«« »»

Co dokáže zvuk o frekvenci 24Hz udělat s proudem vody

Kombinace vody a zvuku. Při správném použití začně voda vytvářet zvláštní struktury, které mohou připomínat některé formace kruhů v obilí.

Na YT člověk s uživatelským jménem Brusspup prezentuje video s experimentem, ve kterém nechal protékat proud vody z hadice před reproduktorem, který vysílal zvuk o frekvenci 24 Hz. Voda následně začala tvořit struktury připomínající sinus a nebo spíše spirálu.

Tento jev je spojován s akustickou levitací. Tedy při použití správného spektra frekvencí lze přimět k levitaci libovolný předmět. V laboratorních podmínkách se zatím povedlo nechat levitovat malé předměty. Nicméně jde o princip a ten funguje!

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 00358 a SS: 100.

3 Responses to Co dokáže zvuk o frekvenci 24Hz udělat s proudem vody

  • w napsal:

   nemám žiadny dôkaz k svojmu tvrdeniu, iba môj osobný dojem z toho videa.
   Ak si dobre všimnete tú trubku/hadicu, tak jej koniec nie je riadne uchytený, takže vibrácie spôsobujú pohyb trubky/hadice, ktorá tým spôsobom tvorí špirálovitý prúd vody.
   Teda mne to tak pripadá, ako keď polievam hadicou záhradku a pritom krúžim rukou 🙂 Samozrejme ten pohyb je v prípade toho videa nepatrnejší, ale predsa tam je a mal by fungovať rovnaký princíp.
   P.S.: Ako DJ som mal mnohokrát položené pivečko na výkonnejšom repráku a bolo možné v tých obrazcoch (na hladine piva)zbadať napr. aj Ježiša v závislosti na meniacich sa tónoch/vibráciách hudby 🙂
   pekný deň prajem

 1. Miloš napsal:

  Zdravím přátelé, tentokrát jde o mystifikaci. Zdánlivě nezvyklý pohyb (nebo stání :o)) ) vody souvisí se snímkovací frekvencí kamery, nikoliv s akustickou levitací.

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.