Dejavu připravují nové meditativní CDčko

9581x 19. 04. 2019 1 čtenář

Ladislava Svobodová Píseň a Petr Kučera. Více jak po třech letech se setkali v čajovně Šamanka hudební matadoři intuitivní hudby a zpěvu Sueneé a jeho band bubeníků (Hudebně taneční skupina Sueneé) s  Ladi Písní a přítelem kytaristou Petrem, aby společně sladili svá srdce v intuitivních melodiích a rytmech.

Rozhovor

Q: Naposledy jsme spolu hráli v roce 2016 na Vyšehradě. Odtud se zachovala památná píseň „Vyšehradní“. Jak na to Píseň vzpomínáš?

LP: 2016? Přijde mi to jako věčnost, co jsme tam naposledy hráli. A zrovna ta píseň, na kterou se ptáš, ta si myslím, že byla symbolicky poslední hraná na Vyšehradě, než nám zakázali vyhláškou „STOP, v žádném případě se nesmíte na ulicích radovat a zpívat!“ Přijde mi to, jako v pohádce. Z jednoho království museli běhat do jiného, aby si mohli zazpívat.

Takže na tuhle píseň vzpomínám nejen z pohledu rozlučkového, ale především z nečekaně radostného.  Při Tvých pravidelných workshopech Spontánního bubnování(R) a to doslova vystihuje, nikdo neví, co se bude dít za minutu a to mě na tom baví. Sešlo se nás tam tenkrát hodně známých i nových kamarádů, náhodných kolemjdoucích. Seděli jsme na trávě v kruhu, každý držel v ruce svůj nástroj a přišlo mi to, jako by se čekalo na povel: „Teď!“

Teď to všechno ze sebe dostaneme a všechny naše minulosti, které nás tížily, ty už necháme umřít a znovu se zrodíme! Takové ticho před bouří. No a pak stačilo jen bouchnout do bubnu a nechat se unést. Nejvíc mě na tom bavilo, jak jsme se po pár minutách všichni společně sjednotili, i ti, kteří nevládnou např. rytmickými zkušenostmi. Jednota v našem kruhu byla evidentní a vědět, že ať cokoliv, kdokoliv zazpívá, zahraje, ostatní ho podrží, aby se mohl vrátit tzv. na zem a cítit se bezpečně ve svém projevu, ať byl jakýkoliv. A o tom to vše je.  Bylo to hodně silný!  Za mě TOP Vyšehrad(ská)

Q: Kolik jsi už prosím tě vydala CDček?

LP: Tento život? hahaha. Od roku 2011 jsem vydala čtyři autorská alba. CD Strom života, Vesmírný oceán, Tajemství vesmírných doteků a Matky šamanů. Strom života a Matky šamanů, s tím mi pomáhal můj syn Dominik Svoboda – hudební mág a skladatel.

U dalších projektů to byla taktéž hudební spolupráce, kdy jsem zhudebnila básnickou sbírku současnému, významnému spisovateli a básníkovi Kamilu Marcelu Hodáčkovi a v minulém roce jsem pomohla splnit si sen v podobě dvojalba, výborné fyzioterapeutce, Kateřině MK, která si troufla své, básnické pojetí zviditelnit. Málem jsem zapomněla na jedno album Písmenkový den, které bylo vlastně úplně první a které jsem dělala doma na koleně před patnácti lety a slyšelo ho obecenstvo pěti lidí. Směji se… :)

Q: Co se od té doby změnilo? Jak jste se vy dva dali dohromady?

LP: Změnilo se téměř všechno.  Nevím, jak stručně toto pojmout. Prostě jednoho letního dne mi Petr napsal do facebookového vzkazu. „Dobrý den, dostal jsem na vás kontakt, rád bych se naučil zpívat!“ Hledal zpěvačku pro své hudební počiny a nemohl v té době nikoho najít, tak si řekl, že si vše nazpívá sám a protože si myslel, že zpívat neumí, oslovil mě. Nechala jsem si od něj poslat nějaké hudební nástřely.

Když přišla jeho první ukázka v mp3, posadilo mě to. A po pár tónech jsem řekla nahlas: „Co to je?“ Tak to se mnou zarezonovalo, možná bych řekla zacloumalo a hned jsem si troufla do tohoto podkresu jen tak něco zazpívat a poslala zpět. Po pár minutách přišla odpověď velmi podobná, jako ta, která mi běžela v hlavě. Nádhera, rezonance!

V prvních dnech jsme v naší konverzaci našlapovali velmi opatrně. Nemohli jsme se sejít, protože Petr v té době žil dlouho v zahraničí a tak veškerá korespondence byla spíše oťukávací. Netrvalo ale dlouho, kdy jsme se rozhodli udělat společné album, třeba i na dálku, ale to jsme už oba věděli, že bude vše jinak. S každým tónem, zvukem, melodií, které jsme si ve velké intenzitě vyměňovali, bylo volání po sobě i přes to, že jsme oba byli v partnerských svazcích. Být spolu a tvořit! Mno a tak se i děje. Žijeme, tvoříme spolu a to vše v lásce a radosti, že jsme se našli!

To všechno se stalo od srpna 2018. Žijeme naplno každý den, žijeme přítomností a užíváme si všeho, co nás naplňuje.

Q: Na setkání v Šamance jste zahráli tři nové písničky. Zdá se, že chystáte CDčko. Jaký hudební žánr bude obsahovat? Na co se můžou naši fanoušci těšit?  A hlavně, kdy bude křest? Kde bude CDčko k dostání?

LP: Teď dokončujeme s Petrem album Vím to už dávno a prezentujeme naše propojení pod názvem  Déjà vu LP. Žánrově se nezařazujeme nikam, všemu dáváme jen pocit projevit emoce. Je pravdou, že toto album je baladicko-snové s občasnými prvky jazzových doteků, ale pojmout to žánrově podle tabulek nejde. To si spíše troufám říci, že další písně, které jsme vytvořili mimo toto album, jsou zaměřeny do meditačních, transovních poloh.

Fanoušci se mohou těšit na to, že najdou kus svého příběhu. Emoce a pocity, které jsme vkládali do tohoto alba, jsou o našich prohrách, výhrách, touhách a někdy i nostalgických myšlenkách, o snech a uvědomění, hře, lásce a rozpomenutí.

Křest bude 18.05.2019 v Balbínově poetické hospůdce v Praze 2.

CD bude k dostání v digitální i fyzické formě. Pokud se nám povede na projektu Startovač vybrat dostatečné množství financí na vytvoření fyzického alba, dostane se k posluchačům již na křtu ve zmíněné Balbínce. Na Startovači si toto album mohou lidé formou příspěvku předobjednat i s dalšími odměnami. Též se můžou těšit fanoušci Eshop Sueneé Universe, kde se objeví.

Na youtube najdou posluchači ukázky demo verzí z připravovaných alb.

Budeme moc rádi, když se potkáme u nás ve studiu a též na křtu vašeho CDčka.

Napsat komentář