Desítky fotografií staveb z povrchu Měsíce

1926621x 01. 03. 2014 1 čtenář

Připadává Měsíc na obloze nezajímavý? Říkáte si, že je nezáživně šedý? Tedy nic zajímavého pod Měsícem… :)

Podívejte se na následující galerii více jak 60 fotografií, které dokumentují jeho povrchu v trochu jiném světle. Fotografie jsou dle komentářů v obrázcích z míst přistání misí Apollo, okrajových oblastí mezi přivrácenou a odvrácenou stranou a nebo přímo z odvrácené strany.

Na některých obrázcích lze rozpoznat ruiny města, jinde zase vysoké věže, nebo pyramidu. Další snímek ukazuje obrovskou (nejspíše několika set kilometrovou) díru do středu Měsíce.

Je to všechno jen trik a hra světel? Je to všechno jen naše fantasie? A nebo jen nechceme vidět fakt, že Měsíc byl a nejspíš i stále je někým obýván? Podívejte se sami!

Pokud rádi pátráte po autentičnosti, pak u některých jsou uvedena i čísla, pod kterými by mělo být možné snímky dohledat v archivech NASA. Dlužno dodat, že NASA se neštítí retušovat i to, co již bylo dříve zveřejněno. To bohužel celou věc staví do zvláštní situace, která nutí k úvahám – proč?

 

Zdroj: Youtube

Podobné články

19 komentářů k "Desítky fotografií staveb z povrchu Měsíce"

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  Něco bude Fake, ale určitě ne všechny fotky, některé jsou zajímavé.

 • Sueneé napsal:

  Pánové, zaměňujete příčinu a následek. Prezentovaný obrázek koluje po internetu déle než-li film a to v rádu možná i deseti let.
  Nepochybně námět filmu Iron Sky se inspiroval skutečností, že SS Třetí říše chtělo dobít Měsíc a že jsou tu jisté úvahy a teorie, že se jim to třeba i povedlo. Viz. spolek VRIL.
  Je ale třeba mít na paměti, že symbol hákového kříže patří do mnohem vzdálenější minulosti. Používali jej Římané a ti jej též nejspíš převzali. Asi nejstarší záznamy budou někde z Indie. Ve staré Indii podle dobových textů vládli bohové, kteří disponovali technologiemi pro lety do vesmíru. Viz. VIMANA.
  Mám pocit, že ten symbol má cosi společného s 5 elementy = 4 ramena (živly) kolem středu.
  Nicméně je i klidně možné, že obrázek není autentický. Já to nevím a proto o tom píšu na tomhle blogu…

  • M napsal:

   Toto je známo jako virální reklama k tomu filmu, která se objevuje od roku 2010. Původ to má v jejich fiktivním deníku ), který snad vyšel i tištěně. Veškeré zmínky na internetu jsou citacemi tohoto textu, kde se mimo jiné hovoří o sondě Cassiopeia, která vůbec neexistuje a jsou tam další zcela smyšlené údaje jako třeba tisková agentura Neuters. :D

  • M napsal:

   A nejhorší na tom je, že, k mému naprostému znechucení, tyhle nesmysly vykládáš dětem ve školách včetně zcela explicitního vyjádření, že to s tím filmem nemá nic společného, přestože má. A obdobně na tom byly snad všechny zaznělé výroky. Na to vážně musí mít člověk žaludek tohle cpát dětem, které z toho ještě nemají rozum a snadno tomu uvěří. A ještě ti není blbé vždy, kdy to je možné, obviňovat celý svět kolem z mystifikací. Na internet si piš, co chceš, ale z tohohle mi bylo vážně špatně.

    • M napsal:

     Ne, napsal jsem to tam, kam jsem chtěl. Reaguji na jistou školní přednášku umístěnou na youtube, kde ten hákový kříž na Měsíci byl propírán jako reálný artefakt, který nemá nic společného s tím filmem. Vedle řady dalších lží a nesmyslů co tam zazněly.
     A to, že se něco takového děje na škole, je „trochu mimo“. Naprostá prasárna, která mě skutečně dopálila.

    • M napsal:

     Pravda, nadávat bych měl spíš tomu pitomci, co něco takového dovolil a inicioval, protože je jejich zodpovědnost se o ty děti co nejlépe postarat a poskytnout jim kvalitní výuku. Přednášející za to (doufám) nemůže, protože tomu věří a neuvědomuje si, že není úplně košer dětem ve škole cpát do hlavy tyto své osobní představy založené na neznalosti.

     • Martin Horus Martin Horus napsal:

      O otázkách nadpozemských a exopolitických se děti ve škole neučí, je dobré jim nabídnout několik možností, můžou si udělat sami obrázek o tom co je realita a co ne. Zvlášť u dětí je potřeba probouzet smysly.
      Platí svaté pravidlo…Vědomosti jsou měnou ve vesmíru.

      • M napsal:

       Vzhledem k tomu, že to zavání bagatelizací mých vyjádření, chci dodat, že já obecně nemám problém s nabízením alternativních myšlenek. Tohle ale nebylo nabízení alternativních myšlenek, to byla snůška vyslovených lží, nesmyslů a neověřených tezí, které byly vykládaly poměrně malým dětem, jež, věřte mi, si o tom sami obrázek neudělají.
       Skutečně jen píšeš neutrální hezky znějící fráze vyvolávající dojem respektu ke všem myšlenkám, ale nereagují na předmět sdělení.
       Navíc jsou pokrytecké. Když je někdo schopný hlásat o respektování pohledů na svět, o pozitivním vlivu mnohosti názorů a hned příspěvek pod tím někoho na základě jiných názorů urážet, tak to je až komické. A tímto přívlastkem bych to tu rád celé uzavřel.

