Dutá Země na mapách Třetí Říše

7036233x 27. 11. 2018 1 čtenář

Existuje dutá Země? Dokazují tyto mapy existenci Duté (jinak také Vnitřní) Země? Jednou z nejzajímavějších otázek, které si lidstvo klade už celá století, je ta, zda existuje možnost, že naše planeta je dutá? Mnoho let se tomu věřilo, a přestože mnozí přicházeli s teoriemi, do r. 1968 pro to neexistoval žádný důkaz. Toho roku přinesl satelit umístěný na orbitě kolem Země fotku jasně ukazující zející otvor umístěný na severním pólu, podle mnohých dostatečný důkaz podporující tuto teorii.

Nacisté a dutá Země

Četli jsme legendární příběhy o tom, jak nacisté zkoumali jižní oblasti naší planety a v Antarktidě dokonce vybudovali tajnou základnu, kterou nazvali Nové Švábsko. Jiní také mluví o Operaci HighJump a další zase o expedici admirála Byrdse, kdy byly ve vzduchu viděny vysoce pokročilé létající stroje, zkoumající nová teritoria.

Před nedávnem jsme objevili mapu Třetí Říše, na které je zakresleno několik tajných průchodů, které použily německé ponorky U-Boat k přístupu do mystických podzemních oblastí. Stejně tajemné je to i s kompletní mapou obou zemských polokoulí tajemného království Agartha.

Také jsme narazili na dopis, o kterém se předpokládá, že ho napsal Karel Unger, člen posádky německé ponorky U-Boat 209, pod velením  Heinricha Broddy. V dopisu tvrdí, že posádka dosáhla vnitřku Země a že nemá v úmyslu vrátit se zpět.

Instrukce k přístupu do Agarthy

Na druhou stranu také víme, že během druhé světové války nejlépe vybavená německá ponorka se mohla potápět pouze do hloubky 850stop (260m), v dosahu 385mil (620km) a to pouze za těch nejlepších podmínek. Přitom nejkratší vzdálenost z otevřeného oceánu až pod zeměpisný jižní pól je přitom dvakrát tak delší a navíc vede pod 1,6 km silnou vrstvou ledu. Šance, že německá ponorka mohla uskutečnit tuto cestu, je velmi malá. Samozřejmě je zde možnost, že Němci mohli mít daleko pokročilejší ponorku, což my ale nevíme.

Také hloubka Severního ledového oceánu na severním pólu je 4x větší než možný ponor nejlepší německé ponorky těch dob.

Hitler a mysticismus

Příběhy uvedené výše jsou však možná podpořeny mapami, které v r. 1966 vytvořil slavný kartograf a malíř Heinrich C. Berann pro National Geographic Society. Na této mapě je Antarktida vyobrazena bez silné vrstvy ledového příkrovu. Nejpřekvapivějším momentem je zde přítomnost podvodních cest protínajících téměř celý kontinent. Všechny zdánlivě přesně směřují do místa, které se udává jako vchod do Duté nebo také jinak zvané Vnitřní Země.

Hitler byl posedlý mysticismem a také (což je těžko vysvětlitelné), se velmi zajímal o historii UFO a historii dávných civilizací. Hodně z jeho stoupenců o tom vědělo a podporovalo jej v tom. Byl totiž proslulý tím, že „se zbavoval“ lidí, kterými se cítil ohrožen nebo kteří nesdíleli jeho názory.

Možnost, že Země je dutá a že může být dosažena skrze vstupy na severním a jižním pólu a že uvnitř vzkvétají utajené civilizace, vzrušovala představivost lidí po celá století. Kdo ví, možná se přes všechno nakonec někdy a někde ukáže, že existuje vstup, který vede do úplně odlišného světa, který je držen v tajnosti už po celé roky.

