Antarktida: Nalezeno ztracené město. Že by Atlantida?

1935953x 18. 01. 2017 1 čtenář
Aktualizováno: 30.01.2017, 09:55

Jsou různé dohady o tom, že pod ledovým příkrovem v Antarktidě se nachází ruiny starobylého města. Podle jedné vědecké teorie byla tato oblast v určité době bez ledu a tudíž obývána prastarou civilizací.

Geologické nálezy po celém světě ukazují, že umístění ledového příkrovu bylo odlišné než-li je dnes. Před 12000 lety byla zjevně Antarktida bez ledu. Naproti tomu současná Severní Amerika a severní část Evropy pokrývala silná – několikakilometrová vrstva ledu. Hladiny oceánů a moří byly položeny o 100 až 120 metrů níže.

Z nálezů, které byly objeveny právě v ledových vrstvách severního a jižního pólů, bylo zjištěno, že v době kolem 11600 BCE došlo ke globální katastrofě, kterou Bible a jiné historické texty popisují jako Velkou potopu světa.

O Antarktidě se hovoří jako o jednom z možných míst, kde se mohlo nacházet bájné město Atlantida, o kterém hovořil řecký historik a filosof Platon (360 BC), který se o jeho existenci dozvěděl od Egypťanů.

O skutečné poloze města Atlantida se vedou spory. Bylo totiž nalezeno na desítky lokací, které svým charakterem připomínají popis uvedený Platonem. Město mělo být ostrovní ve formě soustředných kruhů, mezi kterými bylo možné proplouvat na lodích až centrálnímu pahorku.

Město mělo během jedné dramatické noci zmizet za hlasitého běsnění hromů a blesků. Většinou se uvádí, že se město potopilo. Giorgio Tsoukalos v Ancient Aliens nabízí otázku: Co když město nezmizelo pod vodou, ale odletělo? Je třeba chápat, že tato civilizace zjevně ovládala technologie schopné letů napřič kontinenty i vesmírem. Jednou z hypotéz tedy může být, že město bylo ve skutečnosti velkou vesmírnou lodí, která plavala na hladině oceánu.

Že i dnes nacházíme archeologická naleziště, která svým charakterem připomínají koncept města Atlantida, je možné chápat i jako jasný důkaz, že Platon vypráví pravdivý příběh. Že skutečně šlo o reálné místo (město), jehož urbanistický koncept buď nebyl ojedinělý anebo se stál vzorem pro městské zástavby z mladší doby.  Případně i obráceně – Atlantida vycházela z dříve již zažitého konceptu.

Jakkoliv můžeme spekulovat o dávné historii, faktem je, že nedávno uveřejněné fotografie pořízené Google Earth odhalily existenci pyramid v Antarktidě vykukujících ze sněhového příkrovu. Tvar jedné z nich je naprosto zjevný. Je třeba chápat, že ta stavba je stará v řádu 12000 let.

Antakrtida pyramida

Antarktida pyramida

Televizní štáb California TV se snažil natočit reportáž o rozsáhlé oblasti ruin, které byly v Antarktidě objeveny. Archeolog Jonathan Gray tvrdí, že americká vláda se prý snažila tuto reportáž zabavit, protože prokazovala, že v dané oblasti probíhají  masivní archeologické vykopávky pod kontrolou americké armády.

To ovšem nepatří k těm největším kuriozitám, které lze k tomuto tématu dohledat na internetu. Podle mnoha zdrojů a hlavně informátorů, jakými jsou třeba William Tompkins nebo admirál Richard Byrd, o daném místě věděli už i Němci během 2. světové války (konkrétně jednotky SS), kteří si zde vybudovali i vlastní základu známou též pod označením Nové Švábsko.

Němci měli během několika expedicí objevit systém podzemních chodeb, jeskyní  a řečišť včetně termálních pramenů, které pod ledovým příkrovem vytvářejí zelené oázy. Měla zde být postupně vybudována celá základna o velikosti menšího města, kterému se v některých tajných dokumentech říká Nový Berlín (New Berlin) nebo Základna 221  (Base 221).

