu, na rozdíl od ostatních.

  • Sueneé napsal:

   Mohu osobně potvrdit tvoji teorii. Viděl jsem to v praxi.
   Zvláštní postavení má ale stupňovitá pyramida v Sakkaře a sousedící pyramida Tetiho.

   Stupňovitá pyramida viz. Ohem Boha Hora a pan Hakim.
   Tetiho pyramida je klasický jehlan z malých bloků, kt. jsou skoro velké jako dnešní KB bloky. Nicméně když sestoupíš po schodišti dolů – už jen ta cesta dolů to je úplně jiný svět a hlavně technologie. Osobně mi připadá, jako kdyby to, co je pod pyramidou stavěla jiná parta lidí než-li to co je nad – tedy samotný jehlan. Pyramida je totiž v dost dezolátním stavu a je to spíš už rujna. Podzemní komplex je ale vysekán do kamene megalitickou technologií.
   Dalším specifikem je fakt, že vnitřek prostoru, kde je i „sarkofág“ je hustě popsán texty, které jsou ale jako když je vypálíš raznicí nebo vyfrézuješ. Strop je pomalovaný hvězdami.
   Bohužel si teď neumím vybavit, zda je stop jednolitý a nebo z bloků. Sarkofág ale rozhodně nebyl popraven stejnou cestou, jako se do komplexu chodí. Není ani ze stejného materiálu jako celý prostor. Je z černého granitu.
   Čistě pocitově mi připadá, že nápisy byly dodány dodatečně a pyramida přišla nejspíš o svůj svrchní plášť. Je to nějaká slepenina napříč generacema.
   Na tom celém je zajímavé, že ty další generace postupně ztráceli dovednosti předchozích generací…

Napsat komentář