Historie

Přitom možný důkaz Duté Země je nacházen v historii nespočetných dávných civilizací. Babylonský hrdina Gilgameš navštívil svého předka Utnapištiho v útrobách Země a také v řecké mytologii Orfeus zkoušel zachránit Eurydiku z podzemního světa. Říkalo se, že skrz tunely skryté v pyramidě mohli egyptští faraonové komunikovat s podsvětím; a budhisté věřili (a dosud věří), že miliony lidí žijí v Aghartě, podzemním ráji, kterému vládne král světa. Takže v momentě kdy si pomyslíte, že tyto teorie nejsou nic jiného než výplody přebujelé fantazie, vskutku najdete důkazy v dávné historii, naznačující možnost existence dalšího světa uvnitř Země.

Mapy Agarthy

Mapy Agarthy

Rádi bychom vás pozvali na živé vysílání Sueneé universe na YouTube, kde si o této tématice budeme povídat, dnes 27.11.2018 od 09:30. Těšíme se na vás!!

Co si myslíte o teorii Duté Země? Je možné, že pod povrchem naší planety existuje další svět?  A je možné, že tam je opravdu nějaký život?

 

Dutá Země nebo též vnitřní Země nebo svět pod povrchem Země:

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

70 komentářů k "Dutá Země na mapách Třetí Říše"

 • hmmh napsal:

  Looper

  Vznik Zeme a z čoho sa skladá sú len vedecké hypotézy.

  Iná zase považuje Zem za obrovský organizmus. A každý organizmus disponuje patričnou zložitosťou a funkcionalitou. Podľa toho je zložený z rôznych časti z odlišných materiálov a s odlišnou funkciou. Jeho vznik sa považuje za rovnaké hypotézy ako „evolúcia“ alebo „inteligentný dizajn“…

   

 • hmmh napsal:

  Standa

  Čo znamená „s první mocninou vzdálenosti“?

  Predsa:   r^1 = r

  • Standa Standa napsal:

   Přesně tak.

   Snažil jsem se zdůrazněním  jedničky naznačit, že intenzita síly nebo záření klesá nepřímo úměrně takové mocnině vzdálenosti, která je o jednu menší, než je dimenze prostoru, ve kterém se ta síla nebo záření šíří.

   Gravitace nebo světlo hvězdy tedy klesá ve 3D prostoru se druhou mocninou vzdálenosti, vlny od kamene na 2D vodní hladině slábnou s první mocninou (neboli nepřímo úměrně), signál v 1D kabelu prakticky neslábně (až na ztráty ve vedení).

   • hmmh napsal:

    Vieš, ako sa vypočíta – vzdialenosť medzi dvoma bodmi v 2D a v 3D?

     

   • hmmh napsal:

    O to ide, v 2D a i v 3D je použitá druhá mocnina, nezáleží na počte súradníc. Nesúvisí to takto podobne i s tým gravitačným zákonom?

    Myslíš, že je naozaj konštantný? Pokusom bol zistený len na Zemi, vo vesmíre môže byť iná hodnota. A to ešte nedáva istotu, či táto príťažlivosť medzi hmotou sa nedá vnútorne zmeniť, podobne ako to je pri zmagnetizovaní železa. Potom by gravitácia nezávisela od hmotnosti, ale by bola určená parametricky…

    • Standa Standa napsal:

     Ve 2D, 3D, ale i 1D, 4D, 5D, … se používá součet druhých mocnin pod odmocninou. Ta odmocnina z Vašeho zdůvodnění nějak vypadla.

     S gravitačním zákonem ale souvisí něco jiného: zákony zachování. Síla se šíří rovnoměrně do všech směrů. Protože je síla sama stále stejná, ale povrch koule, na které musí působit, se vzdáleností roste, úměrně tomu klesá i ta síla na jednotku ohraničující plochy v daném prostoru. A ohraničující plocha N-dimenzionální koule v prostoru dimenze N roste s N-1 mocninou jejího poloměru. Ve 3D prostoru proto všesměrová síla klesá se 2 mocninou vzdálenosti.

     Otázce konstantnosti nerozumím. Můžete uvést kontext?

     Magnetismus není vhodná analogie. Lepší analogií by byla elektrická síla.

   • hmmh napsal:

    Existuje nejaký dokument na ten prepočet klasickej gravitácie vo vnútri dutej gule s určitou hrúbkou plášťa? Som zvedavý, či naozaj suma všetkých vektorov gravitačných síl je nula…

    • Standa Standa napsal:

     Zde je opis anglického překladu dokumentu, sepsaného samotným Newtonem:
     —-
     PROPOSITION LXX. THEOREM XXX.