Pomozte nám prosím tvořit zajímavý obsah stránek! Stále hledáme do týmu další překladatele z angličtiny, ruštiny, rumunštiny, němčiny. Napište námformulář na konci odkazované stránky.

Celá věc se dostává ještě do zajímavějšího světla díky tomu, že podle Williema Tompkinse byli Němci v meziválečném období (20. až 30. léta – přesný čas zatím nikdo neuvedl) kontaktováni mimozemšťany, kteří zda na planetě měli (a možná stále mají) rozsáhlé podzemní základny a to včetně právně polárních oblastí. Němci tak získali přístup k některým mimozemským technologiím. Mimo jiné se pokoušeli ovládnout techniku tzv. létajících talířů. (Jedna z továren, kde se konstruovaly a testovaly, se během 2. světové války nacházela kousek za Prahou.)

Aktualizováno: 30.01.2017, 09:50

David Wilcock uvedl v radiovém vysílání Cost to Coast AM, že v posledních několika měsících roku 2016 bylo možné vidět na internetu v mainstream médiích několik článků o tom, že mnoho známých osobností jako Buzz Aldrin nebo John Kerry podnikli soukromé turistické cesty na Antarktidu. Uvedl, že tam jsou v jeskyních vojenské základy, které byly postaveny nacisty v roce 1939. Současně byly objeveny ruiny neznámé rozvinuté civilizace. Bylo mu prý řečeno, že se pod ledem nacházejí tři mateřské lodi od neznámé mimozemské civilizace, které nouzově přistály před 55000 lety. Tyto lodě jsou v procesu vykopávek pod kontrolou (tajných složek) americké armády.

Podobné články

19 komentářů k "Antarktida: Nalezeno ztracené město. Že by Atlantida?"

  • Tino napsal:

   Na tom to link je diagram historie ako sa udiala a jej postupnosť od Ischwish Pelegona a je ho ludi po obdobie mieru a obdobia vojny k zničeniu civilizácie  a úteku časti lúdi do vesmíru do oblasti Plejaren  následnej degenerácie lúdi ktorý prežili na Zemi  a stali sa barbarmi vrhnutí do pravekú .Príchod opätovný príchod potomkov utečencov z doby Pelegona späť na Zem a to Ischwish Atlant a je ho žena Karyatída a ich lúdia .A Ischwish Muras a je ho lúdia započali nový vek na Zemi plni mieru a prosperity .Až do doby 15 000 BCE ked na scénu stúpil zlý barbar Ischwish Arus ja je ho lúdia ktorý ale boli na úteku zo Zeme lebo sa im nie podarilo prebrať moc tak ukradli lode a odleteli do oblasti Beta Centaury tam celých 2000 rokov hneve a nenávisti boli plodení a školení a vedení k pomste a odplate všetkým čo žily na Zemi a tak pred 13 000 BCE sa plnej sile vrátili späť na Zem aby ju dobyli a zotročili všetkých to bol začiatok vojnového obdobia a na  koniec zničeniu zničeniu civilizácie Atlantis a MU .

 • Narcis napsal:

  hm spíš než ledovce v SA bych věřil na nějakou katastrofu, snad průlet velkého hmotného tělesa či ve fantastičtější podobě na použití technologií na nám zatím neznámých principech předchozí rasou kdy došlo ke změně sklonu zemské osy, takže v oblastní pólů zavládly extrémní podmínky místo stávajících mírných.

