Domov jako živá bytost

6141x 28. 05. 2019 1 čtenář

,,Přijdou, představí se a pak už se jen dívají. Skrze oči vnímají prostor. A pak se stane něco, co já považuji za naprosto přirozenou věc. Zavřou oči. Chtějí vnímat dalšími smysly. Zcela to chápu a ustupuji do pozadí, odeberu se pryč, klidně i ven z bytu nebo z domu a nechám klienty být. Prostě být.“

Těší mne, že tento postup zažívám s klienty (ať už s muži nebo ženami), čím dál tím častěji. Zvláště, když se jedná o koupi bytu nebo domu, ve kterém chtějí žít. Domov je bránou do pocitu bezpečí, jistoty, odpočinku ale i kreativity. Strávíme v něm značnou část našeho života, a proto je důležité, aby jeho energie splývala s tou naší.

Vždy si vzpomenu, když jsem prodávala veliký byt na Vinohradech se 37 vlastníky. Většina vlastníků byla ve věkovém rozmezí 70 až 90 let. A bylo důležité s nimi často komunikovat, navštěvovat je, aby byli plně informovaní o tom, co se děje, jaký bude další postup. Neuvěřitelná setkání. Mnoho lidí tu bydlelo už od nepaměti.

Vždy se mě zeptali: „Dáte si kávu, děvenko?“ a pak začali vyprávět. „A tady bydlel muzikant pan Sádlo, a hned vedle pan architekt a nahoře manželé, co vlastnili řeznictví, měli tam i hospodyňku, a hodně často jsme se setkávali na dvorku a povídali si, hráli a zpívali… děvenko, tenkrát se opravdu umělo žít…“

Domov je živou bytostí, kde se píší příběhy. Je to nedělitelný, živoucí celek, který propojuje všechny duchovní i fyzické prvky. Nezřídka se stávalo, že v bytech těchto pamětníků bylo místo, jakási svatyně.

Domov je bytost, kde se ukládáme k spánku, kde sníme, přemýšlíme, bdíme, meditujeme, modlíme se, milujeme se. Je to místo, kde jsme to opravdu my a kde chceme být bez žádných přetvářek. Tady se smějeme, ale také trápíme, smutníme, pláčeme. Je to náš příběh života.

Domov je ukázka nás, odrazem toho, jací jsme.

Jde o malou, ale velmi význačnou část naší planety, živou inteligentní bytost, která nám dává optimální podmínky ke splnění svých úkolů, s nimiž jsme na svět přišli. A stejně jako naše celá planeta, tak i místo, ve kterém žijeme, tahle malinkatá část naší planety je citlivá ke všemu, co na ní činíme.

Milujme a chraňme svůj domov, jako i naši zemi.

Jestliže vše existuje v jednotě, pak vědomí země existuje uvnitř nás. A naše vědomí ovlivňuje energii Země stejně tak jako energii našeho domova. Nestaráme-li se o náš domov, ubližujeme především sami sobě. Všechny věci mají svoji auru.

A když mám tu vzácnou příležitost vstoupit do nádherného, činžovního domu, který je naplněn příběhy a krásnou energií, vždy se mi na tváři objeví lehký úsměv, mé tělo se příjemně chvěje jako by chtělo nasát příjemnou energii, chtělo vědět víc a na chvíli a napořád se stávám součástí příběhů, celistvé bytosti.

Podobné články

Napsat komentář