     If to every point of a spherical surface there tend equal centripetal forces
     decreasing in, the duplicate ratio of the distances from those points ;
     I say, that a corpuscle placed within that superficies will not be attract
     ed by those forces any way.

     Let HIKL, be that sphaerical superficies, and P a
     corpuscle placed within. Through P let there be
     drawn to this superficies to two lines HK, IL, inter-
     cepting very small arcs HI, KL ; and because (by
     Cor. 3, Lem. VII) the triangles HPI,LPK are alike,
     those arcs will be proportional to the distances HP
     LP ; and any particles at HI and KL of the spheri
     cal superficies, terminated by right lines passing through P, will be in the
     duplicate ratio of those distances. Therefore the forces of these particles
     exerted upon the body P are equal between themselves. For the forces are
     as the particles directly, and the squares of the distances inversely. And
     these two ratios compose the ratio of equality. The attractions therefore,
     being made equally towards contrary parts, destroy each other. And by a
     like reasoning all the attractions through the whole spherical superficies
     are destroyed by contrary attractions. Therefore the body P will not be
     any way impelled by those attractions. Q.E.D

     —–
     Pokud To chcete řešit pro plášť větší než nepatrné tloušťky, rozdělte si jej na nepatrné soustředné pláště.
     Protože teorém platí pro každý z těchto tenkých plášťů, platí i pro ten tlustý plášť jako celek.

   • hmmh napsal:

    Gravitačná konštanta bola zistená pokusom na Zemi. To nemôže stačiť na to, aby sme určili, že jej hodnota platí pre celý vesmír…

     

    • Standa Standa napsal:

     Pro výpočet pohybů těles stačí znát gravitační parametr. Gravitační konstanta se ve výpočtu vyskytovat namusí. Stejně je známa mnohem méně přesně, než gravitační parametry planet.

     Co se týče proměnlivosti gravitační konstanty: zkuste navrhnout, jak a v závislosti na čem  by se její hodnota měla měnit. Můžeme pak Vaši hypotézu porovnat s pozorováními.

 • Looper napsal:

  Jindra tu vypráví pohádky o dutozemi, Standovi se tyto pohádky o dutozemi líbí, a pak přijde Standa s tím, že jeskyně pouhý kilometr pod zemí je příliš hluboko. Fakt vtipné. Uprostřed planety to pro Standu hluboko nebylo.

 • Looper napsal:

  Standa píše
  „Platí pro ně zákon zachování energie? Platí pro ně zákon o růstu entropie (či obecně termodynamické zákony)?“

  Stando, kam tím míříš? Jakože mají mimozemšťané nějaké perpetum-mobile?
  O tom mě musíš teda dát nějaké informace.

  Já jenom vím, že mimozemšťané využívají jako zdroj energie jadernou fuzi. A lidé připravují/staví fuzni jaderny reaktor Iter který se bude stavět ještě třicet let, protože bude hodně obrovsky, a pak by mohli jadernou fuzi využívat i lidé. Ovšem mimozemštané umí využívat jadernou fuzi v malých krabičkách. Takže každopádně z jaderne fuze mají energie dost. A kdyby chtěli, tak budou mít ty jeskyní prostory klimatizované, protože energii na to mají.

  • Standa Standa napsal:

   Přesně o tu klimatizaci mi šlo.

   Pokud pro ně platí termodynamické zákony, tak se všechna energie, kterou produkují, nakonec přemění na teplo. Pokud pro ně platí zákon zachování energie, tak to teplo nemůže zmizet.

   Kam se tedy poděje všechno to teplo, které produkují?

   (Pokud ti podzemní mimozemšťané neexistují, tak samozřejmě problém s produkovaným teplem nenastane.)

   • Looper napsal:

    KAM SE ASI PODĚJE TEPLO Z KLIMATIZOVANÉHO AUTA? PROČ BY SE ODSÁTÉ TEPLO MĚLO DO AUTA VRACET?

