Duše K: S manžely Patakyovými o reflexní terapii

2468x 02. 06. 2018 1 čtenář

Jaroslav Dušek si ve svém pořadu Duše K povídá s manžely Patakyovými, kteří jsou reflexní terapeuté.

Povídají si o chůzi a běhání na boso, o tom, jak nám chůze na boso pomáhá držet lépe tělo a předcházet tak špatnému držení těla. A nejen to…

Ing. Július Pataky a Beáta Patakyová jsou reflexní terapeuté. Alternativními metodami se zabývají od počátku devadesátých let. Věnují se terapeutické praxi, ve které používají a rozvíjejí reflexní terapii, reflexní diagnostiku, ale i další související metody, hlavně uvolnění psychických příčin nemocí, fytoterapii apod.

Knihy a kurzy

Manželé napsali učebnice reflexní terapie, Reflexní diagnostika a katalog reflexních ploch, Reflexní terapie, jako životní styl, Reflexní terapie a nečekaná odhalení. Spolu také natočili instruktážní DVD a VHS: Reflexní terapie.

Přednáší také na kurzech RT a vedou vlastní školu reflexní terapie, jejíž program vytvořil Július v roce 1999. V témže roce přišla Beáta s myšlenkou instruktážních kurzů, kde se pracuje s malým počtem lidí a s důrazem na praxi. Denně poskytují bezpočet rad po telefonu a prostřednictvím internetu. Reflexní terapie se doslova stala součástí jejích životního stylu.

Doporučení Sueneé Universe: Zkuste se jít proběhnout bosí po trávě, kamínkách, projít jen tak do lesa a sledujte své přirozené držení těla, pocity, vnímáte to?

Podobné články

Napsat komentář