Černý rytíř: záhadná družice mimozemšťanů?

212819x 03. 12. 2016 1 čtenář

Umělý satelit přilákal v 50. letech velkou pozornost médií a stal se tak vesmírným objektem, o kterém se nejvíce hovořilo. Nejprve se myslelo, že se jedná o ruský špionážní satelit, ale pak se Černý rytíř stal středem pozornosti miliónů lidí na celém světě. Zde je několik nejzajímavých faktů o tomto záhadném objektu:

 1. Dle světových sledovacích agentur satelit Černý rytíř již více jak padesát let vysílá radiové signály.
 1. Spojené státy americké a Sovětský svaz se obzvláště zajímají o tento „neidentifikovaný vesmírný objekt“.
 1. Hovoří se o tom, že se Nikola Tesla stal prvním člověkem, který zachytil signál ze satelitu Černého rytíře, když v Colorado Springs v roce 1899 postavil vysoko napěťové rádiové zařízení.
 1. Od 30. let astronomové po celém světě podávají zprávy o zvláštních radiových signálech, které údajně pochází ze satelitu „Černého rytíře“.
 1. V roce 1957 Dr. Luis Corralos z Ministerstva pro komunikaci a informatiku ve Venezuele zachytil satelit během fotografování Sputniku II, který právě prolétával nad Carakasem.
 1. Příběh Černého rytíře zaznamenal mediální debut ve 40. letech, když 14. května 1954 noviny St. Louis Dispatch a The San Francisco Examiner napsali o „satelitu“.
 1. března 1960 americký časopis Time napsal o satelitu Černý rytíř.
 1. V roce 1957 byl spatřen neznámý objekt, který sledoval vesmírnou družici Sputnik I. Dle zpráv se „neidentifikovaný objekt“ pohyboval na polární oběžné dráze.
 1. V roce 1957 ani Spojené státy ani Rusko nedisponovali žádnou technologií, pomocí níž by udrželi kosmické plavidlo na polární oběžné dráze.
 1. V roce 1960 byl na polární oběžnou dráhu vypuštěn první satelit.
 1. Polární oběžné dráhy se používají při mapování, pozorování a průběžném fotografování země z jednoho bodu a pro průzkumné satelity. Díky tomu můžeme zařadit Černého rytíře do kategorie pozorovacích nebo sledovacích satelitů.
 1. V 60. letech se satelit Černý rytíř opět nacházel na polární oběžné dráze. Astronomové a vědci vypočítali, že váha objektu je větší než 10 tun, což by v té době znamenalo, že se jedná o nejtěžší umělý satelit obíhající kolem naší planety.
 1. Oběžná dráha Černého rytíře byla stejná jako u jakéhokoliv jiného objektu obíhajícího kolem Země.
 1. září 1960 Grumman Aircraft Corporation zaměřila svou pozornost na záhadný „satelit“, sedm měsíců poté, co byl poprvé objeven pomocí radaru. Sledovací kamery v továrně Grumman Aircraft Corporation na Long Islandu pořídili fotografii satelitu Černého rytíře.
 1. Grumman Aircraft Corporation zřídila komisi pro studování údajů získaných z uskutečněných  pozorování, ale nic z toho nebylo zveřejněno.
 1. V roce 1963 byl Gordon Cooper vyslán do vesmíru. Na oběžné dráze, jak informoval, viděl zářivý zelený objekt přímo před svou kabinou, který se z dálky přibližoval k jeho kosmické lodi. Sledovací stanice Muchea v Rakousku, které Cooper nahlásil sledovaný objekt, zachytila tento neidentifikovaný objekt na radaru během jeho putování z východu na západ.
 1. Obsluha rádia Ham dešifrovala sérii signálů, které obdrželi od UFO satelitu a interpretovali ji jako hvězdné schéma soustředěné do souhvězdí Pastýře (Pastevce).
 1. Dle dekódované zprávy, satelit Černý rytíř pochází z období před 13.000 lety ze souhvězdí Pastýře (Pastevce).
 1. srpna 1954 časopis Aviation Week and Space Technology zveřejnil příběh satelitu Černého rytíře, což rozhněvalo Pentagon, jelikož chtěli uchovat tuto informaci jako tajnou.
 1. NASA zveřejnila oficiální fotky, na kterých je dle všeho zachycen satelit Černý rytíř.

Satelit Černý rytíř je

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

2 komentářů k "Černý rytíř: záhadná družice mimozemšťanů?"

Napsat komentář