    COPAK TY JSI, STANDO, NIKDY V ŽIVOTĚ NESLYŠEL O KLIMATIZACI?

    STANDO, JSI OPRAVDU TAK STRAŠNĚ HLOUPÝ, NEBO ZASE JENOM PROVOKUJEŠ A TROLUJEŠ?

    • Standa Standa napsal:

     Teplo z auta odvede klimatizace do chladiče a ten je pak odvede do okolí (ohřeje vzduch).

     Teplo z toho údajného města by se také muselo odvést do okolí.

     Proč to město nehledají hledači podle tepla? Pokud je to město plné technologie, mělo by být nuceno vypouštět toho tepla do okolí celkem dost.

     Stejně se podle tepelných stop dají hledat téměř jakékoliv organismy či stroje, které zpracovávají významné množství energie.

 • Tino napsal:

  Lúdia radi veria a chcú veriť veciam ktoré nie sú skutočne a radi uveria ludom ktorý píšu svoje knihy kde udávajú svoje téze a dogmy a legendy ktoré nie sú historický pravdivé a ktoré odporujú prírodným zákonom tvorenia a prírody je to spojene z tým že dnešní pozemský človek je zajatí viery a bludných naboženstev sekt a kde vládne veľká nevedomosť o dávnej historii Zeme a práve to mu to vákuu lúdia sú ochotní veriť nie zmyslom o dutej Zemi a tak podobne .Iste preto treba hladať pravdu tam kde je skrytá a možne riešenie je aj v tom skúmať tie trosky stavieb a to ho čo ostalo na Zemi po tých kolonistoch a popri páde aj objaviť dalšie ruiny stavieb kde by sa mohli odpovede nájsť ako morské nálezisko pri Kube ktoré sa nášlo roku 2001 kde sú stavby podobne ako sú v Egypte a ich vek odhadla Kanadska archeologička na 30000 a viac rokov čo bol v tom roku veľký objav ale žiaľ sa po tom zla hla zem preto že to nie bolo vhodne tým lúdom čo napísali svoju historiu do knih lebo by tak museli priznať svoj veľký omyl a hlavne kto a prečo tie to stavby postavil a prečo tak tie stavby sú staré to samozrejme nie pasovalo veľa lúdom pravda je a si menej lakáva ako lož .A pokým budu vedci na Zemi taký aký sú a budu pchať hlavú do piesku pred pravdou tak sa nikde nie pohneme v pred o tom ako to bolo dávnej minulosti ked nie sú ochotný skúmať tie to dávne stavby .

 • Looper napsal:

  Standa píše
  „1. Ve  dvojrozměrném světě by gravitace neklesala se druhou , ale pouze s první mocninou vzdálenosti.“

  Nemáš pravdu Stando.
  Ve dvourozměrném světě bude gravitační síla klesat s druhou mocninou vzdálenosti (tj se čtvercem vzdálenosti), stejně jako v trojrozměrném světě.

  Stando, opět si hraješ ve velkého znalce fyziky, kterým nejsi.
  Polož tuto svou tezi jakémukoliv fyzikovi.

  • Standa Standa napsal:

   Tato teze vyplývá z prosté geometrie prostoru.  Pole se rozkládá po povrchu koule se zdrojem uprostřed. Ve 3D prostoru má loule povrch rovný druhé mocnině poloměru. Plošná hustota pole je tedy rovna mínus druhé mocnině poloměru.

   V 2d prostoru je „koulí“ kruh. U něj je „povrch“ vlastně  obvodem a je úměrný první mocnině poloměru. Mpušná hustota pole je tedy rovna mínus první mocnině poloměru.

   S fyziky jsem tu myšlenku samozřejmě konzultoval.

   Kromě toho je tato myšlenka rozpracována i v knihách a článcích, které se zabývají vlivem dimenze Vesmíru na fungování fyzikálních zákonů.

   Mimochodem: Psal jste, že rozumíte fyzice. Četl jste Feynmannovy přednášky z fyziky? Rozumíte tomu, co se tam píše? Konkrétně mám na mysli kapitoly 7(kde je o dutých tělesech zmínka) a především 13.4, kde je problém tenké slupky a hmotného bodu přesně analyticky řešen výpočtem přes integrál potenciálu.

