«« »»

Baalbek: stavby z více jak 800 tunových bloků

V Baalbeku (nachází se v Libanou) najdeme velkou platformu (základy) slouženou z perfektně zarovnaných kamenných bloků o hmotnosti více jak 800 tun. Římané, kteří přišlo mnoho let po té, co byla platforma vystavěna, na ní zbudovali vlastní chrám z mnohem menších kamenů a to i přesto, že měli na svoji dobu velmi dobré technické dovednosti.

Když porovnáte Římské kameny s těmi původními několika set tunovými kusy působí to velmi legračně. Je též zřetelně vidět rozdíl v preciznosti jejich uložení.

Za zmínku stojí ještě více jak 1000 tun velký blok, jehož zpracování by bylo i v dnešní době velmi problematické, natož vůbec nějaké úvahy o jeho přepravě. Kámen částečně trčí ze země a fascinuje svým precizním opracováním.

 

Zdroj: ETupdates

 

 

 

2 Responses to Baalbek: stavby z více jak 800 tunových bloků

 1. […] Je vhodné si připomenout, že existují i další precizně inženýrsky zpracované megalitické stavby po celé naší planetě. Příkladem může být třebaPuma PunkuneboBaalbek. […]

 2. Miroslav Provod napsal:

  Mohlo by Vás zajímat.

  ==== MOD ====
  Přesunuto do http://www.suenee.cz/tajemne-megality/
  =============

  Na adrese http://www.miroslavprovod.com by možná někteří badatelé I vědci mohli nalézt určitou nápovědu pro zodpovězení otázky, z jakého důvodu byly budovány mnohé megalitické stavby.

  Miroslav Provod

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.