Cesta na Bali (3. díl): Na dosah ruky

6081x 06. 01. 2019 1 čtenář

Opouštíme letiště v Dubaji. Je 09:00 ráno místního času. Čeká nás osmihodinový let v letadle na ostrov Bali, kde bychom měli přistát ve 22:00. Jak málo stačí k tomu, abyste cestovali časem… :)

Po procházce Dubají jsme se vrátili zpět na letiště. Zbývalo ještě několik hodin času do odletu, tak jsme hledali místo, kde by se dalo spočinout a případně se propsat. Nakonec jsem spala asi jen hodinu. Bylo to hodně náročné – tím více, že jsem dobírala poslední antibiotika. Bylo to vlastně poprvé po více jak čtyřech letech, kdy jsem se rozhodla uchýlit se k práškům, protože mne bolesti v krku chytly těsně před odletem. Jindy ráda pracuji s energiemi bylinek a léčivými krystaly, ale teď bylo tak málo času. Skoro jsem si říkala, zda mne vesmír zkouší… jestli chci opravdu tak velký skokPřišla i první vlna nervozity z nevyspání a vnitřní zima z únavy. Mrzutost mě však přešla po ranním zeleném čaji s bagetkou :) Hned bylo veseleji.

Letíme s Boingem BA777-300 společností Emirates. Letadlo je nádherné, oproti FLYDubai se to nedá hodnotit. Jedním slovem úžasné! Doporučujeme – již několikrát nás mile překvapili – jak náladou letušek a stevardů, tak velkým prostorem na nohy a skvělým výběrem filmů a jiné zábavy. Bylo to opravdu milé a příjemné, když si vezmete, že jsme strávili v letadle osm hodin. Hezky se o nás starali. Během letu jsme dostali dvakrát bohatá vegetariánská jídla. K tomu bylo k dispozici zdarma pití všeho druhu – a to všechno v ceně letenky.

Krásné zjištění a vlastně uvědomění si, že se najednou nacházíte za rovníkem. Letíte kolem úžasných míst, které znáte jen z televize a to se vám najednou rozbuší srdce. Kuala Lumpur, Jakarta, Singapur, Sumatra a Jáva na mapě letadla se na vás v povzdálí usmívá Hong Kong. Ten pocit, že máte vše nadosah ruky… Všechna ta místa mají jedno společné a to je voda. Ta síla která každý den uhlazuje svými nárazy pevniny a vytváří tvar každé té krásné části naší planety. Se zvídavým zájmem pozoruji mapu a průběh letu.

Přistáli jsme s malým zpožděním, protože nad ostrovy probíhají intenzivní deště a bouřky. O to více tleskáme a děkujeme! Je tu noc.

V letištní hale nás přivítá opičí král s nápisem: „Welcome to Bali“ (Vítejte na Bali). Hned cítím, jak mne energie tohoto ostrova pohladila po duši. Potkávám přátelské usměvavé tváře. Je to opět úplně jiný svět, než u nás nebo v Dubaji.

V odbavovací hale je hodně dlouhá fronta. Moji spolucestovatelé čekají skoro hodinu na zavazadla. Musíme ještě na imigrační oddělení vyřídit turistické vízum na 30 dnů a projít opět výstupní kontrolou. I když je tu 22:00, dříve jak po půlnoci se v postýlce nevidím.

Náhle přichází jedna velká radost. Je ze mne milionářka!!! Měním eura na rupie (IRD) a rázem mám po kapsách miliony v bankovkách, které nedokáži ani pořádně spočítat! Je to zvláštní pocit. Cítím, jak to hýbe mojí psýché… jak přemítám o vlastním nastavení hodnot. Cítím se být trochu nejistá, protože je to pro mne nové. Jen pozvolna mi dochází, že na tom příslovečném lehce nabyl a lehce pozbyl, něco bude ;). Kurz je totiž 1 CZK = 632 IRD a ceny věcí a služeb tomu odpovídají. Moc se těším na objevování tohoto zvláštního světa… 

U letiště si vybíráme taxi podle pocitu. Jsme všichni hodně unavení, takže ač jsme všichni poučení, že o cenách se tu musí smlouvat, výjimečně souhlasíme s jízdou za 10 USD. Jedeme do hotelu Bakun Beach Resort, který jsme si společně vybrali pro první noc. Hotel je obklopen zelení a má vlastní bazén. Hned přes ulici je velký obchodní dům. Pokojíček je hodně luxusní – na jedničku s hvězdičkou.

Na pokoji ještě na rychlo ladím WIFI, abych vám poslala prvních pár obrázků z místa přistání. Je asi po 03:00 v noci. (Rozdíl mezi Prahou je 7 hodin. Takže u vás je 20:00.)

Pouštíme si z YT Greentara mantru a domlouváme plán na zítřejší den. Chceme si najmout osobního průvodce, aby nám pomohl se dostat tam, kam bude třeba. Zjišťujeme, že jsme přiletěli zrovna o víkendu, kdy na na ostrově probíhají nejvýznamnější oslavy z celého roku. Je to místní tradice, kam většinou turisté nesmějí, ale nám se daří domluvit si zvláštní vstup…

Tímto se dnes s vámi loučím se slovy jednoho z balijských mnichů: Měj oči otevřené dokořán, abys však viděl krásu planety, tvého domova je potřeba mít při pohledu i otevřené srdce a rozestřenou mysl. Pak se budou dít ve tvé realitě zázraky nepodobající se žádnému kýči.

Můžete se těšit na vyprávění o opravdu mystickém zážitku z místního rituálu. Trochu tu zápolím s připojením do internetu. Seženu si místní SIM kartu a zkusím být více online. Ráda bych se vám přihlásila v živém vysílání, co nejdříve to bude možné. Je toho tolik, co bych vám chtěla ukázat a říci… a to jsem tu teprve první den! Ozvu se hned, jak to bude možné. :)

[05.01.2019 @ 03:00 Bali]

Aktualizováno: 24.03.2019, 21:20

Cesta na Bali

Další díly ze seriálu

Napsat komentář