   To je sice jiný způsob výpočtu, než jsem zde předvedl já, ale vede k naprosto stejnému výsledku.

    

 • Tino napsal:

  Dutá planéta je len klam tak ako sa to píše tu a inde iste sú rôzne veľké a na m nie známe jaskyne to je tak ako všetko .Zem ako taka nie je dutá ako sa to snažia tlačiť nie ktorý lúdia je jasne že Zem ma žhavé jadro o teplote 6000 C čo je teplota povrchu slnka a je ho veľkosť je porovnateľná z Mesiacom bez nej by Zem nie mala magnetické pole ktoré Zem chráni pred slnečným tokom častíc od Slnka .

  • Tino napsal:

   Celí ten to humbug je len preto že pred 11 498 bolo púšti Gobi  Gear City MU a to to mesto založil mentor z titulom ISCHWISH MURAS ten to muž založil to to veľké mesto a aj podzemne satelitné mesta Agharta Alfa a Beta ktoré boli nie koľko kilometrov pod zemou a viedli k nim tuneli tie to podzemne stavby Muras a je ho lúdia postavili ako podzemne bunkre ktoré malí ochrániť obyvateľov mesta MU pred vojnovým konfliktom ktorý sa rozbehol pred 9 498 BC p.n.l ked pri jednom obrovskom útoku bola prelomená obrana mesta a sily Atlantisu zničili a rozložili obrovské povrchove mesto MU na atomi ked že sa jednalo spoločnosti ktoré boli hodne vedecký a technický vyspelé pre to že to boli kolonisti a ich predkovia prišli z oblasti Lýry a teda mali mimozemský pôvod .A do dnes tam v púšti Gobi tie to podzemne mesta Agharta Alfa a Beta ostali zachovane a z tými ktorý sa dokázali zachrániť by tam malí žiť ich potomkovia .Preto sa vedu také legendy o tom prečo lúdia veria na také veci že ZEM je dutá a tak dalej a pri tom šlo len o tie dva podzemne mesta púšti GOBI ktoré dávnej dobe postavil ISCHWISH MURAS a je ho ludia ktoré mali len ochrániť lúdi z mesta MU pred ohrozením na povrchu .

   • Standa Standa napsal:

    Obyvatelé těch podzemních měst museli být ve svých podzemních domovech opravdu pečení-vaření.

    Vyplývá to ze skutečnosti, že teplota s hloubkou stoupá přibližně o 30°C na kilometr. Pokud byla města dokonce několik kilometrů hluboko, musela tam být teplota mnoha desítek, ne-li stovek stupňů celsia.

     

    • Looper napsal:

     „teplota s hloubkou stoupá přibližně o 30°C na kilometr“

     a to je přesně důvod, proč nemůže mít naše planeta duté jádro.  Jakmile se hornina začne tavit, tak jakoukoliv prázdnou skulinku zalije lávou.
     A obyvatelnost středu země je blbost na druhou, protože ty vysoké teploty by nikdo nepřežil.
     (poznámka : není úplně pravda, že teplota stoupne o 30 stupnů s kilometrem hloubky, protože teplota v zemi je stálá a je jedno, jaká teplota je zrovna na povrchu Země)

     A blbost na třetí je úvaha se sluncem uprostřed dutiny planety: Právě takovéto slunce by útroby planety zahřívalo na stále vyšší a vyšší a vyšší teplotu.
     Naproti tomu vnější povrch planety je chráněn proti přehřátí tím, že teplo, jenž přijme od slunce, může zase vyslat do volného vesmíru a tím se jej zbavit.

     Ale namachrovaný Jindra má jasno – Země je dutá a kdo to zpochybnuje, je pro něj blbec.

    • Looper napsal:

     „teplota s hloubkou stoupá přibližně o 30°C na kilometr“
     je extrémně zavádějící hlášení.

     Kdyby jsi napsal jenom, že s rostoucí hloubkou stoupá teplota, tak by to byla pravda. Ale hláška „“teplota s hloubkou stoupá přibližně o 30°C na kilometr““ je LEŽ !!!