  Nu a když Antarktis počítačově zbavíme ledu tak bez velké fantazie v něm lze spatřít podobu ostrovní říše Atlantis. Horkotěžko si ale představit že by se zemský glób až takhle převráti. Dle onoho příběhu Platónovi vyprávěnému zmizela jako když se propadne do moře. Já bych měl ještě fantastičtější hypotézu – nedávno byli vědci překvapeni jak jindy klidné zemské desky umí „poposkočit“ i o metry ve velice krátkém čase. Pokud tedy zmínění vyspělí obyvatelé špatně odhadli účinky svých technologií tak mohlo dojít k planetárnímu „škatulata hejbejte se“ a deska s Atlantis prostě o odputovala na jih. Dost bizarní představa i pro fanouška scifi – ale zase mnohdy skutečnost předčí i nejbujnější fantazii která obvykle vychází ze známých jevů. Takže Atlantis odputovala na jih kde nastaly extrémní podmínky které zkázu dokonaly – a zároveň provedly konzervaci pozůstatků.

 • Sueneé napsal:

  Kam prosim tě na ty informace chodíš? To je docela zajímavé čtení :)

  • Tino napsal:

   No je to iste zaujímave čítanie a zrejme hodne pravdivé žiaľ veľa veci to mu dáva za pravdu .Je to hodne smutná a krvava minulosť ak by k nej nedošlo ktovie aká by bola epocha tu na Zemi .To len dokazuje že aj ti to lúdia mali svoje chyby a nie boli dokonali a preto aj tak ich vývoj smeroval tam kde dospel koncu .

 • Tino napsal:

  Pri tom to globálnom vojnovom konflikte roku 9498 BC zanikli dve vyspelé kultúry.Ludia boli vydaní  nie smernému utrpeniu a smrti ked že boli použite zbrane rôzne zbrane ktoré a ni dnes pozemský človek nie ma a ni paru a dlho ešte nebudú na Zemi známe .Pri to m to konflikte zahynulo desiatky  miliony ludi na planéte a kde tam sa ešte aj dnes nájdu trosky a rujný stavieb z tej doby .Iste bolo to ho postavene m noho ale aj m noho bolo zničene a do konca rozložene na atomi pomocou zbrani ktoré sa volali Owerkill zbrane totálneho ničenia ktoré rozložili cele mesto MU na povrchu  na atomi aj z ludmi ktorý sa nie dokázali zachrániť do podzemia miest Agharta Alfa a Beta zahynuli blesku rýchle ked bola zničená ochrana a obrana mesta .MU city malo ochranu energetickú clonu ktorá ho chránila pred útokom z vonku ale ani to nestačilo pred silami Atlatisu aj jej flotilou lodi ktoré obrovskom útoku tisíce lodi zničili a rozložili cele mesto MU na atomi a to blesku rýchle nie ostalo a ni gram popela .Ludia z Atlantisu boli nad  rámec prekvapený takým veľkým úspechom že ich severská obria flotila porazila tak rýchle MU a poriadne to aj oslávili mali veľkú radosť z to ho že vojna sa skonči .

  • Tino napsal:

   Ale ich radosť dlho nie trvala pretože vedci z MU pripravili proti útok a to že vo svojich lodiach sa vybrali do pasu asteroidov medzí Marsom a Jupiterom a vybrali si tam veľký asteroid ktorí mal v hodne zloženie a veľkosť 1.5 km a za pomoci technických zariadení ktoré umiestili na planetoid použitým obrích pohonych jednotiek ktoré uviedli do pohybu celí asteroid smerom k Zemi a nasmerovali ho na dráhu a stred GEAR ATLANTISU ked ten to asteroid dorazil k Zemi členovia osádky z MU boli na tom to asteroide a vedeli že to je samovražedná akcia ktorá skočí ich smrtov lebo ich obsluha tam bola potrebná aby sa misia z darila .A tak planetoid stúpil do zemskej atmosféry kde explodoval na bez počet tisíce kusov a dopadol na Atlantis a do oceánu o sile 30 000 tisíc vodíkových bomb sa prehnala 2000 km cunami a samotne do pády asteroidu potopili celi Atlantis do hlbín Atlantického oceánu kde je až do dnes .Len malo ludi sa z Atlantisu podarilo zachrániť a odletieť preč z planéty mnohí žiaľ zahynuli obrovskej kataklizme ktorá zasiahla celú Zem. Na dlhé 50 rokov sa atmosféra zahalila do splodín kým sa znova očistila a vyšlo znovu slnko ti čo prežili museli začať znova od ničoho z trosiek žiť biede a strate vedenia a poznania o ktoré sa vojnou pripravili .