       • Martin Horus Martin Horus napsal:

        Uzavírej si co chceš, tady se diskutuje dle libosti.
        M, tvůj problém tkví v tom, že jsi nevyzrálá entita a jelikož vede tvá cesta na straně slepého skepticismu, nikdy neuvidíš skutky přesně tak jak se dějí, za což ovšem ty sám nemůžeš.

        Co se týče dětí a informací ve školách.
        Pamatuji si, jak jsem se v roce 1973 v době absolutního bolševického a informačního temna ptal svého tř. učitele co si myslí o tom co je s J. Gagarinem, on jen zakroutil hlavou . . já mu říkám, že ho cítím nahoře, tím samoz. myslím ve vesmíru, a on mi odvětil, že je to možné . . každopádně po letech při tříd. srazu už v době demokracie, jsme se k tomuto tématu vrátili, on si téma našeho rozhovoru i po těch letech stále pamatoval, ptá se mě mimo jiné s úsměvem . . “ tak co Gagarin ? “ já mu odpovím “ stále ho tam cítím “ . . “ já vím, trvalo mi to několik let, než jsem pochopil tvá slova “ odpověděl mi on
        a co se týče Gagarina . . nehoda není dodnes přesně objasněna resp. rusové po ty roky tak mlžili, až se v té lži sami utopili.
        V dnešní době lze oddělit informační plevo od zrn a to platí pro tvé nepochopení dějů, které se kolem tebe „M“ dějí.

        • M napsal:

         Já psal o tom, že někdo prokazatelně vykládal dětem lži a nesmysly.
         Reagovat na to může výhradně přednášející buď vyjádřením lítosti, nebo si ty své výroky obhájit formulací nových fyzikální teorií, které dovolují to, co vykládal. (třeba ten hákový kříž ale vážně neobhájí) Případně může mlčet a zpytovat svědomí, žádná další relevantní možnost není.
         Tvé fráze, které s tím nemají nic společného jak z hlediska obsahu, tak z hlediska toho, že ti to nebylo adresováno, mě vážně nezajímají, jak už jsem několikrát naznačil.
         Toto je mé zdejší poslední neuzavřené vlákno, čili bych rád uzavřel i jej, když dovolíš. Už to vážně stačilo.

         • Martin Horus Martin Horus napsal:

          Je vidět, že by Tvůj klidný spánek kazily chmury na zdejší debaty. Staré vlákno jsi vykopal Ty, záleží jen na tobě jestli ho zahrabeš.

         • S S napsal:

          Pro M:

          Myslím, že si děláte zbytečné starosti. Děti ve své většině nejsou zase tak blbé, aby neprokoukli, co jim dospělí namlouvají. Tyhle přednášky jsou podle mne užitečným způsobem zvyšování obranyschopnosti proti manipulaci. Zvlášť když to šikovný pedagog nebo rodič uvede na míru pravou.

          Tady se totiž zjevně jedná o běžnou proselytizaci, kterou provádí pro svou víru řada konkurenčních náboženských směrů. Všem je společné to, že prosazují svou pravdu jako jedinou možnost, ty kdo s nimi nesouhlasí považují za nepřátele, lháře či blby.

          Osobně si myslím, že lidoví ufologové jsou mnohem méně nebezpeční než organizované náboženské skupiny.

          • M napsal:

           Samozřejmě, pokud to pedagog uvede na správnou míru, může to být i prospěšné.
           Nic to ovšem nemění na mém znechucení.

  • Spajdy napsal:

   Svastika je Slovansko-Árijský symbol, jedná se tedy o symboliku našich předků :-) A divili byste se, co jich je a co všechno znamenají …

   http://vedy.sk/sk/slovanska_symbolika.php#svastika_pravda_a_loz

   Jinak Měsíc je na můj vkus obydlený až moc. Do hotelu bych tam teda fakt nechtěl :D

 • hnidopich napsal:

  Az tieto snimky prinesu europske,cinske, ruske a indicke druzice kruziace okolo mesiaca, tak som ich ochotny brat ako skutocnost. Pokial su to snimky len americkych druzic, tak tomu moc neverim, nakolko su americania znami svojim zbrojenim, nech to stoji co to stoji-ked nemame mimozemstanov , tak si ich vyrobime, aby boli vsetci vydeseni a my(usa) ich svojimi zbranami (dalsimi vydajmi na zbrojenie)zachranime :-)))
  Odhliadnuc od toho ze vela snimok ukazuje prirodzene brazdy(trhliny) na mesiaci a dokonca sa mi zda , ze je tam aj snimok z americkeho filmu IRON SKY. No co uz, mame dalsiu senzaciu na svete. Az ale bude skutocne nieco objavene na mesiaci, ani pes po tom nestekne a asi o to ide: sirit dezinformacie aby sa tym ludia nezaoberali a potom sa skutocne objavy mozu hravo ututlat.

 • S S napsal:

  Co se týče fotky s hákovým křížem: Nejedná se o některou z předběžných skic nebo přímo o nějaký záběr z tohoto filmu:

  http://www.youtube.com/watch?v=Py_IndUbcxc ?

Napsat komentář