     1.  hodnota 30 je přehnaná, ve skutečnosti je menší

     2. záleží na tom na kterém místě planety budeš hloubit a pak ještě záleží jaké bude zrovna roční období

     V kilometrové hloubce bude 24 stupnů celoročně, přičemž tam nahoře bude V LEDNU -20 a V ČERVENCI +40, ale tam dole bude stále 24 stupnů. To znamená, že v létě dokonce bude platit, je v kilometrové hloubce bude chladněji, než na povrchu planety.
     A pak záleží NA PŘESNÉM ZEMĚPISNÉM MÍSTĚ kde se rozhodnu hloubit. Na různých místech světa bude teplota s rostoucí hloubkou stoupat s různou razancí.

     (p.s. a uvědomte si, že rozumím fyzice lépe, než vy)

     • Standa Standa napsal:

      U nás na Ostravsku můj odhad celkem dobře sedí. V nejhlubších ostravských dolech (neboli kolem kilonmetru hluboko) je teplota 40-50°C.

      V jiných místech planety to samozřejmě může být jinak. Například na Islandu se asi už po několika stovkách metrů dostaneme vysoko nad var vody. Jinde může možná být kilometr pod zemí i teplota těch Vašich 24°C. Kde to prosím je? Můžete dát odkaz na měření?

      Co se týče fyziky: jaký fyzikální obor a kde jste studoval, že jí tak dobře rozumíte?

    • Tino napsal:

     Pohode hej teplota rastie to ano ale oni iste nie boli taký blby ako sme mi teraz a tu ked malí takú vedu a techniku čo si myslíš že by si nevedeli pomôcť z takým problém hm samozrejme že hej ,mesta boli dobre projektované a počítalo sa zo všetkým .Ked vedeli preletieť z Vegy 20 svetelných rokov tak postaviť také mesta v podzemí by pre ich vedcov a inžinierov nie bol problém .Len dnešní pozemský človek sa hra že je naj vo všetkom a dobre vieme že to tak nie je lebo kde sa pozrieme pase rovníka vidieť tie mesta a artefakty ktoré ostali po tých to kolonistoch ako aj písomne zmienky staro indických textoch .Tie mesta mali byť poslednou možnou voľbou ako sa zachrániť pre tým čo sa dialo tam na povrchu čo iste nie bolo prijemne tam iste bolo hotové peklo ako sa ta hmota bleskurýchle menila na zhluk atomov po tých zbraniach Overkill ktoré použili sily Atlantisu proti mestu Mu .A časom vyjde pravda iste  von aj ked to bude trvať hodne rokov ale ten deň príde a potom m nohy budu musieť uznať že mame aj mimozemsky pôvod z časti spoloční z lúdmi čo prileteli dávnych časoch na Zem z Lýry a Vegy a opakovanie tu to Zem kolonizovali .

     • Tino napsal:

      M ne nie je známe presne aké j hlbke  tie mesta sú možno len cca 1 km možno viac ktovie ale je iste že po zničení mesta MU zostali tie to mesta v podzemí zachované do dnes aj z tými ludmi čo sa tam ukryli a daľej tam žijú .V chod do tých miest a tunelov je chránený energetickým poľom ako pred tým aby bol ten tunel vidieť tým že ta ochrana clona ruší svetlo a tým ho robí nie viditeľným a žiadnym prostriedkom sa to nie dá zistiť čo ma me dnes .Naviac ma aj ochrane energetické pole clonu ktorá braní stupu do tých to tunelov a nie dá sa ni jak prelomiť aj pri použitej veľkej sily čo ma chrániť tie to mesta pred stupom a objavením čo bolo aj v tej dobe potrebne ked že by inak boli zničene tie š ako samé mesto MU na povrchu .

      • Standa Standa napsal:

       Napsal jste „… ktoré boli nie koľko kilometrov pod zemou“.

       Teď píšete, že Vám to není známé. Ta jak to tedy je?

