Bosenské kamenné koule

8478x 07. 10. 2018 1 čtenář

Sladvné jsou nejen bosenské pyramidy, ale další záhadou jsou i kamenné koule. Bosenský výzkumník Semir Osmanagič je odborníkem na bosenské pyramidy. Osmanagič a ještě další badatelé jsou přesvědčeni, že se na území Bosny nachází dávné stavby pyramid. Jednou z nich má být hora Visočica u městečka Visoko.

Bosenské kamenné koule

Nejsou to ale jediné záhady, které můžeme v okolí Visoka najít. Další hádankou jsou kamenné koule, objevené u města Zavidoviči. Podle Osmanagiče jsou všechny umělého původu, mají spojitost s pyramidami a jsou také artefakty nám neznámé civilizace, která se v těchto místech vyskytovala před více než 1500 lety.

Největší koule byla nedávno částečně odkrytá v lese Podubravlje, o poloměru 1,2 -1,5 metru. Osmanagič se domnívá, že tato koule je z dosud nalezených nejstarší (kámen má vysoký obsah železa) a zároveň i největší na světě. Její váha je odhadována na 30 tun.

Semir Osmanagič

Semir Osmanagič se zabývá kamennými koulemi již 15 let, procestoval spoustu zemí a měl možnost vidět je v Kostarice, Turecku, na Velikonočním ostrově, v Mexiku, Tunisu a na Kanárských ostrovech. A je známé, že se vyskytují také v Rusku, USA, Egyptě i v jiných zemích (pozn.překl.: u nás jsou na slovensko-moravském pomezí, nejznámější je v lomu u vesnice Vyšné Megoňky, kousek od Mostů u Jablunkova Mapa koulí na našem území).

Oficiální věda je toho názoru, že koule jsou přírodního původu a jedná se o konkrece, vzniklé zahušťováním a spojováním minerálů okolo jádra.

Podobné články

Napsat komentář