Antigravitace?

86717x 15. 02. 2016 1 čtenář

Jednoduchý fyzikální pokus ukázal, že 19 kg závaží se může stát vlivem rotace lehčím. Využívá se k tomu gyroskopický efekt.

Je to jistě téma k úvaze.

Za zmínku též stojí, že v souvislosti s létajícími talíři se mnohdy mluví o vysokofrekveční rotaci vnějších prstenců a to i někdy dvou proti sobě.

Podobné články

8 komentářů k "Antigravitace?"

 • Sueneé napsal:

  disk by byl. Přesná váha chybí alespoň na 0.1 g. disk se toci ve vakuu to samo o sobe bude hrát roli.

 • Standa Standa napsal:

  To závaží se nestává lehčím. Jen se změní působení momentu sil a využije energie, kterou do závaží vložila vrtačka.

  • Sueneé napsal:

   AA v dilech, kde mluvi o Vimanas, popisuji, ze lode v sobe meli rychle rotujici kruh.

   Pam dojem ze Bob Lazar mluvi o vyziti tohohle principu. Vzdy jde o mnohem vetsi otacky nez-li predvedli na videu.

   Ralph Ring tez zminuje rotaci: http://www.suenee.cz/ralph-ring-muz-ktery-letal-s-letajicimi-taliri/

   Existuje jeste jedno video dokument o cloveku, ktery si doslova na zahrade postavil vlastni letajici talir. popisoval, ze pouzil princip protibeznych „kruhu“, ktere nechal rotovat velkou rychlosti. Ty zanfungovaly jako antigravitacni pohon. Bohzel mu do toho zacala kecat CIA. :(

   Pozorovatele ETV popisuji barevna svetla, nebo svetlne zablesky. Nekdo z mych oblibencu {Greer, Wilcock, Haramein} to vysvetluji tak, ze pri velmi vysoke rotaci dojde ke zmene fyzikalnich vlastnisti materialu. Jako vedlejsi efekt jsou svetelne zablesky.

   …atd.

   Stando, jde o princip. Pokud bych dokazal vzit zavazi z materialu, ktere by zvladlo tak velke otacky a roztocil ho velkou rychlosti, muze zjevne letet…

   Laboratorni pokus videny ve filmu Sirius od SG ukazuje podobny pokus s elektromagnety. Zvysovanim rotace snizovali „hmotnost“. {uvadim v uvozovkach, at se nepreme o terminlogii}

   R.C.Hoagland popisuje laboratorni pokus s hozenim rotujiciho micku. Prokazalo se, ze jehci a doleti dal.

   • Standa Standa napsal:

    Pokud necháte velkou rychlostí rotovat něco ve vzduchu, projeví se vztlakové jevy. Na tomhle principu fungují například Frisbee.

    Co se týče rotujícího míčku: tam funguje tzv. magnusův jev. Je to vznik dynamického vztlaku při obrékání rotujícího tělesa. Síla působí kolmo na osu rotace a kolmo na směr letu.

    Co se týče videa, pod kterým diskutujeme, tak upozorňuji, že podstatná je poloha osy rotace: je vodorovná. Se svislou osou by zvedání bylo zhruba stejně namáhavé, jako kdyby se to těleso netočilo.

    Principem fungování  je gyroskopický efekt (snaha o změnu směru osy rotace, kterou zde vyvolává gravitace.).

    Pokud rotují elektromagnety, vzniká elektromagnetické pole a případně vířivé proudy v okolních materiálech. To může vzájemným působením způsobit vznik reálných sil.

    Na tomhle principu fungují například asynchronní elektromotory nebo vířivé brzdy.

     

     

     

Napsat komentář