Dr. Steven M. Greer: Co se stane až mimozemšťané přistanou

8200x 09. 05. 2018 1 čtenář

Zde zveřejňujeme krátký úryvek z právě překládané knihy Dr. Stevena M. Greera s názvem UNACKNOWLEDGED (už jste poslali tip na český název? Pokud ne, zapojte se, stále hledáme název české verze knihy!).

Steven Greer: V počátcích 40. až 50. let v souvislosti s UFO/ET vládl strach a nejistota. Sovětský svaz se snažil rozšiřovat své impérium a po zuby se vyzbrojoval čím dál silnějšími smrtelně ničivějšími jadernými zbraněmi. Sověti vypustili první Sputnik a vyprovokovali nás tak k závodění o dobytí vesmíru (USA). Do toho se začaly objevovat mimozemské létající stroje (ETV), ze kterých jsme začali získávat technologie a mrtvá těla (jedno živé) mimozemšťanů. Z tohohle koktejlu vznikl obrovský strach, panika a zmatek. V hlavách tehdejších současníků se rodí desítky otázek bez jasných odpovědí a hromadí se hluboký archetypální strach.

Dr. Steven Greer: Proč za námi přišli?

Jak bude veřejnost reagovat? Jak můžeme zabezpečit jejich technologie a držet je mimo dosah našich nepřátel? Jak může přiznat lidem, že nejmocnější letecká obrana USA nedokáže udržet kontrolu nad svým vzdušným prostorem? Co se stane s náboženstvím? Co se stane s ekonomikou? Jak se změní politická situace? Jaký to bude mít vliv na technologický vývoj?

Sueneé: Steven Greer se ve své knize snaží osvětlit počáteční psychologický kontext, který svět vehnal do slepé uličky lží a zatajování. Lidé v polovině 20. století právě prošli 2. světovou válkou a byli skrytými zájmovými skupinami hnáni alespoň do tzv. studené války, která udržovala zbrojní mašinérii stále alespoň částečně v chodu. Na pozadí této nevlídné situace vstupují na scénu další hráči osudu (ET), kteří dávají neskrývaně najevo, že válečného štváčství a zejména hraní s jadernými zbraněmi bylo už dost…! Dozvuky 2. světové války v duších těch, kteří jsou momentálně u kormidla, a kteří ji osobně zažili, však vytváří pole strachu, které je vede k naprosté zaslepenosti, ve které vyvstávají ony otázky… otázky, na které psychologové a sociologové dávají vesměs nekonkrétní katastrofické odpovědi.

Pojďme se podívat na možné reakce pohledem 1948 a 2018.

Q: Proč za námi přišli?

 • 1948: Požadují, abychom se vzdali (jaderných) zbraní. To je nepřijatelné. Neměli bychom se jak účinně bránit proti našim nepřátelům.
 • 2002: Obrazec v obilí: “…věřte, tam venku je dobro.”
 • 2018: Jaderné zbraně zjevně na kvantové úrovni narušují strukturu vesmíru, což zasahuje do prostoru obývaném i jinými bytostmi. Je to podobné, jako kdybyste si udělali mejdan na zahradě a házeli naprosto nezúčastněnému sousedovy odpadky přes plot.

Q: Jak bude veřejnost reagovat?

 • 1938: H.G.Wells odvysílal rozhlasovou hru Válka světů. Vysílání bylo natolik sugestivní, že lidé začali utíkat z měst do hor. Nastala panika.
 • 1948: Bylo konstatováno, že lidstvo na otevřené setkání s jinými civilizacemi není podle psychologických průzkumů ještě připraveno právě s odkazem na incident před 10 lety.
 • 2018: 70 let neustálé mediální propagandy, že mimozemšťané neexistují nebo, že rozhodně nejsou v dosahu naší planety Země, rozdělilo veřejnost na dva tábory: Většina po vzoru masmedií míní, že toto téma není hodné seriozní diskuse a raději se dál utápí ve stereotypech života. Druhá skupina neustále poukazuje na jisté aspekty neobvyklých/neznámých jevů, které naznačují, že tu někdo/něco je. Z toho plyne, že reakce většiny veřejnosti by byla spíše přezíravá. Na přistání ETV není čas. Složenky se musí platit pořád a práce nepočká. Armádní mašinérie by navíc bohužel i dnes vyklidila místo přistání tak rychle, že by nebyla šance se o něčem takovém dozvědět. Bohužel jsme stále zaslepeni.

Q: Jak můžeme zabezpečit jejich technologie a držet je mimo dosah našich nepřátel?

 • 1948: Aneb co když Sověti získají technologie od mimozemšťanů a budou proti nám v přesile?
 • 2018: Smyslem je spolupráce a kolektivní tvorba. Jakékoliv zastrašování, výhružky a násilí nedávají smysl.

Q: Jak může přiznat lidem, že nejmocnější letecká obrana USA nedokáže udržet kontrolu nad svým vzdušným prostorem?

