Astrální cestování a snový svět: jsou skutečné?

7510x 16. 03. 2019 1 čtenář

V článku Halucinace průnikem do nehmotného světa, vznikla diskuse nad tématem snů. Přináším stručný přehled mně známých snových realit, se kterými jsem měl možnost se osobně setkat a nebo o nich slyšel vyprávět blízké přátele.

Rozdělení snů

  • klasické sny: vědomí se snaží zpracovat nevyřešené emoce tím, že vyvolává z paměti události, které se týkaly emočně nezpracované situace a nebo mají analogický průběh – tedy spouští stejný druh emoce. Tím se tě snaží iniciovat k tomu, abys ať ve snu nebo v bdělém stavu s tím pracoval a tuhle část uzavřel. Je to možné přirovnat k velmi jemné verzi retrospekce, kterou prochází každý při návratu Domů v procesu smrti. I ve snech se může stát, že vystupujete v roli nezávislého pozorovatele nebo pozorovatele skrze jinou osobu. Znovu a znovu prožíváte nezpracované emoce, stresy a napětí.
  • vědomé snění: je v nich rozšířená pozornost a můžeme v nich ohýbat děj. Toto se stane spontánně, nebo se lze naučit techniky, jak toho dosáhnout. Pak je možné děj upravit nebo úplně zastavit a stát se jeho režisérem. Míra změn je závislá na síle procitnutého vědomí.
  • věštecké sny a vize: medium přijme zprávu o ději, který probíhal v minulosti, nebo se děje, a nebo se bude dít. Čas zde opět nehraje roli.
    • Zvláštní podskupinou jsou pak setkání s lidmi, kteří už odešli Domů do Světla nebo se tam právě chystají. Stejně tak sem lze zařadit naopak příchody, kdy dítě se ohlásí ještě dříve než je počato nebo těsně poté.
  • Unikátní formou jsou pak signály těla, které vyvolá určitou potřebu. Typickým případem je snaha těla vynutit návštěvu záchodu.
  • astrální cestování: nejde o formu snění – je to hlubší stav vědomí, ve kterém se můžeš pohybovat napříč dimenzemi reality a (ne)reálnosti času. Lze cestovat prakticky kamkoliv. Pohyb prostorem může být nespojitý nebo lineární. Je k dispozici rozšířené vnímání v prostoru na 360° ve všech směrech. Je možné procházet fyzickými věcmi, jako jsou například zdi, nebo létat. Být čímkoliv a kýmkoliv. Odtud pocházejí většinou létající sny. Astrální cestování lze vědomě iniciovat a nebo se může spustit na základě  jiných podnětů. Při astrálním cestování většinou dochází oddělení astrálního těla od fyzického.
  • Setkání s mimozemšťany: Zvláštní sortou jsou pak případy iniciované někým z venku. Sem spadají setkání s mimozemšťany v astrálním světě.

Třetí oko

Sny se odehrávají v projekční síni známé jako šišinka nebo třetí oko. Je to místo v mozku, které má podobné vlastnosti jako lidské oko, jen s tím rozdílem, že nemá čočku, a současně je zdrojem mnoha hormonů, které slouží jako podpůrné látky pro přirozeně iniciované změněné stavy vědomí. Je to jakýsi reaktor, který nás dokáže dostat do jiných dimenzí.

Během spánku procházíme různými úrovněmi snění. Někteří vám na dotaz: “O čem se ti zdálo?”, odpoví, že o ničem, že si to buď nepamatují. Je to způsobené tím, že jemnohmotná podstata snové a astrální reality je někdy obtížně stravitelná pro mozek, resp. pro hrubou podstatu světa, ve kterém se v bdělém stavu pohybujeme. Na některé zážitky navíc nemáme v našich vzpomínkách odpovídající slovník zážitků a emocí. Sem spadají i zázračné sny, kde lidé najdou lék na všechny neduhy světa nebo objeví nápoj nesmrtelnosti a nebo technické výkresy na generátor volné energie. Po probuzení vám řeknou, že si z toho nic nepamatují, jen že ve snu věděli – měli jasnou představu, jak to udělat. Ve snu bylo vše hodně jednoduché a stačilo tak málo, aby to zrealizovali.

Dej si pozor, co si přeješ, může se Ti to splnit

Naše realita má ale velkou setrvačnost. Od snu, myšlenky, pocitu, k fyzické manifestaci mnohdy vede někdy nesnadná cesta. Záleží na každém z nás, jak moc je vnitřně vyladěn na harmonické frekvence vesmíru, protože „přej si a bude ti dáno… jak nahoře tak dole… jak uvnitř, tak navenek… aneb dej si pozor na to, co si přeješ, může se ti to splnit!“ Výborně projekci snů popisuje ve svém videu Pjér la Šéz: Sny a snění

Prožili jste už astrální cestování? Jaké sny máte nejčastěji vy a s čím jste se ve snech už setkali? Nezapomeňte hlasovat v anketě a podělit se se svými sny zkušenostmi v komentářích.

Máte zkušenosti s astrálním cestováním?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

Napsat komentář