Bitva o Los Angeles 1942 - mimozemšťané pod palbou?

7085x 28. 02. 2017 1 čtenář

Pokud stále patříte mezi tu část lidí, která věří, že nepředstavitelně rozlehlý, 13,8 miliardy let starý vesmír obýváme sami, pak vám tento článek možná způsobí šok. Ne, že by to bylo jeho smyslem – událost stará již více, než 70 let, však zachází dál, než si většina z vás ( možná ) dokáže v první moment připustit.

O tom, že ten tmavý, mrazivý, nehostinný a přitom nesmírně přitažlivý prostor nepatří jen nám, hovoří bez okolků a obav ze ztráty zaměstnání už i zástupci z míst, odkud ještě před pár lety přicházela pouze skepse a posměch. Experti NASA, bývalí astronauti, vědci, astronomové, piloti, či dokonce i ústy oficiálních zástupců samotný Vatikán; ti všichni přinášejí domněnky, důkazy a svědectví o jevech a pozorováních, na které už meteorologické balóny a mimořádně jasná planeta Venuše, nestačí.

Je 25. února 1942. Panuje chladná, tichá noc a nic nenasvědčuje tomu, že by měla být jíná, než ty předchozí. Zničehonic se však rozezvučí sirény, jež jako děsivá břitva protkají ticho jižní Kalifornie. Lidé ve strachu panikaří, jejich oči se stáčejí k obloze, odkud očekávají nepřátelská Zera. Všichni totiž mají v paměti nedávný japonský útok na Pearl Harbor. Výkonné reflektory 38. dělostřelecké brigády však osvětlují ohromný objekt, který jakoby doprovázeli další, mnohem menší. Vojenská letadla se okamžitě vydávají prozkoumat objekt. Brzy poté se za pomocí světlometů ukazuje, že ostatní světla jsou pouze součástí celku – jednoho mimořádně velkého objektu, který mnozí svědci označili jako „podivnou, velkou zavěšenou lucernu.“

Stovky a tisíce svědků sledují tento dechberoucí úkaz a všichni popisují svými slovy to samé.

„Bylo to velké! Přímo obrovské! A plulo to přímo nad mým domem. V životě jsem nic podobného neviděla,“ řekla později jedna z členek místní protiletecké ochrany.

„Jen se to vznášelo v oblacích, a možná jen velmi pomalu pohybovalo. Zářilo to krásným oranžovým světlem a jednalo se asi o nejkrásnější věc, kterou jsem kdy viděla. A viděla jsem perfektně, protože ten objekt byl velmi blízko,“ dodala svědkyně.

„Poslali stíhačky a já pozorovala, jak se ve svazech přibližují a pak zase odlétají. Stříleli, ale bez zjevného úspěchu. Bylo to jako Den nezávislosti, ale o moc hlučnější. Ochrana pálila jako šílená, ale vůbec se jí nevedlo. Nikdy nezapomenu, o jak mimořádný úkaz se jednalo. Bylo to prostě úžasné. A jaké krásné barvy!“ zní svědectví přímé účastnice incidentu.

Neidentifikovatelný objekt se pohyboval směrem do centra, od Santa Moniky. Na chvíli zmizel a když se objevil znovu, začala na něj armáda pálit protiletadlovými střelami ráže 12,8mm. Ale žádná ze střel ho nepoškodila, leč palba mířila přímo do něj a bylo vypáleno kolem 1500 ran. Po 40ti minutách zamířil k Long Beach, kde byla opět zahájena těžká palba, avšak bez úspěchu. Naopak tři civilisté byli zabiti v důsledku padajících střepin a další byli zraněni. Není nikterak přehnané a ani originální říct, že UFO očividně chránil štít ne nepodobný technologii ze sci-fi filmů, např. ze Star Treku.

Palba trvala až do 4:15, poté objekt podruhé zmizel za oceán a už se neukázal. Až v 7:20 byl vyhlášen stav, který by se dal nazvat jako „všude čisto“.
Následujícího dne se jednotlivé noviny předháněli v počtu informací. Přinášeli fotografie, svědectví a podrobnosti o události, přičemž oficiální místa shodně tvrdila to, že útočili na neidentifikovatelný objekt na obloze.

Zvláštní věci však nekončili. Dalšího dne se totiž stovky a tisíce svědků od armády dověděli, že jejich oči a uši nejsou tak úplně v pořádku, neb úkaz na obloze byl meteorologický balón. V dalších dnech si pak mohli dokonce přečíst i to, že o nic nešlo, resp., že šlo jen o pouhopouhé cvičení.
Obě vysvětlení dávají nepochybně smysl. Je zcela běžné, že meteorologický balón přežije déšť patnácti set střel, aniž by zpomalil, změnil směr, či se snad poroučel k zemi, jak by někdo mohl naivně očekávat. Nu a cvičení, během kterého zabili 3 nevinné občany a další zranili, určitě ostatní, hlavně pozůstalé oběti, muselo naprosto uspokojit. Objevili se názory „renomovaných“ lidí v uniformě, že šlo také o japonský útok, tajemník Amerického námořnictva Frank Knox se přidal k názoru, že šlo o falešný poplach. Ještě po mnoha letech, například v roce 1983, analyzovali jisté noviny celý incident s výsledkem, který označil celou věc za „válku nervů“ a objekt, jež jistě nebyl tím, čím se zdál a neuvěřitelné množství svědků pouze trpělo jakousi davovou halucinací ( zvláštní, že jí trpěli i přístroje, ke kterým mi to moc nepasuje ), byl „ztraceným meteorologickým balónem.“

Na závěr mi dovolte pro novinařinu možná trochu netypickou, provokativní otázku: Opravdu ještě někdo, kromě neomylných kapacit typu pana Grygara a jeho spolku Sisyfos věří, že myriády hvězd a galaxií ve vesmíru jsou neobydlené?

Neidentifikovaný létající objekt v bitvě o LA byl:

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

Napsat komentář