Bývalý pilot CIA: Do WTC letadla nenarazila

3312938x 22. 02. 2015 1 čtenář

Bývalý pilot CIA místopřísežně prohlásil, že 11. září nezasáhla Světové obchodní centrum žádná letadla, protože to bylo fyzikálně nemožné.

John Lear, syn vynálezce Billa Leara, poskytl odborný posudek, že je fyzikálně nemožné, aby Boeing 767 (lety AA 11 a UAL 175) zasáhl mrakodrapy „Dvojčata“ 11. září 2001, zejména když je měli řídit nezkušení piloti. Ve svém místopřísežném prohlášení – pro soudní řízení – uvádí:

„Žádný dopravní Boeing 767 nezasáhl Dvojčata, jak podvodně prohlásila americká vláda, média, NIST (Národní institut standardů a technologie při ministerstvu obchodu USA) a jejich dodavatelé“.

„Žádné takové nehody se nestaly, protože jsou fyzikálně nemožné, jak byly popsány, z následujících důvodů: v případě UAL 175, který mířil proti jižní věži, skutečný Boeing 767 by se začal teleskopicky hroutit, kdyby jeho špice narazila do 14palcových ocelových sloupů (35 cm)…Vertikální a horizontální ocasní části by byly okamžitě odděleny od letadla, narazily by do ocelových boxových sloupů a spadly by na zem…Motory by po nárazu na ocelové sloupy udržely svůj základní tvar, buď by spadly na zem, nebo by byly objeveny v troskách zřícených budov. Žádný Boeing 767 by nedosáhl rychlosti 870 km/hod (540 mph) ve výšce 330 metrů nad mořem…

– Turbínová část motoru není vyvinuta tak, aby pohltila takový objem hustého vzduchu v této výšce a při této rychlosti

– Část domnělého vnějšího trupu obsahující 3 nebo 4 okenní průřezy neodpovídá letadlu, které vrazilo do 14palcových boxových ocelových sloupů, rychlostí vyšší než 800 km/hod. Zmačkala by se.

– Žádná významná část Boeingu 767 nebo motor by nemohly proniknout 35centimetrovými ocelovými sloupy a 11,3 metru za mohutné jádro věže, aniž by část spadla na zem.

Trosky by měly obsahovat velké části Boeingu 767, včetně jader tří motorů o vázce přibližně 4 tun, které nemohly zmizet. Ale dosud neexistuje žádný důkaz, že velké součásti struktury letadel byly ve WTC nalezeny. Je nemožné, aby toto letadlo kompletně zmizelo.“

 

Spor Morgana Reynoldse

Místopřísežné prohlášení, datované 28. ledna 2014, je uloženo u Obvodního soudu USA v Jižním okrese New Yorku jako část soudního sporu, který vede Morgan Reynolds. Bývalý vedoucí ekonom za vlády George W. Bushe podal oficiální žádost o opravu k NIST, v níž vyjádřil své přesvědčení, že do Obchodního centra nenarazila komerční dopravní letadla.

Ačkoli Hnutí za pravdu o 11. září původně teorii „bez letadel“ odmítalo jako příliš podivnou, po všech vědeckých a racionálních analýzách začíná být široce uznávaná, protože vysvětluje shromážděné důkazy. Na rozdíl od jiných forem stanovisek, místopřísežné prohlášení se stává pravdou podle zákona, jestliže není vyvráceno. Nyní je k dispozici kritikům této teorie, aby předložili své důkazy a analýzy, aby toto stanovisko bod po bodu vyvrátili. Jestliže to neudělají nebo nedokážou – potom bude Vláda USA povinna uznat, že zpráva Komise 11. září je chybná.

