CIA odtajnila dokumenty o UFO při příležitosti premiéry seriálu Akta X

25593x 29. 03. 2016 1 čtenář

Ústřední zpravodajská služba Spojených států amerických odtajnila více než sto dokumentů, které se věnují pozorování UFO odborníky po celém světě, a konkrétně nad Německem a Kongem.

V textech dokumentů se popisují výsledky sledování, které CIA prováděla do konce roku 1978. Větší část archivních materiálů se zabývá pozorováním amerických specialistů v letech 1940 – 1950.

Názory ufologů jsou rozděleny do dvou skupin, a proto se pracovníci CIA také rozhodli rozdělit dokumenty do dvou kategorií, podle úrovně skepticismu nebo optimismu ve vztahu k existenci mimozemských civilizací.

V materiálech z roku 1952 informují američtí vědci o mnohačetných létajících objektech neznámého původu, pozorovaných na nebi ve Španělsku a Německu a také nad uranovými doly v Belgickém Kongu a nad severní Afrikou.

Je známo, že k danému tématu CIA sezvalo několik zasedání a komisí, jejichž protokoly byly také odtajněny letos. Kromě samotných pozorování, CIA ještě informovala o pravidlech a instrukcích, podle kterých postupovali odborníci, zkoumající mimozemské kosmické lodě.

Jak se novinářům podařilo vyjasnit, ani jeden ze zveřejněných dokumentů neobsahuje přímé důkazy k potvrzení, anebo vyvrácení spojitosti mezi UFO a zástupci mimozemské civilizace. Důvodem je příliš malé množství materiálů, aby bylo možné provedení plnohodnotné vědecké analýzy.

Odtajnění svědectví se CIA rozhodla provést u příležitosti uvedení nové řady televizního seriálu Akta X. Připomeňme si, že první řada příběhů o tajných agentech FBI, Daně Scullyové a Foxu Mulderovi, začala být vysílaná v roce 1993.

Televizní stanice FOX pokračovala ve vysílání Akt X až do roku 2002. Později byly na motivy seriálu natočeny dva celovečerní filmy. Příběhy získaly miliony fanoušků po celém světě. Nová řada seriálu byla uvedena na obrazovky minulý měsíc, opět na kanálu FOX. Hned první díl potvrzuje některá fakta: Nová Akta X obsahují pravdu o mimozemšťanech.

Podobné články

2 komentářů k "CIA odtajnila dokumenty o UFO při příležitosti premiéry seriálu Akta X"

 • Looper napsal:

  No je jisté, že odtajnili jen ty „méně zajímavé“ případy.
  Případy, které jsou hodně zajímavé, zcela určitě neodtajnili.
  To by byl pro lidi, dle jejich názoru, příliš velký šok.
  Možná se budou postupně odtajnovat další a je to způsob, jak lidstvo postupně – ne šokem – připravit na přítomnost mimozemštanů na zemi.
  Ač rozumní lidé již nashromáždili více než dost důkazů o mimozemštanech a typický ksicht mimozemštana – velké oči velká hlava malé ústa malý nos a jen symbolické ušní díry – zná snad úplně každý.
  Siluety mimozemšťanů jsou nasprejovavé po zdech všude možné.
  Takže lidé o mimozemšťanech už dávno ví.
  A pro koho je existence mimozemšťanů příliš velkým šokem, tak je tady Jiří Grygar od toho, aby utěšoval a vyprávěl pohádky o tom, že biblický Bůh by přece existenci mimozemšťanů nedopustil.

 • Looper napsal:

  Nová řada seriálu Akta X má být letošní?

Napsat komentář