«« »»

Bosna: dva vodní kanály pod místními pyramidami

Expertní tým vedený objevitelem pyramid v Bosně Dr. Semirem Osmanagichem ohlásil po měsících tvrdé práce plné překážek další průlom. V podzemním labyrintu Ravne objevili dva nové vodní kanály s čistou vodou, které se vinou pod starobylým komplexem pyramid u bosenského města Visoko.

„Není to poprvé, co jsem našli volné úseky, kam po dlouhou dobu nevstoupila lidská noha. Je to zvláštní pocit, jaký zná každý badatel. Je to chvíle, kdy se vám plní sny,“ svěřil se na svém webu Semir Osmanagich.

Zatímco většina dosud prozkoumaných chodeb je až po strop vyplněna pískem a malými říčními kamínky, nově objevené vodní kanály jsou volné a není zde tudíž třeba provádět žádné výkopy.

Na první vodní kanál tým narazil během čištění boční chodby vedoucí k Pyramidě Slunce. Tunel je vysoký 110 až 120 centimetrů a voda zde sahá do výšky 20 až 30 centimetrů. Končí suchým dnem s oblázky a půl metru hlubokým jezírkem naplněným čistou vodou. Druhý kanál vede severovýchodním směrem a má vyšší hladinu vody – okolo jednoho metru. V některých místech výška stropu dosahuje až dvou metrů.

V některých místech sahala voda až metr vysoko.

V některých místech sahala voda až metr vysoko.

Když se tým brodil blátem a vodou, objevil také několik křižovatek se zasypanými nebo zavalenými bočními chodbami. Tunely se křížily v pravém úhlu.

Celková délka nově objevených tunelů činí 127 metrů. Vinou se zhruba 35 metrů pod povrchem země a voda v nich je čistá a nedotčená.

„Naše hypotéza, že se jedná o labyrint s bezpočtem tunelů a že pokaždé lze tudy najít volnou cestu, se tak potvrdila,“ prohlásil Osmanagich. „Chceme vyčistit tunel vedoucí na sever, směrem k bosenské Pyramidě Slunce. Musíme ještě překlenout devět metrů vody a překonat překážky na cestě ke zbylým volným chodbám,“ nastínil další plány archeolog.

Osmanagich tvrdí, že v Bosně je největší a nejstarší pyramidový komplex na světě. Pod pěti pyramidami se klikatí složitý systém chodeb a komor, který měří desítky kilometrů. Dosud se podařilo prozkoumat 1 550 metrů. Satelitní snímky pořízené georadarem v letech 2011 a 2014 odhalily, že podzemní systém vede k oběma pyramidám – Slunce i Měsíce.

Grafický vyobrazení satelitních snímků zachycených pomocí georadaru, které ukazují síť tunelů v různé hloubce pod povrchem

Grafický vyobrazení satelitních snímků zachycených pomocí georadaru, které ukazují síť tunelů v různé hloubce pod povrchem

V labyrintu se prolínají dvě kulturní vrstvy: jedna, která před více než 12 tisíci lety podzemní tunely a komory vybudovala, a druhá, která je před 5 000 lety z neznámých důvodů zasypala. Záhadou rovněž je, proč některé úseky zůstaly volné a zaplavené vodou.

Při stavbě labyrintu bylo vykopáno tisíce tun materiálu. Ten byl později použit jako stavební materiál na výrobu vysoce kvalitního betonu, kterým je obložena bosenská Pyramida Slunce.

Týmy fyziků, elektrotechniků a zvukařů zaznamenal v podzemním labyrintu unikátní elektromagnetické a akustické jevy. Ukázalo se, že zde existuje nepřetržité EMC pole 28 kHz, stejně jako ultrazvuk na stejné frekvenci. To je údajně ta nejlepší frekvence pro duchovní vývoj. Uvnitř labyrintu byla rovněž naměřena ultra nízká elektromagnetická frekvence 7,83 Hz, takzvaná Schumannova rezonance, což je nejlepší energetické pole pro všechny živé bytosti.