 

Zkušený pilot CIA

Lear, 65letý letecký kapitán a bývalý pilot CIA, který nalétal více než 19 000 hodin – také upozornil na nezkušenost pilotů, kteří údajně letadla řídili: „Údajný ´kontrolovaný´ sestup na New York v relativně přímém kurzu pilotem začátečníkem je extrémně nepravděpodobný kvůli náročnému udržování směru, míře sestupu a sestupové rychlosti v rámci parametrů ´kontrolovaného´ letu. ..Aby pilot dokázal interpretovat údaje na monitoru Elektronického letového informačního systému, musí být vysoce kvalifikovaný, což žádný z únosců nebyl ani k tomu neměli příslušný výcvik, aby mohl použít jeho řízení, včetně křidélek (aileronů), směrového kormidla, spoilerů a plynu, aby ovlivnili, řídili a udržovali sestup.

Lear podle svého čestného prohlášení létal na 100 různých typech letadel během 40leté praxe a je držitelem více pilotních certifikátů FAA (Federální letecké velení) než kterýkoli jiný vojenský pilot. Pilotoval tajné mise pro CIA do jihovýchodní Asie, východní Evropy, na Střední východ a do Afriky v letech 1967 až 1983, potom pracoval několik let na obchodních linkách jako kapitán, kontrolor a instruktor.

Lear považuje letadla, která byla nafilmována během útoku na New York, za sofistikované hologramy, které vytvořila americká armáda resp. americké tajné služby.

Podobné články

33 komentářů k "Bývalý pilot CIA: Do WTC letadla nenarazila"

 • w napsal:

  S. to že ty sa s tým pánom nezhodneš, absolútne nič neznamená :)
  Iba to dokazuje tvoju „hyperskepsu“.
  Tá ocel by sa proste nerozliala na kaluže vďaka kerozínu. To je FAKT.
  Ak by sme pripustili, že bola nejak narušená pevnosť konštrukcie tými „vysokými teplotami“, nemohli tie budovy spadnúť tak, ako keby tam nebola žiadna nosná konštrukcia, volným pádom, bez vychýlenia do strán(zvlášť ak ocel je teplotne vodivá, t.j. by tie teploty „rozniesla“ po jednotlivých nosníkoch a vôbec by tam nemala byť z čoho taká ohromná teplota).
  A hlavne nie je možné, aby sa začali PO JEDNOM rúcať poschodia NAD miestom poškodenia, padla by najprv celá tá časť nad zásahom a isto nie presne rovno na nižšie podlažia.
  Ale neverím, že s niečím budeš súhlasiť, pretože ty si zásadne proti všetkým názorom publikovaných na týchto stránkach. Miestny dvorný šašek :)
  maj sa Stando

  • w napsal:

   A to nevravím o drobných detailoch, ako že sa mnohotonové časti nosníkov našli zapichnuté v susedných budovách a aj v nejakej 420 m vzdialnej, to by ma zaujímalo ako to skomentuješ? Zemská príťažlivosť zmenila orientáciu a všetky tie trosky padali do strán? :))
   Ale samozrejme, žiadne detonácie tam neboli, napriek množstvám svedectiev od záchranárov a hasičov…
   škoda reči, to sa ani nedá spísať kolko somarín napísali do tej správy a kolk dôležitých detailov svedčiacich o inom priebehu bolo ignorovaných..

   Čistý fake a basta. Keď to za 50 či viac rokov zverejnia/odtajnia, chcel by som vidieť tvoju tvár, teda ak dožijeme :)

  • S. S. napsal:

   Máte pravdu, že má neshoda s tím pánem skutečně nic neznamená.

   Obšem tomu, že se s ním neshodují ani autoři ocelářských tabulek už od 19. století bych si dovolil přikládat jistou váhu.

   Znovu připomínám: Uhlíková ocel má podle všech mně dostupných zdrojů teplotu tání mezi 1138 a 1548 stupni Celsia (podle obsahu uhlíku)

   Ten pán chce, aby se s ním někdo shodl na minimální teplotě tání 1600°C.
   Je podle Vás jeho požadavek oprávněný a tvrzení pravdivé a založené na na jeho odborných znalostech vlastností oceli? Vy se s ním v určeí teploty shodujete?

