Bolívie: Tiwanaku – město bohů?

7630x 13. 08. 2013 1 čtenář

Nikdo nedokáže s jistotou říci, kdy byl zbudován. Dohady se různí od 1500 let před naším letopočtem přes 15000 př.n.l. až po astronomická čísla 150000 př.n.l.

Oblast kolem Tiwanaku mohla být osídlena v době kolem roku 1500 př.n.l. jako malá vesnice. Mnoho výzkumníků se domnívá, že tato oblast byla osídlena mezi lety 300 n.l. až 1000 n.l., kdy údajně Tiwanaku se významně rozvíjelo.

Mezi lety 300 př.n.l. až 300 n.l. se má za to, že Tiwanaku bylo normální kosmopolitní centrum, do kterého mnoho lidí podnikalo poutě. Vychází se z předpokladu, že Tiwanaku byla mocná říše.

V roce 1945 Arthur Posnansky objevil, že při stavbě Tiwanaku byly použity různé aspekty z astronomie. Stavby byly orientovány podle významných souhvězdí a astronomických událostí. Z toho Posnansky vyvodil, že stavby musí být starší než 15000 let před naším letopočtem. Nicméně i tato datace nebude nejspíš přesná, protože dle pověstí jsou stavby mnohem staršího data.

Velkou zvláštností celého komplexu je náměstí obehnané obvodovou zdí, do které jsou vsazeny tváře. Každá z nich zjevně představuje jednu rasu, která zde byla zastoupena. Někteří alternativní archeologové se domnívají, že místo mohlo mít podobný význam jako například dnešní OSN. Setkávali se zde zástupci všech národností a ras a diskutovali o vzájemné spolupráci.

 

Jsou zde zastoupeny i rasy grays – šediví trpaslíci a nebo reptiliáni. Muselo jít tedy o místo setkání nejen napříč planetou Zemí ale i napříč Vesmírem.

Některé části komplexu jsou zbudovány megalitickou technologií. Docela často je Tiwanaku zmiňován též v souvislosti s dalším městem bohů – Puma Punku, které s ním sousedí.

Podobné články

Napsat komentář