Co se skrývá za zdmi Egyptských pyramid?

49411x 25. 08. 2013 1 čtenář

Pentagon podporuje projekt na vývoj technologie, která umožní vidět skrze zdi a střechy budov v městské zástavbě. Tato technologie se v originále jmenuje STTW (sense or see through the wall), což by se dalo přeložit jako cítit nebo vidět skrz zdi.

Zapojme představivost. Jak by to asi vypadalo, kdybychom podobnou technologii použili na průzkum pyramid v Gize?

Připomeňme si, že již 90. letech skupina japonských vědců provedla rozsáhlý průzkum toho, co se nachází pod povrchem v okolí sfingy. Díky tomu se začaly šířit spekulace o tom, že v podzemí je rozsáhlý komplex chodeb. Část z nich byla oficiálně veřejnosti již představena na začátku 21. století. O většině se ale stále tvrdí, že neexistují.

Podobné je to s prostory ve Velké pyramidě. Francouzská skupina na přelomu století prováděla průzkum v tzv. královnině komoře, kde na za jednou ze stěn ve slepé chodbě identifikovaly neznámý prostor. Další výzkum (průzkumné vrty) jim nebyly oficiálně umožněny.

Podobné články

4 komentářů k "Co se skrývá za zdmi Egyptských pyramid?"

 • Martin Martin napsal:

  Sueneé, četl jsi Dějiny od Hérodotose ?
  Já si myslím, že tady je zakopaný pes.
  Jeho pojednání v knize – Histories apodeixis . . tedy doslova !!! „Výkaz vyzkoumaného bádání“ nebo také „Výklad zjištěných poznatků“ dle překladu.

  Zmínky o česneku a prostituci jsou opravdu směšné v kontextu s Velkou Pyramidou.

  Co se týče Egypta, potažmo jeho dějin atd. jestliže Hérodotose kněží úmyslně přiváděli v nepravdu, tak on jí prezentoval ve svém / „Histories apodeixis“ Výkaz vyzkoumaného bádání / tak to hovoří za vše.

  Egyptologové resp. hlavně ti dnešní z jeho bádání čerpali a pak všichni od sebe opisovali a opisovali a opisovali až vytvořili dnešní paskvil, který je prezentován jako zaručená fakta.

  Žádný z tradičních světových egyptologů se nechce pouštět do před-dynastyckého období Egypta, protože nechtějí měnit tu svou vybudovanou historii, jak z důvodů prestiže, tak i finančních.

  Mám pocit, že např. Denderské texty ani tkz. Denderský zvěrokruh dosud nikdo nepochopil ani nepřeložil.
  A například tkz. úžasná Inventární Stéla je egyptology zpochybňována a nejraději by jí zprovodili ze světa, protože je na ní jasně doloženo, že Chufu Vekou Pyramidu pouze trochu oprášil :-)

  • Sueneé napsal:

   Dějiny Herodotese jsem sice nečetl, ale o tom, že jde o změt historek typu jedna baba povídala, jsem v celku přesvědčen. Konec konců sám autor přiznává, že informace čerpal od lidí, kteří to měli z druhé ruky. Takže ve finále mu mohli nakecat cokoliv. Že my to vydáváme za fakta je fakt crazy. Ale je to jak píšeš. Raději blbosti než-li přiznat, že o tom nic nevíme. ;)

 • Martin Martin napsal:

  S.T.T.W… bude určitě dobrý pomocník.
  Co se týče Velké Pyramidy, úplně by stačilo, kdyby třeba takový Zahi Hawass vylezl s pravdou ven.
  Byl to právě on, kdo vždy záměrně mařil podrobný výzkum ve svůj prospěch.
  Jeden tradiční egyptolog v dokumentu Vetřelci Dávnověku říká..“jinými názory na Egypt, nám znásilňujete námi vybudovanou historii, víte co by to dalo práce jí změnit“…
  Hrůza, když to slyším.
  Oni moc dobře vědí, že v těch nejpodstatnějších věcech se mýlí a přesto budou za ty lži bojovat dál.

  • Sueneé napsal:

   Greer v jednom rozhovoru komentuje, že se setkal s jedním proferosem z MENSA. Když skončil svoji prezentaci, tento profesor prohlásil, že vše co bylo řečeno, je holý nesmysl, že by o tom přeci něco musel vědět.
   Pak za ním přišli studenti profesora a omlouvali jej s tím, že kdyby připustil byť zlomek z toho, co bylo řečeno, jeho celoživotní práce by ztratila smysl… A o tom to je. :) Jen o vlastním egu vybraných jedinců.

Napsat komentář