   Neskákejte prosím jako koza k jiným tématům a rozeberte nejpve tuto část.
   Sám jste to citoval, takže to patrně považujete za důležité.

   Pak se teprve věnujme dalšímu. Například té tepelné vodivosti ocele.

 • S. S. napsal:

  Dvě poznámky:

  1. Obrázek u článku neodpovídá konstrukci věží.

  2. Pokud přistoupíte na teorii, že CIA je schopna dělat takhle komplexní hologramy, tak tpadají všechny vidod;kazy o mimozemšťanech a jejich lodích. Protože to v3e klidně vysvětlíte jako pokusy CIA na naivních ufolozích. ;-)

  • Sueneé napsal:

   To se nevylučuje. Samotný von Baun varoval už v 50. letech, že jednou z hrozeb bude fiktivní útok mimozemšťanů, který bude simulován projekcí hologramů na oblohu.
   Jinými slovy, pokud v 50. letech experimentovali v technologií hologramů (ať to už ukradli komukoliv), pak použití něčeho takového o 50 let později nebude problém.

   • S. S. napsal:

    Podle mne to se skutečným promítáním hologramů na oblohu není zase tak žhavé. K vytvoření je třeba nějaká plocha, která reaguje se světlem. To ale čistá obloha není. Myslím že i s mraky jako projekční plochou by to byl velmi obtížný oříšek.

    Mimochodem: můžete prosím uvést přesný odkaz na ten Braunův výrok? Stačí uvést knihu, stať, rozhovor nebo přednášku, kde to uvedl. Rád bych si jej zařadil do kotextu.
    Pokud nic takového neřekl, a jedná se jen o urban legend, tak samozřejmě odkaz uvádět nemusíte.

    • Sueneé napsal:

     Ten výrok pochází od von Braunovo asistentky Carol Rosin, která von Brauna citovala: https://www.youtube.com/watch?v=t-wsBFSsCbI

    • Ecce Homo napsal:

     Ha…a tady mate dalsi duvod pro sprayovani oblohy…celosvetove…vsechno do sebe zapada. Sociopaticky zvrhlici ovladli svet a zrejme se hodne bavi…to je mazec. pravda do sebe zacina zapadat. To je zvraceny az je mi z toho na zvraceni…proste si ty zmetci cizo-jino krajny-dimensionalni pripravujou oblohu pro tu jejich skoro uz po staleti planovanou show. neuveritelne…maji po desetileti naplanovanych nekolik desitek-stovek tahu dopredu…to lidskym mozkem nejste schopni zachytit ani kdyz si udelate MIND MAPY ;) na tohle musite cistou intuici a meditaci…a pustem…Suma sumarum: uz otravili planetu…lidi…upravili dna…a ted se snazej udrzet planetu maximalne v teto densite 3D, za kazdou cenu…(duvodu je nekolik a nehledejte zde prazadne souciteni…uvedomte si, ze jsou jini…neznaji soucit, neciti lasku jako mi, v urcitem ohledu jsou velmi nizci..tzn. lidskym jazykem – nizkovibracni monstricka …klidne obetujou vetsinu obyvatel…nechaj si tu jen ty skrze ktere mohou operovat- je posednout…nejlepsi vedce, par vip prdelo lizacu a za slavu nastavovacu…a lidi, co jim pak budou poslusne neveda makat…a mnozit se…David Icke ma pravdu. Tenhle energicky matrix se musi osprchovat pravdou svetla…Takze usa pred cca 50-60 se skrze svou hamyznou hloupost na hladine vibraci sveho tehdejsiho vedomi, spaktovali shodou okolnosti s velmi vyspelejma mimozemstanama z jine reality, ktera zde operuje skrze nejen poupravenou lidskou rasu, doslo to tak daleko, ze zkorumpovani posednuti lide…vymenujou lidi za mimozemske technologie, lidem ale pak daj jen nejaky dropky jako mobil etc..jenze mobil se da vyuzit jako takovej chip…kazdy ho ma u sebe…ozaruje si mozek…deaktivuje sisinku mozkovou etc etc…napr. skrze mobil, mohou vedet nejen kde presne jste, ale co si povidate…a u tkz. chytrych telefonu..znaji uz i zdarma otisk vaseho prstu…vidi vas jako v zrcatku zpetnou vazbou…stejne jako televize funguje jako zpetna kamera..etc..to znamena, ze skrze tyhle hracicky sracicky monitorujou kazdeho jednotlivce chteji li kdyz se jim zamane a stejne tak ho mohou udrzovat i v transu…viz..co dokaze podvedome neeticky uzivana reklama…vkladaji mezi jednotliva filmova policka ruzna podprahova sdeleni etc etc…a to je jen speticka mimimun…jen ukazka, s kym tu na zemi mame tu cest…zel bohu zrejme disponuji moznosti „posednout“ duchovne slabsi jedince. Jsou to sociopaticky neradi se kteryma se US pri sve hloupe arogantni jesitne pyse tenkrat spaktovalo a podle mne se jim to vymklo. Neprosto si pri svem tehndejsim nizkem vedomi nebyli schopni ani predstavit, s kym maji tu cest…Nyni jsme ve stadiu, ze ten kdo vypada jako clovek uz clovek byt nemusi..telo je jen avatar…duse to je oc tu bezi. Proto napr. Bush a cela jeho familie kdo vi kde je..a nebo proste svoje tela za nejakym ucelem dobrovolne davaji k disposici temhle demonickym entitam, ktere skrze ne operuji. Nebo spise sociopatickym. Je to jasne. Jsou to sociopati. Soucit jim nic nerika…neznaji…nezazili…nezaziji…ale zavidi…zazit by chteli…Kazdopadne zneuzivaji lidstvo ke svym potrebam protoze mohou a mohou proto, protoze se lidstvo nechalo…je duverive…nevedome…zneuzite…viuzite stejne tak jako lide vyuzivaji uboha zvirata a prirodu…Lide veri do puntiku vsemu, co vidi…jako deti…no takze lidem se da nabulikovat cokoli…vsichni veri, co jim rekne televize nebo co si prectou v novinach…tim vytvari svou realitu a kdo vlastni a manipuluje s televizi? Je tezke odolat temto entitam, clovek musi byt zdatny v nekolika oborech a hlavne procisteny…napojeny na sve vyssi ja a predevsim ducha pritomny, pracovat se svou intuici…alespon se snazit meditovat, procistovat telo, nenechat se zmanipulovat a lehce posednout. Je to jako choroba…jsou chorobou vesmiru a napadnou ty slabsi. Ale muzou, protoze lide stejnym zpusobem vyuzivaji zvirata, prirodu i sebe sama….stejne tak jako lide delaji pokusy na zviratech take proti jejich vuli…Uz to chapete?? Dokud se budete vedome podilet na jakemkoli nasili a zvrhlosti a treba jen jako ze na oko…tak nemate sanci z toho bludneho kruhu vystoupit…proste ne. NIKDY..Jedina sance pro tuto planetu je globalni prechod minimalne na vegetarianstkou stravu…nejlepe veganskou…razem se zacne procistovat telo…uzdravovat…otevreou se oci…nejen ty fyzicke a nase podstata obnovi…zacne obnovovat nase zamerne okrouhane a zajistene DNA. Protoze to DNA umi…pri jakekoli zmene se pomalu opet po generace vraci zpatky. Je to prirozeny proces…je to to ono zname …“bozi mlyny melou pomalu, ale jiste“…TAK JIM PODME KONECNE TROCHU POMOCI NE??? :))) Rychleji to jde pouze a jen skrze cilenou dobrovolnou vedomou praci skrze svoji vuli. To je cele. Uz je vam jasne…ze kazdy musi nejdrive zacit u sebe sama…prestat delat ze nevidi zlo,neslysi zlo..prestat zlo spoluvytvaret…prestat spolusepodilet na vytvareni zvryhlych a zvracenych energetickych vibraci…VSE JE ENERGIE…prestat se proste na „zvrhlem a zvracenem zle jednoduse vedome jakkoli podilet…prestat zabijet a skrze to byt nasledne zabijen. Jak nahore tak dole. Mohou si to dovolit protoze jim to dovolime a jak zasevame tak sklizime…nerkuli, ze jsme to co jime. Pro ne jsme jen zdroj energie, kterou z nas saji…je to pro ne jako mnamka a tez nepohrdnou i lidskym masem. Hruza co?…to jste netusili…kam si myslite, ze se ty lidi porad ztraceji…?? Mrazi z toho…jo mrazi…Stve vas to…Jo stve…Tak zacnete neco delat, protoze az uvidite na obloze tkz. mimozemske lode…ty lode to byt nemuseji…ale davova psychoza je vytvori…protoze lidi maji dar o kterem nekdo setsakramentsky nechce aby vedeli…dar svobodne vule a tvorby silou cilene myslenky v teto realite…a nejen to.Laksa…to spojeni s BOHEM-BOHYNI-VSIM CO JE…to je to, k cemu ty zvrhlici ani necuchnou z dalky…chteli by to zazit ale nemaji sanci…perverzni orgazmus na orgasmus laskyplny proste nema, nemuze mit…Laska sama je nejcistsi orgasmus energii..neutralni a vseobsazny jako BUH-BOHYNE sama-sam :) Kazdopadne…urcite znate silu kolektivni meditace…Toho se ty zmetci boji jak cert krize…takze…ocistete se…prestante jist maso jen pro chut…jite mrtvou zahnivajici hmotu jen pro chut…a diky tomu umirate zaziva na nemoci a zamerne lzive-otupene nevedomi, …procistete a uzdravte sva tela…spojte se se svym vyssim ja…a pak i dal…kdo kope za svetlo, kopejte za svetlo, kdo za tmu tak za tmu, ale perverzni zvracene a zvrhle importovane zlo, to na teto planete nema co delat. Pryc s nim… Poznejte pravdu…Pidte se po pravde…Brante a chrante ji…Stante se plamenem-pochodni pravdy. Vasim mecem budiz pravda a laska…Verte v „Boha-Bohyni-bezpohlavni to princip vseho stvoreni napric vesmirem“ ale verte bez nutnosti nasledovani jakycholi-ismu. Budte svou virou…stante se bdelymi v prave mire zivoucimi „lidskymi bytostmi“…Je cas…Lev uz nedrima, ani nekleci na kolenou, nybrz se chysta ke skoku…NAMASTE

