Černobyl: UFO prvním zachráncem na místě havárie?

108782x 07. 11. 2016 1 čtenář

O této katastrofě byla napsána spousta knih, článků a zpráv. Necháme stranou prvotní publikace o události a zkusíme se podívat na veřejnosti neznámé skutečnosti, které byly utajovány.

Reaktor čtvrtého bloku vybuchnul 26. dubna 1986 v 1:26 hodin. Prakticky se jednalo o explozi jaderné bomby, což je v podstatě každý reaktor všech atomových elektráren. Obyvatelé Černobylu, probuzení výbuchem, uviděli ohnivou záři. Mezi tisíci svědky této tragédie si ale stovky z nich také povšimli, že nad hořícím čtvrtým energoblokem „visí“ na nebi UFO.

Vzhledem k tomu, že očitých svědků bylo příliš mnoho a nebylo by jednoduché je umlčet, začaly vládní orgány v sovětském prostoru šířit zvěsti, že UFO havárii zapříčinilo a dokonce se vyskytla i verze, že reaktor byl vyhozen do povětří právě neidentifikovatelným objektem.

Bylo UFO prvním zachráncem na místě havárie?

V srpnu 1990 se podařilo najít člověka, který měl tu noc pohotovost, Michaila Andrejeviče Varického, pracovníka oddělení dohledu nad radiačním zářením. Existuje jeho písemná výpověď.

Ufo nad ČernobylemVyburcováni poplachem, se Varickij a jeho kolega, Michail Samojlenko, rozjeli k elektrárně. Když byli na dohled čtvrtého energobloku, uviděli šlehající plameny, na obličeji pocítili pálení a dozimetr se mohl „zbláznit“. Rozhodli se vrátit pro ochranné obleky a pomůcky. Jakmile začali otáčet auto, najednou – a tady ocitujeme Varického: „Spatřili jsme na nebi pomalu letící světelnou kouli mosazné barvy, v průměru 6 – 8 metrů. Přepnuli jsme radiometr na větší rozsah a znovu provedli měření, na stupnici se ukázala hodnota 3000 milirentgenů/h. Z koule vylétly náhle dva malinově zbarvené paprsky a zamířily na reaktor 4. energobloku. Objekt (UFO) byl od bloku ve vzdálenosti asi 300 metrů. Působení zářivých paprsků probíhalo zhruba 3 minuty, poté pohasly a koule pomalu odplula na severozápad, směrem na Bělorusko. V tu chvíli jsme se znovu podívali na dozimetr a ten ukazoval 800 mR/h. Nedokázali jsme si vysvětlit, co se to vlastně přihodilo, a usoudili jsme, že přístroj přestal fungovat. Když jsme se ale vrátili na základnu a znovu ho prověřili, zjistili jsme, že je v pořádku.“

Výpověď M.A.Varického je v podstatě kronikou událostí, časově i ohledně naměřených hodnot. Je pochopitelné, že odhady rozměrů a vzdálenosti jsou subjektivní, nicméně údaje radiometru, jak se ukázalo, byly objektivní.

Pokud by se tam UFO neobjevilo v pravý čas, byla by katastrofa zřejmě daleko většího rozsahu. Do havárie se vyskytovaly podobné objekty nad Ukrajinou velmi zřídka (což by mohlo vést k zamyšlení nad příčinami).

V noci 26. dubna 1986 bylo hodně svědků, kteří viděli UFO nejenom nad elektrárnou ale i nad nedalekými městy Pripjať a Slavutič. A od léta 1986 se podivné světelné a „visící“ objekty objevovaly nad obytnými čtvrtěmi ve velkém počtu.

Neznámý létající objekt nad Černobylem:

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

10 komentářů k "Černobyl: UFO prvním zachráncem na místě havárie?"

 • Looper napsal:

  Nelze to vyloučit a nápadně mi to připomíná věčnou ochranu od Lyrans a Plejaren , kteří tu dle náboženství vesmírných lidí ochranují planetu Zemí již celé generace (a přesto tu bylo spousta válek, lidé si píchají jedy z očkovacích vakcín atd……. takže jakápak ochrana?)

  • jablon napsal:

   To je sice pravda, ale možná bychom se na to mohli podívat i z úhlu „svobodné vůle člověka“. Co všechno tropí, jak se rozhodujeme – spoustu věcí dělat nemusíme.

   Očkování se dá obejít (i když u novorozenců je to komplikované). Z mého hlediska jde o to, že nás nevodí za ručičku, ale když vidí průšvih většího rozsahu, tak zasáhnou – dodnes nevysvětlený Tunguzský meteorit a další… Co vlastně víme o možných celopolanetárních „průšvizích“, které se v minulosti hrozily? Jaká je míra nezasahování, kde jsou hranice?