   • Tino napsal:

    A to to ma byť dnes pre pozemského človeka veľkým  varovaným do budúcna že vojna a túžba po moci vždy vedie zničeniu a skaze .Dá sa povedať že zničenie Atlantisu a Mu bolo najhorším počinom akému došlo tu na Zemi že to bola obrovská tragédia ludi z Lýry a Vegy a Plejaren aká sa sa udiala .Lebo aj budúcnosti hodne zdialenej budu taký moci chtivý vedci ktorý budu chcieť strnúť moc na seba ako to urobil zlý Ischwish Arus preto že pozemský človek veľa zdedil po svojich mimozemských predkoch a žiaľ veľa zlého .A tak sa musí pozemský človek veľa učiť aby správne jednal a hľadal pravdu v prírode a jej zákonoch a príkazoch Tvorenia a prírody aby sa vrátil poznaniu Učenia ducha a viedol pravý život hodný skutočného človeka a šiel po svojej ceste duchovnej evolúcie to je prianím Plejaren .

   • Tino napsal:

    Cunami malo na výšku 2000 metrov cca opráva .

  • Standa Standa napsal:

   Tino napsal:
   aj dnes nájdu trosky a rujný stavieb z tej doby

   Hleďme,  rujné stavby. :-) :-) :-) To by mohla být dnešní sídla neřestí.

   Pro vysvětlení ze slovenského slovníku:

   rujný príd. m. samopašný, bujný: Rujná krv ohlušila rozum. (Vaj.) Pri rujných skokoch bolo vidno jej strunisté nôžky. (Vaj.);

   rujno i rujne prísl.: r. zaplesať (Krčm.);

   rujnosť, -ti žen. r. (Vaj., Fig.)

   (pozn: I v moravsk7ch nářečích to znamená bujnost či rozpustilost, způsobenou nejspíš pohlavním vzrušením. Příbuzné je i slovo říje.)

 • Tino napsal:

  Sa nevie že bol založení Gear Atlantis a Malí Atlantis .Že veľký Gear Atlantis založil muž titulom Ischwish Atlant a ten to subkontiment sa nachádzal Atlantickom oceáne a že je ho lokácia sa nachádzala medzi Europou a častou Afriky a Ameriky .Ischwish Atlant mal manželku volala sa a mala titul Ishrisch Karyatída ktorá bola cerov Iscwish Murasa mentora a zakladateľa mesta Gear  MU a staviteľa podzemných satelitných miest Agharta Alfa a Beta .Na pranie Ishrisch Karyatide bol postavení Malí Atlantis ktorý sa nachádzal na ostrove Santorini .Gear Atlantis zanikol pred 9498 B.C p.n.l preto že na planéte zúrila globálna vojnová aktivita ktorá viedla zániku kultúr Atlantisu a MU na planéte.Hlavnou silou ktorá ten to konflikt rozpútala bola osoba titulom Iscwish Arus a je ho ludia ktorý sa volali Bafath .Ktoré na koniec poštvali obe kultúry Atlantis a MU proti sebe a na koniec ich tak to zničili čo bolo aj prianím Arusa a je ho ludi aby získali moc nad Zemou    .Mali Atlantis však existoval daľej a to do roku 6000 B C .ked aj ten bol zničený výbuchom sopky ktorú aktivovala temná bludná planéta zvána Ničiteľ ktorá v tom čase preletela cez slnečnú sústavu a spustila sopečnú činnosť na Zemi a aj cunami a povodne a napáchala na Zemi veľké škodí .

Napsat komentář