   • S. S. napsal:

    Ta fotka byla jen nejzřetelnějším zkreslením reality.
    Do znašné míry neodpovídají ani tvrzení v článku (byť to může být z části jen špatným překladem)

    Autor tam vůbec nediskutuje konstrukci pláště budovy a její odolnost v horizontálním směru (spojky nevypadají jako nic odolného), ani to, nakolik je pevná konstrukce letadla (konkrétně mám na mysli pevnost hlavních nosníků křídel, což jsou traverzy, které podle mne nijak moc nezaostávají pevností za tím pláštěm)

    • Sueneé napsal:

     Kdysi jsem viděl rozhovor s jedným z inženýrů, kteří se podíleli na dimenzování základního skeletonu právě s ohledem na možnou srážku s letadlem. Opakovaně vysvětlil, že sice v té době boing 747 v té době ještě neexistoval, ale bylo to dimenzováno na srážku několika letadel za sebou byť o něco menších. Budova měla zůstat stát…

     • S. S. napsal:

      Však také po nárazu ty budovy zůstaly stát.

      Spadly až po mnoha desítkách minut požáru.

      Obávám se, že ti inženýři nevěděli, že v průběhu stavby bude zakázán azbest, takže horní patra ho už nesměla bsahovat. Myslím si, že adekvátní náhradu proti ohni nenašli (byť jim náhradní řešení asi někdo schválil).

