«« »»

Archeologové: Rakety ve starověku? To musí být podvrh!

Předmět na obrázku byl objeven v Turecku pod pětimetrovou vrstvou hlíny, na jednom z místních archeologických nalezišť. Nález je uložen v místním muzeu s poznámkou: „Podvrh“

Byl to právě Zecharia Sitchin, který ve své knize Kronika Země vypráví o své zkušenosti. Věděl o existenci onoho předmětu a jel se na něj osobně podívat. Artefakt byl umístěn v depozitáři muzea (nebyl vystaven), jehož ředitel popíral existenci onoho předmětu. Po několika hodinách přemlouvání jej vytáhl ze skříně, kdesi za stolem a ukázal jej Sitchinovi. Když se Sitchin dotázal, proč onen předmět není vystaven, od ředitele se mu dostalo následující odpovědi: „Je to podvrh.“ 
„Jak víte, že je to podvrh?“ oponoval udivený Sitchin. „Je to ojedinělý kus. Nikde jinde neexistuje nic takového a my nemůžeme vystavovat věci, které jsou tak ojedinělé.“ kontroval mu ředitel muzea. „Co když vám dokážu, že existuje hodně takových věcí, zveřejníte to?“ znovu se dotazoval Sitchin. „No já nevím. Záleží na důkazech…Zvážíme to.“ ukončil diskuzi ředitel muzea.

Zecharia Sitchin se vrátil domů a poslal mu sérii obrázků předmětů, které svým tvarem připomínají raketu.

Muzeum předmět zveřejnilo a do popisku uvedlo: „Máme za to, že tento předmět je podvrh.“

Předmět byl nalezen na archeologickém nalezišti společně s několika hliněnými destičkami, obsahujícími klínové písmo. Jejich autenticitu nikdo nikdy nezpochybnil. Předmět svým tvarem připomíná moderní raketoplán. Jeho zadní část má zjevný tvar tří trysek. Uprostřed lodi je vidět sedící postava s ulomenou hlavou.

V Indické tradici najdeme zmínky o strojích Vimana. Biblické texty Starého zákona mluví o bozích, sestupujících na Zemi za „hřmotu a kouře.“ Nejznámějším případem popisujícím stavbu rakety, která měla doletět až k bohům (Anunnaki) na oběžné dráze okolo Země, je příběh známý jako Babylónská věž.

Graham Hancock říká, že lidstvo trpí ztrátou paměti. „Ztratili jsme návaznost na naši minulost. Odmítáme přijmout, že tu byl někdo před námi, kdo dokázal (technologicky) mnohem více…“

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 15504 a SS: 100.

7 Responses to Archeologové: Rakety ve starověku? To musí být podvrh!

  1. Standa Standa napsal:

    Ještě drobnost: Bylo by dobré, kdyby zastánci názoru, že se jedná o raketu, popsali, kde má mít ta údajná raketa palivo a kolik ho je. U běžných raket tvoří palivo naprosto převažující část objemu i hmotnosti rakety. Raketoplán měl obrovskou vnější nádrž – bez ní mohl prakticky jen plachtit. Jenže „raketka“ na fotce nemá křídla.

  2. Standa Standa napsal:

    Musí to být nutně nějaký stroj?

    Nemůže se jednat třeba jen o bustu zarostlého chlapíka ve špičaté přilbě?

Napsat komentář