Kromě toho jsme v labyrintu naměřili vysokou koncentraci záporných iontů. Lékařsky je prokázáno, že negativní ionty zvyšují hladinu kyslíku v krvi, čistí atmosféru od prachu, zabíjí viry a bakterie. A nakonec, v tunelech je prostředí bez kosmického radioaktivního záření, které je všude na povrchu planety,“ shrnuje výsledky měření Osmanagich, jenž je přesvědčen, že tyto prostory byly dříve využívány k regeneraci a léčení.

Bosenská pyramida Slunce

Bosenská pyramida Slunce

Mainstreamoví archeologové a geologové však teorii o existenci pyramid v Bosně odmítají přijmout a tvrdí, že jde jen o obyčejný, zalesněný kopec s perfektně vymodelovanými svahy. Vše ostatní je podle nich jen dílem přemrštěné lidské fantazie a dobře vynášejícím archeologickým byznysem. Osmanagic však hodlá ve vykopávkách nadále pokračovat…

11 Responses to Bosna: dva vodní kanály pod místními pyramidami

  • S S napsal:

   Přesně tak. V tom článku se dost jasně rozlišuje mezi elektroSTATICKÝM elektrický polem o nízké frekvenci (ELF). takže i ten článek potvrzuje, že jakmile se mluví o frekvenci, jejedníá ae o elektro statické pole.

   Připomínám, že slovo „statický“ znamená „nehybný, pevný, klidný, neměnný, stálý“ – tedy nikoliv něco, co se (třeba periodicky) mění.

 1. anunaki napsal:

  co sa tyka el. stat. poli, rozlisujeme striedave, pulzne, staticke. udava sa aj kmitocet, frekvencne pasmo..

  • S S napsal:

   Můžete dát odkaz na zdroj, kde je takovéto dělení uvedeno?

   Podle mne je elektroSTATICKÉ pole definováno prábe nulovou frekvencí – neměnností, statičností. Jakmile se mění hodnota pole, už se nejedná o elektrostatické pole, ale začne se projevovat i jeho magnetická složka a jedná se už o pole elektromagnetické.

   Ale klidně mne opravte odkazem na pařičný zdroj informací.

 2. V. napsal:

  páni M. a S. myslím, že hodnoty žiarenia(vyžarovania) a frekvencie EMC pole môžu byť vcelku zaujímavé údaje(pre vás technikov) na rozvíjanie hypotéz o pravom účele pyramíd.
  Hrobky tam, pokiaľ je mi známe, nenašli, takže túto slepú uličku môžeme v tomto prípade pustiť z hlavy a sústrediť sa na niečo vznešenejšie, ako je plýtvanie týchto neuveriteľných stabilných vlastností pyramídy na niečo tak bezvýznamné, ako je pochovávanie mŕtvych v tak ohromnom diele..

  • S S napsal:

   Bez uvedení naměřené amplitudy a porovnání s kompletním spektrem měřených frekvencí je ta informace celkem nanic.
   Pro začátek by možná stačilo, kdyby se zde objevila informace, jakým způsobem to měřili.

   V článku chybí i inforlacre o hornině, ze které se ta údajná pyramida skládá.

   Mimochodem: co je to EMC ? Významů je víc, ale není mi jasné, který z nich má autor na mysli. (https://en.wikipedia.org/wiki/EMC)

   • anunaki napsal:

    emc – elektromagnetic capacity, elektrostaticke pole

    • S S napsal:

     Tomu nerozumím.

     Pokud má to pole být elektro-STATICKÉ, tak jaktože má mít zároveň nějakou frekvenci? Frekvenci má přece jen pole dynamické.

     Pokud píšete o elektromagnetické kapacitě, také mi není moc jasné, co to má být. To je součet elektrické kapacity a magnetické indukčnosti? Nebo něco jiného? Jak to ale souvisí se statickým charakterem, který jmenujete dále? A jak kapacita souvisí s frekvencí, zmiňovanou v článku? Frekvence je ze své podstaty popisem dynamicky se menícího děje, zatímco kapacita je statická vlastnost nějakého objektu.

     Mohl byste tyhle (možná jen zdánlivé) rozpory nějek podrobněji vysvětlit?

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.