      Osobně bych tohle (malou požární odolnost) viděl jako hlavní příčinu zhroucení.

      • w napsal:

       proti vašej argumentácii stojí zopár závažných faktov.
       Napr. „demolačný“ pád budovy, bez vychýlenia sa do strany, bod tavenia sa ocele dvojičiek vs. najvyšší bod horenia leteckého paliva (ťažko by spôsobilo takú teplotu, aby boli v troskách doslova kaluže roztavenej ocele). Slabé horenie, resp. nízku intenzitu požiaru dokazuje aj množstvo dymu a tiež ľudia, ktorý v tých miestach mávali o záchranu – ťažko by tak prežili, zatial čo sa ocel tavila.
       Tiež pád WTC7, ktorá nebola vôbec zasiahnutá žiadnym „lietadlom“.
       Tých vecí je tolko, že tak, ako oficiálna správa tvrdí, sa to stať nemohlo, nakoľko je to v rozpore so základnými zákonmi fyziky.

       Takže, pokial obhajuješ pôvodnú oficiálnu verziu, tak je to na základe tvojej viery v interpretovanú verziu a nie na základe fyzikálnych faktov, to na margo, tvojho príspevku o viere v rámci článku s UFO..

       • S. S. napsal:

        1. Budovy se obvykle demolují tak, že povolí spodek a budova se řítí do něj. To tady nebylo.
        2. Bylo to žluté opravdu ocel? Proč?
        3. Ocel ztrácí desítky procent své pevnosti daleko pod svým bodem tání. Tohohle jevu používají například kováři. Na teplotu několika set stupňů to palivo s kancelářským vbavením podle mne bohatě stačí.

        4. WTC 7 neřeším. Podle některých snímků byla dost poškozena padajícími troskami. Ale klidně to mohlo být i konspiračně shozeno. Nevím a neznám metodu, jak na základě dostupných faktů jednoznačně rozhodnout.

        5. Tu zprávu neobhajuji. Podle mne obsahuje dost sporných věcí. Stejně tak obsahují spoustu sporných věcí nejrůznější konspirační teorie. Snažím se to probírat na základě fyzikálních faktů padni komu padni.

       • Sueneé napsal:

        Stando,

        ad 1) budovy byly podříznuty. Stačí si najít příslušné fotky, kde trčí ze země zbytky hlavních nosníků, na kterých je typický šikmý řez napříč.

        ad 3) Mám za to, že ti fyzikové aj. experti kteří se připojili k myšlence, že je to řízená demolice by tohle určitě věděli a nenechali se tak snadno nachytat. Zkus to dát do čísel, třeba na něco přijdeme. Tohle mne zajímá.

        ad 4) WTC7 bylo sestřelo. Viz. videa na YT. Stačí propočítat rychlost pádu, která odpovídá volnému pádu. Též způosb poskládání budovy odpovídá řízené demolici. (Stanovisko demoličních expertů v několika dokumentech.)

        • S. S. napsal:

         1. Podle mne jsou ty šikmé řezy až součástí odklízení trosek. Na šikmých řezech totiž zcela chybí typické stopy smyku. Navíc: pokud bych byl demoliční spiklenec, tak nedělám hloupě řezy v půlce sloupů, ale jednoduše odstřelím velice subtilní spojky těch nosníků

         2. Pevnost oceli při zahřátí je třeba zde:
         http://www.kmt.tul.cz/edu/podklady_kmt_bakalari/NOM1/Vlastnosti_podklady.pdf (strana 49)
         Jiná čísla (jina složení oceli):
         http://www.scritub.com/files/limba/ceha%20slovaca/1422_poze/image006.jpg

         Obecně: oceli začínají nad 400°C dost rychle ztrácet pevnost (některé už mají při téhlw teplotě jen poloviční pevnost). Kolem 800°C už mají skoro všechny jen kolem 10% své pevnosti při normální teplotě. roztečou se až vysoko nad 1000°C, ale to ke zhroucení konstrukce není potřeba.