   Možná se nejedná o ochrana lidstva, ale spíše planety Země. A vůbec to nemusí být Lyřané a Plejáďané

   • Looper napsal:

    „Očkování se dá obejít“ — ZAJÍMALO BY MĚ JAK.

    LIDÉ SE VĚTŠINOU OČKOVÁNÍ NESNAŽÍ OBEJÍT, COŽ JE JEJICH OSOBNÍ CHYBA.
    AVŠAK JE STÁLE VÍCE LIDÍ, KTEŘÍ SE OČKOVÁNÍ OBEJÍT SNAŽÍ.
    BOHUŽEL LIDÉ, KTEŘÍ NECHTĚJÍ OČKOVAT, JSOU POPOTAHOVÁNI PO VĚČNÝCH SOUDECH ATD.
    A PAMATUJI SI NA PŘÍPAD HOLČIČKY „MALÁ NOČNÍ BOUŘE“, KTERÁ BYLA MATCE ODEBRÁNA SOCIÁLKOU JEN PROTO, ŽE NEBYLA NAOČKOVANÁ – DĚCKO BYLO STRČENO DO ÚSTAVU A … NÁSILÍM NAOČKOVÁNO.

    POKUD PLATÍ VAŠE TVRZENÍ „Očkování se dá obejít“ TAK BY BYLO VELMI DOBRÉ VĚDĚT JAK SE DÁ OČKOVÁNÍ OBEJÍT !!!
    OČKOVÁNÍ SE MOŽNÁ DÁ OBEJÍT, ALE LIDÉ NEVÍ JAK.

    • jablon napsal:

     To máte pravdu, že u dětí je to velký problém (a u novorozeňat v porodnicích, kde je to jak na běžícím pásu ještě větší). Přiznávám, že poslední dobou jsem nesledovala jak se jim povedlo v téhle oblasti změnit zákony a ještě víc utáhnout smyčku.

     Rodiče musí být rozhodně opatrní  a zjistit co nejvíce. Určitě použijí nejdříve internet, pro začátek: http://www.rozalio.cz  a http://poockovani.cz/poradna/potrebuji-poradit. Lidé by se měli dát dohromady a jít do toho společně.

      

      

      

     • Looper napsal:

      Souhlasím, lidé by se měli sjednotit v boji proti té špinavé mašinérii a očkovací magnáty a jejich posluhovače  jednou pro vždy nabodnout na kopí.

      Zatím jsou lidé posraní před zákonem a zákon stojí na straně zla. A je zvláštní že tolik lidí (policie , sociálka , lékaři …) stojí dobrovolně na straně zla.

      Všechno je především o lidech.
      Jsou to lékaři kteří chtějí dobrovolně sloužit zlu a týrat své vlastní zákazníky – a lékaři jsou lidé.

      • jablon napsal:

       Naprostý souhlas, nikdo by neměl stát sám jako voják v poli, je potřeba se semknout. Teď více než jindy.

       Že farma-koncerny ubližují jak našim dětem, tak i našim rodičům, je fakt, že se k tomu propůjčují lékaři – a hanba je nefackuje, je taky fakt (odpustím si tady úvahys o tom, kdo jde studovat medicínu a kašle na Hipokratovu přísahu).

   • Looper napsal:

    Možná že mimozemštané ochraňují skutečně tuto planetu, a nikoliv lidstvo.
    A možná mimozemšťané chtějí tuto planetu do budoucna kolonizovat, a právě proto mimozemštané nechtějí, aby byla tato planeta zničena například jadernou válkou.

    Mohou počítat s ním, že lidi vyhubí nějakým šetrným způsobem a následně planetu sami obydlí. Ale do té doby musí mimozemšťané dávat pozor na to, aby lidé z milionu hloupostí co tropí neudělali planetu jedovatou a neobyvatelnou.

 • Tino napsal:

  Ten to článok iste popisuje vec vecne je jasne že pozemský človek je už cele dekády pod kontrolou mimozemských lúdi z Lyrans a Plejaren ktorý tu plnia svoju misiu ked že mame spoločnú historiu a tak ich úloha tu na Zemi plyne z tej to skutočnosti .A preto robia vrchný dohľad nad Zemou a nad všetkými činnosťami civilného a aj vojenského charakteru a celkového vývoja všetkých smeroch ak by to bolo životne potrebne aby mohli zasiahnuť .Ale inak sa ich aktivita za ten to rámec nie posúva a teda ni ako výrazne nie zasahujú do vývoja človeka .Pozemský človek tu na Zemi musí isť svojou cestou duchovnej evolúcie a materiálneho vývoja sam bez vonkajšej intervencie ako to bolo davnoveku a viedlo to zlému vývoju a degenerácii evolúcie smerom na dol aj preto sme tam kde sme .

Napsat komentář