Die Glocke (Zvon): Tajná nacistická zbraň

18271x 31. 03. 2019 1 čtenář

Die Glocke byla údajně takzvaná zázračná nacistická zbraň – tzv. Wunderwaffe.

Wunderwaffen – Wunderwaffen je německý výraz pro takzvané „zázračné zbraně“. Tento termín byl za druhé světové války používán nacistickým Německem pro označení několika revolučních „superzbraní“. Většina z těchto zbraní byla vyvinuta a zapojila se do bojů v příliš malém počtu a příliš pozdě na to, aby zvrátila průběh války. – wikipedie

Popsal ji polský novinář a spisovatel Igor Witkowski v knize Pravda o Wunderwaffe (2000). On i ostatní autoři ji dávají do souvislosti s antigravitací, nacistickým okultismem a výzkumem volné energie. Witkowski narazil na detaily o Die Glocke v přepise výslechu důstojníka SS Jakoba Sporrenberga, který získal díkiy kontaktu s polskou zpravodajskou službou.

Sporrenberg v něm hovoří o podrobnostech experimentu, který se uskutečnil v tajné základně Riese, která se nacházela v Sovích horách v blízkosti  Waclaw nedaleko hranice s Českou republikou. Mnozí autoři psali o tom, že toto zařízení nacisté používali na cestování v čase.

Podle článku Patricka Kigera zveřejněného v časopise National Geographic se Die Glocke stalo spolu s dalšími tajnými zbraněmi populární formou spekulace. Zbraň Die Glocke byla prezentovaná jako magická okultní zbraň. Ta byla založena na technologii, která daleko předstihla cokoliv, co bylo lidstvo schopné vytvořit do té doby.

Možnost existence revoluční technologie podnítila fantazii mnohých spisovatelů. Někteří z nich jako Jan Van Helsing, Norbert-Jürgen Ratthofer a Vladimír Terziski neměli problémy přikrášlit realitu trochou fantazie, která zahrnovala mystické zbraně, nacistickou esoteriku, tajné společnosti a UFO, fenomén, který se začal rychle šírit v padesátých letech.

Takže co je vlastně Die Glocke?

Die Glocke byl projektem, na kterém pracovali vědci z nacistického Německa pro SS v zařízení známé jako Riese.

Zvon je popsaný jako zařízení vyrobené v pevného a těžkého kovu s přibližným příměrem 2,7 m a výškou mezi 3,7 m a 4,6 m. Jak hovoří název, tvar měl podobný velkému zvonu.

Podle Cookovo rozhovoru s Witkowskim se toto zařízení skládalo ze dvou protichůdných válců, které byly naplněné látkou fialové barvy podobné rtuti.

Tato kovová kapalina byla označená kódem Xerum 525 a byla uložená v metr vysokém obalu v olověném pouzdře. Říká se, že v experimentech se použili další látky jako je peroxid tória a berýlia.

Witkowski popisuje, že když byl zvon aktivovaný, měl dosah až 150 až 200 m.

Jaký byl tedy cíl Die Glocke?

Polský novinář vysvětlil, že cílem projektu bylo vytvořit antigravitační pohon – to je důvod, proč byl Die Glocke připevněný k zemi pomocí silných řetězů.

Witkowski vysvětluje, že když byl zvon aktivaný, mohl způsobit smrt živým bytostem, které byly v okruhu 150 až 200 metrů. Smrt by nastala v důsledku zmrazení krve v oběhovém systému, rozkladem organických látek apod. Pět ze sedmi členů výzkumného týmu vedených fyzikem Waltherom Gerlachom zemřelo během testů a příčina smrti nebyla známá.

Witkowski ve své knize hovoří o tom, že francouzský vědec Elie Cartan už po první světové válce podnikl důležité kroky v oblasti výzkumu antigravitace. Ale antigravitace, kterou přístroj vytvořil, byla příliš slabá, aby našla své uplatnění. Právě na této technologii mohl být založen Die Glocke.

Na základě důkazů Witkowski tvrdí, že v okolí doliny, v které se nachází Waclaw (50 ° 37’43 „S 16 ° 29’40“ V), asi 3,1 km jihovýchodně od hlavního komplexu Sokolec (části Reise) se nachází zřícenina betonové stavby známé jako Henge. Tato stavba mohla sloužit jako zkušebna pro pokusy s antigravitací.

Avšak pozůstatky opuštěné stavby se považují za pozůstatky běžné průmyslové budovy.

To, zda Die Glocke existoval nebo ne, zůstává tedy jednou z největších tajemství nacistické éry.

Víme však, že Reise skutečně existuje a skladá se z podzemních chodeb a komplexů, které se začaly budovat od roku 1943.

Na tomto projektu pracovalo přibližně 13 tisíc vězňů, převážně z Osvětimy. Podle svědecké výpovědi říšského architekta Alberta Speera se rozpočet pohyboval kolem 150 milionů marek.

Na stránkách Sueneé Universe Vám nabízíme mnoho dalších článků na téma: Třetí říše.

Podobné články

Napsat komentář