Area 51: rozhovor s mimozemšťanem

11790x 28. 01. 2016 1 čtenář

Area 51: The Alien Interview je dokumentární film publikovaný v roce 1997. Zachycuje údajný výslech mimozemšťana na vojenské základně Spojených států amerických v Oblasti 51, jehož záznam byl získán od muže jménem Victor.

Drobný tvor, který zcela odpovídá zažité představě o šedých mimozemšťanech, sedí za stolem. Stvoření, jež bylo podle Victora do Oblasti 51 dopraveno po sestřelení jeho lodi v roce 1989, je za stolem v místě nejvzdálenějším od kamery. Je umístěno za sklem, které Victor označil jako „bioochranná bariéra“, bránícím údajného vetřelce před mikroby a viry. Ve skle se odráží pravděpodobně dvě televizní obrazovky. Na hlavě mimozemšťana si lze všimnout několika podlitin a Morton předpokládá, že přístroj stojící před ním na stole je monitor srdeční činnosti.

Osoba, jíž Victor označil za armádního důstojníka pokoušejícího se s bytostí telepaticky komunikovat, je v popředí nalevo, zatímco civilně oblečená postava střídavě vstupuje a odchází ze záběru v popředí napravo. Místnost, ve které rozhovor probíhá, je velmi slabě osvětlena, a proto dělá tma z obou osob pouze obtížně rozeznatelné tmavé stíny. Ze stejného důvodu je trvale viditelná pouze hlava mimozemšťana, přestože krátce je možné zahlédnout i horní část jeho trupu.

Přibližně v polovině videozáznamu začíná být mimozemšťan znatelně rozrušený a projevují se u něj silné křeče doprovázené dušením. Vojenský úředník dává signál dvěma zdravotníkům, kteří s rouškami na obličeji přicházejí mimozemšťanovi na pomoc. Zatímco jeden svítí kapesní svítilnou, druhý stírá od úst tvora pěnu. V tomto momentě video končí.

Záznam je bez zvuku – Victor jej prý záměrně odebral, aby zachoval anonymitu jeho účastníků.

Samotný dokument zůstává v otázce pravosti záznamu neutrální a nabádá diváky, aby si vytvořili vlastní názor z dostupných informací.

Area 51: Rozhovor s mimozemšťanem je

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

Napsat komentář