Avi Loeb: První kontakt s mimozemšťany

8654x 17. 01. 2019 1 čtenář

Pokud jste někdy uvažovali o tom, jaký by byl první kontakt s mimozemšťany, tak nejste sami. V Hollywoodu si tento kontakt představovali různými způsoby, ty ukazují například filmy jako Invasion of Body Snatchers (1951), Blízké setkání třetího druhu (1977) a E.T. (1982) Den nezávislosti (1996) a Příchod (2016).

Je dobré si připomenout slova z románu astrofyzika Carla Sagana z roku 1985:

„Vesmír je docela velké místo. Pokud bychom tu byli pouze my, byla by to zbytečná ztráta prostoru.“

Avi Loeb a kontakt s mimozemšťany

Zdá se, že Avi Loeb, předseda Harvardského astronomického oddělení, souhlasí. V rozhovoru s Der Spiegelem uvádí svůj názor o tom, jak je dle něj svět a vesmír kolem nás velký.

„Pokud se zamyslíte nad historií lidstva, uvidíte, jak se člověk a lidstvo vyvíjelo. Člověk tíhne k rodině, ke kmenu, ke své zemi, sbližuje se s lidmi z jiného kontinentu. Vše jde vpřed. Najít další bytosti z jiných světů by bylo dalším krokem pro lidstvo. Nemohu vám říci, jak bude vypadat tento okamžik objevení, ale bude to šokující. Často si představujeme, že tyto bytosti jsou nám podobné, ale možná jsou radikálně odlišné.“

V roce 2017 Loeb uvažuje nad tím, že je těžké vidět na tak velké vzdálenosti, co se děje s jinými planetami.

„Měli bychom investovat do budování lepších observatoří a hledat další možnosti, jak vysílat i chytat signály přítomnosti mimozemské civilizace. A tyto signály nemusí být jen o komunikace, mohly by to být artefakty na povrchu planety. „

Setkání s mimozemskou civilizací

Není zcela jasné, zda se Loeb odvolává na objekty na povrchu jiných planet nebo na planetě Zemi (například Stonehenge nebo jiné architektonické stavby, které jsou sporné a existuje u nich domněnka, že tyto stavby byly postaveny pomocí mimozemské civilizace). Ačkoliv si to spousta lidí přeje, je zde možnost, že setkání s mimozemskou civilizací na Planetě Zemi hodí naši Zemi do naprostého chaosu. Taková událost by byla šokem nejen pro politiky, ale i pro samotné lidstvo. Mohla by tím být ohrožena ekonomika i všechna náboženství.

Křesťanství například učí to, že lidé jsou vrcholem Božího stvoření, takže se můžeme ptát, jak do tohoto stvoření zapadají mimozemské bytosti. Také pokud mimozemšťané zemřou – kam půjdou? Do nebe nebo do pekla? Bez ohledu na to, co by se mohlo stát, víme, že setkání s mimozemskou komunikací by bylo jednou z nejdůležitějších událostí v historii lidstva.

Pro nadšence, kteří umí anglicky, je zde video s Avi Loebem o vesmíru a mimozemské civilizaci:

Podobné články

Napsat komentář