Česká televize přiznává cílené ovlivňování počasí nad Evropou

736651x 06. 04. 2016 1 čtenář
Aktualizováno: 17.08.2018, 12:15

V ČT v jednom z dílů populárně naučného pořadu Planeta Věda na téma Ovládne člověk Klima? přiznala, že se běžně provádí ovlivňování počasí nad Evropou pomocí chemikálií. Tento fenomén je znám zejména v souvislosti s chemtrails.

Daniela ŘezáčováÚstavu fyziky atmosféry Akademie Věd ČR doslova uvádí: Ovlivňování počasí se provádí souborem postupů, které se souborně označují jako umělá infekce oblaků.

Do mraků, které je třeba rozpustit, nebo vypršet se ze země dopravují mikroskopické částice látek, které nastartují reakce se žádoucím účinkem.

Daniela Řezáčová: Částice se do mraků dopravují letecky na křídlech letadel, kde jsou umístěny rozprašovače dýmu, který obsahuje mikroskopické částice. Nebo raketami země-vzduch nebo dělostřeleckými náboji, které vystřelujeme do horních partií oblaků a tam po explozi se musí vyprodukovat velké množství těchto částic. Nejjednodušším a nejméně účinným jsou pozemní generátory.

Mraky se infikují různými chemickými látkami z různými účinky. Někdy se mraky z letadel práškují jodidem stříbrným. Díky tomu se v mracích začnou tvořit ledové krystalky, které zafungují jako zárodky větších kapek deště. Jodid stříbrný má podobnou strukturu jako led. To způsobí, že se mrak vyprší dříve. Jako urychlovač deště zafunguje obyčejná kuchyňská sůl (chlorid sodný) a nebo taky granule suchého ledu.

RNDr. Anna Strunecká v samostatné přednášce na téma Co dělá chemtrails s vašim mozkem objasňuje vědecky prokázané škodlivé důsledky použití oněch chemických částic, které výše obdivuje Řezáčová. O proti práci paní RNDr. Strunecké se členové AVČR ještě hlouběji důsledky svého počínání příliš nezabývali. Prý proto, že neexistují relevantní data.

Původní reportáž je stále k dispozici v archivu České televize.

Chemtrails jsou

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

7 komentářů k "Česká televize přiznává cílené ovlivňování počasí nad Evropou"

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  Komunističtí diletanti chtěli poručit větru a dešti a jak dopadli.  Kapitalističtí hrůzo – vládci chemikálie rovnou rozprašují do ovzduší a všichni to dýchají. Postavte se této zlovůli a zachraňte tuto Planetu se všemi organismy které jí zatím obývají.

  • Standa Standa napsal:

   Dost tu komunistickou dobu podceňujete.

   V té době umíraly stromy nastojato v celých hosrských pásmech (Krušné a Jizerské hory byly chemicky prakticky odlesněny). Dešťová voda rospouštěla kameny (barokní sochy dostaly za desetiletí zabrat víc, než předtím za staletí) Do ovzduší byly vypouštěny každý rok miliony tun síry, ale třeba také stovky až tisíce tun uranu.

   Proti tomu se současnost může jít zahrabat.

   • Sueneé napsal:

    O proti vam dvema jsem zazil pouze 10 let ale oc vice Standovo zehrani na to, ze se moc neresila kvalita ovzdusi a co se vypousti vs. Martinova poznamka, tak mam ve vysledku pocit, ze ani jeden rezim se s tim moc nepatla. Komuniste kaslali na filtraci a odsirovani, kapitalisti sice filtruji a odsiruji, ale zase kseftuji s povolenkami a produkuji toho bordelu kvantitativne vice byt v jine kvalite.

    • Standa Standa napsal:

     Možná by bylo dobré si to vyčíslit.

     Kreté všechny látky označujete jako „bordel“ ?

     Kyslík? Vodu? CO2? Sírany a siřičitany? Prach (sloučeniny hliníku, křemíku, vápníku, …)? Uhlík? Sůl?  Jiné látky? Které?

     • Sueneé napsal:

      Dobrá zpráva, Stando, je, že na tohle jsou videa a v nich zimenene chemicke rozbory. Jak moc dukladne ted nevim. Musel bych to dohledat, coz ted nedam. :( Nicmene mám stále neodbytnou myslenku, že té madam z AV CR napisu zda to myslela naprosto vazne. Prijde mi to docela zasadni prave v kontextu chemtrails.

      • Standa Standa napsal:

       Podle mne to myslela vážně. S ovlivňováním počasí se experimentuje hodně přes sto let. Dokonce i Old Saterhand v ve spiscích Karla Maye vyrábí umělý déšť přesně tím způsobem, který je zde zmíněn (infikace atmosféry kondenzačními jádry).

       I strach z toho ovlivňování je velmi starý.  Prokopa Diviše málem zlynčoval dav za nebývalé sucho v roce 1780, které podle vesničanů způsobil jeho hromosvod.

       Otázkou je spíše míra. Podle mne je takové umělé a úmyslné vlivňování celkem zanedbatelné proti neúmyslnému působení lidstva a oboje dohromady je podobně malé proti tomu, co dělá příroda sama od sebe.

       —–

       Co se týče videí s rozbory: co si sám neudělám, k tomu mám vždy trochu nedůvěry. Ale klidně můžeme rozebrat rozbory, udělané v někde našem okolí, protože ty se dají ověřit prostým nabráním vody z louží.

Napsat komentář