Duše K: Tentokrát o maorské tradici těhotenství a porodu s Te Kahou

5689x 20. 05. 2019 1 čtenář

Jaroslav Dušek si ve svém videu povídá opět s Te Kahou – jedním z posledních strážců maorské tradice těhotenství a porodnictví.

Kdo je Te Kaha

Spolu s manželkou žijí na ostrově Aotearoa (Nový Zéland), mají tři děti, které všechny štastně odrodili tradičním způsobem Haputanga. Žijí soběstačně, pěstují si své potraviny, mají vlastní zdroj energie, denně se koupou v řece, kterou považují za svého předka, právě tak jako zemi nebo nebe.

Co je Haputanga

HAPUTANGA je přirozená cesta, kterou muž vyjadřuje hmatatelným způsobem lásku a podporu své těhotné partnerce a zároveň si vytváří hluboký vztah se svým dosud nenarozeným dítětem. Dle maorské tradice je nejlepší porodní bábou ženy její muž, který pravidelně praktikuje ORIORI (tradiční umění porodního zpěvu) ve spojení se specifickým druhem masáže. Naučit se Haputangu a praktikovat ji může každý, skvělým důkazem toho je žena Te Kahy, která pochází ze Skotska.

Te Kaha sám říká, že nás nepřichází učit něco nového, ale pomáhá v nás znovuprobudit dávné vědění, které praktikovali naši pradávní předci všude na světě a jež pouze upadlo v zapomnění. Te Kaha denně pracuje s tradičním kamenem POUNAMU (nefrit) – vyřezává z něj kultovní předměty, nefritové nožíky na léčivé byliny a jiné; a pomáhá těhotným párům.

Podobné články

Napsat komentář