         Na to by podle mne uzavřený ohníček z petroleje a kancelářského vybavení mohl stačit. Podstatná je samozřejmě jen teplota uvnitř kolem jádra budovy (kolem hlavních nosníků). Plášť nesl jen menšinu její hmotnosti, navíc byl podle fotek zjevně narušený.

         3. WTC7 nevím. Proberme nejprve ty věžáky.

         • w napsal:

          http://zpravy.e15.cz/pravo-a-byznys/otazniky-kolem-11-zari-969640

          tu je taký obsiahlejší článoček, ktorý by si možno ocenil. Konšpiračnej retoriky je tam pomenej a viac je kladený dôraz na fyzikálne fakty, bežné postupy a názory odborníkov z fachu.

          Ja osobne som toho názoru, že sa to neudialo tak, ako sa tvrdí v oficiálnej verzii a každým dňom sa objavujú nové fakty a odhalujú sa nové a nové lži oficiálnych „vyšetrovateľov“. Ako to bolo, prečo, kto to spravil sa raz dozvieme, ale už to bude irelevantné, pretože mašinka už jede pekných pár rôčkov.

          Každopádne v oficiálnej verzii je viac otáznokov, ako uspokojivých vysvetlení.

          • S. S. napsal:

           Stačí si přečíst některé argumenty a porovnat je s fyzikální realitou.

           Například pan Kevin R. Ryan, který prý testoval podlahy tvrdí:

           „Myslím, že se shodneme, že i neohnivzdorná ocel by se neroztavila, dokud by nedosáhla kritických teplot okolo 1600 °C.“

           —–
           Já si tedy myslím, že se s tím pánem rozhodně neshodnu. Už čisté železo taje o 62°níže a oceli tají podle obsahu uhlíku ještě níže – nejnižší teplota tání uhlíkové oceli je 1148°C.

           Pokud byl později podroben ústrkům, je otázkou, zda to bylo kvůli jeho neofociálním názorům, nebo kvůli totálním neznalostem.

           —-
           Je v tom článku více věcí, které podle mne jsou zavádějící
           Tohle jsem vybral jako nejočividnější příklad, který mne na první pohled zarazil.

         • w napsal:

          ešte taká krátka citácia z článku:

          „Byl jsem šokován, že jste si odmítl přečíst vědeckou zprávu o roztaveném kovu stékajícím z 81. patra jižní věže,“ psal Bollyn profesoru Eagarovi. „Také mě překvapilo, že jste řekl, že neexistuje žádný důkaz o roztaveném kovu a že jsou to povídačky. Nejvíc zklamaný jsem byl z toho, že jste mi položil telefon. Proč odmítáte diskutovat o seriózním vědeckém výzkumu?“

          Jiný dopis napsal v roce 2005 vedení NIST manažer certifikační firmy Underwrite Laboratories Kevin R. Ryan. Měl na starost testování modelů podlah ve WTC, které si NIST objednal. Testy potvrdily, že požár ocelové struktuře nijak neublížil a teploty ocele byly tak nízké, že nemohla ani změknout.

          Ryana proto zaskočilo, když NIST ve výsledné zprávě tvrdil pravý opak – že se podlahy zřítily a ocel změkla. „Myslím, že se shodneme, že i neohnivzdorná ocel by se neroztavila, dokud by nedosáhla kritických teplot okolo 1600 °C. Tato verze prostě nesedí. Jestli byla ocel v těchto budovách oslabená nebo roztavená, jsem si jistý, že se shodneme, že to určitě nebylo kvůli leteckému benzinu jakéhokoli druhu, který tam mohl hořet,“ stálo v onom dopise.

          • S. S. napsal:

           Ryana jsem rozebral před chvílí. Ten pán kecá – minimálně o teplotě.

Napsat komentář