 • 1948: Po vítězství ve 2. světové válce, kdy se vedly oslavné řeči na velikost a důležitost amerických spojenců by takovéto konstatování nejspíše vyvolalo chaos.
 • 2018: Je přirozené si uvědomit, že civilizace, která dokáže cestovat napříč vesmírem bude technologicky napřed a tudíž bude nejspíše i rozvinutější pokud jde o nějaké technologie vlastní obrany.

Q: Co se stane s náboženstvím?

1948+2018: V tomto směru by možná mohlo platit srovnání psychologii tehdy a dnes. Největší potíž budou mít obecně všichni fundamentalisté bez ohledu na vyznání nebo náboženskou příslušnost. Patří sem i ateisté nebo sciencisté (ortodoxní vyznavači rigidní vědy). Značnou potíž způsobí poznání, že některé současné náboženské směry jsou odvozeny od skutečných událostí v dávné minulosti, kdy se člověk setkal s mimozemšťany, které z neznalosti souvislostí postavil na úroveň Boha.

Naopak lidé, kteří svoji víru staví na vnitřní spiritualitě (ať už vychází z vlastní invence nebo nějaké zažité duchovní doktríny) budou mít cestu snadnější, neboť nepotřebují vnější zvěstovatele a je jim tedy téměř lhostejno, zda biblický bůh je mimozemšťan.

Q: Co se stane s ekonomikou?

 • 1948: Nabízí se logické otázky: “Mají mimozemšťané tržní hospodářství? Používají peníze?”. Pokud bude odpověď “ANO”, pak je vše v pořádku. Zavedeme směnný kurz a můžeme začít obchodovat. Pokud bude odpověď “NE”, pak hrozí další otázka typu: “A jak řeší směnu zboží a věcí?”. Mohla by přijít odpověď: “Neřeší, protože vše je k dispozici podle reálné potřeby.”, to by ovšem znamenalo, že by se někdo mohl začít ptát: “A proč my, lidé, to neděláme taky tak?”, což by v praxi znamenalo ukončení konzumismu, ekonomiky, toku peněz a především ukončení rozdílů třídní společnosti, kdy jsou tu chudí a bohatí, kdy jedni mají více a jiní zase méně. Znamenalo by to též konec všem nadnárnodním koncernům a veškerému mocenskému vlivu, který je řízen přes peníze. Zanikl by institut výlučného vlastnictví a zmizela by finanční a majetková kriminalita. Ubylo by závisti a válečných tažení o nerostné bohatství. Všechny tyto rozdíly by náhle byly ukončeny, což by znamenalo totální kolaps zavedených pořádků.
 • 2018: Paranoia v této věci je stejná. Jen je tu malý rozdíl. Většina lidí by tento přerod uvítala, protože málo kdo vám s čistým svědomým odkýve, že tento stávající marast je v pořádku. Nanejvýše řeknou: “No jo, ale vždyť ono nic lepšího není. Tak hold držíme hubu a krok…”

Q: Jak se změní politická situace?

 • 1948: Ztráta politického a mocenského vlivu je jednoduše nepřijatelná. Podobně jako v případě náboženství a nebo ekonomiky by lidé mohli klást nepříjemné otázky. A pokud by opět byla nastolena otázka, proč nevyužívají volené zástupce nebo politické lídry, mohlo by se stát, že takové role by se i v lidských měřítkách mohly stát nadbytečnými.
 • 2018: Opět je to spíše psychologický problém. Lidé nepotřebují politiky, aby je uctívali, ale proto, aby jménem většiny konali zadanou práci ve prospěch všech. V tomto směru se nejspíše změní to, že politik bez čistého svědomí nebude mít šanci stát v čele… Chceme to?

Q: Jaký to bude mít vliv na technologický vývoj?

 • 1948: Antigravitace a zdroje volné energie vedou k decentralizaci moci. Něco takového nelze připustit.
 • 2018: Vidíme v praxi, co technologická stagnace způsobuje. Dnes opět pobavil titulek v novinách: “Bude se zdražovat elektřina.”. Dejte lidem generátory volné energie… a pár lidí bude bez práce. Pár lidí bude mít pocit, že jejich život ztratil smysl a pár lidí bude vyhrožovat smrtí, protože si nebudou umět představit, život ve kterém by museli vzít zodpovědnost sami za sebe… Tohle tady ale už bylo, když přišla průmyslová (strojní revoluce). Lidé chtěli ničit stroje, protože jim braly práci. Odnaučme se dělat věci, které nedávají smysl a vraťme se zpět ke své podstatě, abychom v tento okamžik, v tomto životě činili především to, proč jsme se sem narodili… :)

Kniha UNACKNOWLEDGED je právě ve fázi překladu, její vydání můžete očekávat v 2. polovině roku 2018. Rezervovat si ji můžete ale už nyní! Také všem děkujeme za finanční dary, díky kterým jde překládání rychleji a úroveň stránek Sueneé Universe stále stoupá!

Jaká otázka z výše uvedených podle vás představuje největší společenský problém v tváří tvář přítomnosti ET na Zemi?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

Napsat komentář