       • Tino napsal:

        Mesta Alfa a Beta Agharta boli postavene potrebnej hlbke aby boli dobre skryte preto odhadujem že nie bude to viac ako 1cca km pod povrchom možno sa mýlim ale iste to nebude viac ako 3 v tom to rozmedzí prečo tak hlbko boli tie to mesta budované je že tam ne senzory a detekčné techniky boli veľmi výkone a preto do istej hlbky boli schopne detekovať podzemne priestory a stavby preto sa stávali tak hlboko a naviac aj pre tie zbrane Overkill ktoré rozkladali hmotu na atomi .Je iste že tie mesta tam sú do dnes preto že neboli odhalené .Ludia furt chcú vedieť všetko a pri tom sa všetko vedieť nie dá to by ste mal vedieť tie š .Iste je že tam v tých mestách lúdia dalej sa dobre rozvíjajú čo do vedí a techniky a z vonkajším svetom a ludmi na povrchu nie máju záujem prísť do kontaktu ked že sme na tom vo vývoji tak hlboko po zadu to je cele nie mam čo kto mu viac dodať .

       • Looper napsal:

        Napsal několik kilometrů a to znamená, že NENAPSAL KONKRÉTNÍ ČÍSLO, Stando.
        Několik kilometrů může být 1 až 10 – možná – je to spíše obecné vyjádření. Když něco nemůžu říct přesně, tak uvedu alespoň hrubou představu – aby si někdo nemyslel, že je to těsně pod povrchemm, jako lidské zemlianky.

        Co se týče teploty, tak by stálo zato vyzkoumat tepelnou vodivost konkrétní horniny. Pokud bude máít hornina vysokou tepelnou vodivost, tak to znamená, že se země snadněji zbavuje tepla, a lze v podzemí přebívat v přijatelné teplotě i ve velké hloubce.
        Naopak pokud bude hornina mít nízkou tepelnou vodivost, takže se bude podobat tepelně izolačním materiáklům, tak bude obyvatelná hloubka podzemí nízká.

        • Tino napsal:

         Presne tak je to cca km .Konštrukcia tej stavby iste bude veľmi dobre prepracovaná cela stavba ma svoj plášť obal z nie známeho materiálu ktorý chráni celu stavbu tak že cele mesto je izolovane od pôvodnej horniny a teda nie treba si myslieť že sú tam len hole rudné steny a tuneli .

        • Standa Standa napsal:

         „Několik“ jsou podle mne vždy alespoň dva. Pokud by byl jeden, už to není několik.

         Dále: jestli i pro ty mimozemšťany platí fyzikální zákony, a používají nějaké technologie, tak nebude problém ani tak s tím, jak se odizolovat od teploty zvenku, ale především jak se zbavit tepla, vznikajícího uvnitř (pro jistotu připomínám, že teplota a teplo jsou odlišné velličiny a mají různé jednotky – jedno se měří ve stupních Celsia či v Kelvinech, druhé v Joule nebo kilowatthodinách)

          

         • Tino napsal:

          Už som tu uviedol že pri stavbe a projektovaní tých to miest v podzemí sa počítalo zo všetkým a teda na udržanie životných podmienok v podzemných mestách boli použite potrebne technologie ktoré iste boli lepšie než si vieme predstaviť mi tu a teraz .A teda vás a si pletie ta pozemská forma riešenia veci je to predsa jasne že ked tie mesta Muras budoval vedel že musia mať životne podmienky aby ti ludia tam mohli žiť dlhodobo cele dekády a tak aj boli budované komplexne a celistvo a úplne sebestačne tie to mesta boli aby mohli fungovať nie závisle na vonkajšom svete .A čo sa tika regulácie vnútornej teploty iste mali potrebne technické riešenie vnútornej atmosféry a cirkulácie vzduchu v dánom meste predsa sú rôzne aj na m nie známe formy chladenia a vymení tepla a na m nie neznáme technologie ktoré ti to kolonisti použili a teda je zbytočne to riešiť do detajlu ked že na m chýbajú potrebne data o technologii akým boli presne tie to mesta postavene ale iste to neboli tie veci a postúpi ktoré známe mi dnes mi sme za nimi ešte hodne po za du pozemský človek sa im nie môže rovnať poznaní a vedení aké malí a máju ti to lúdia tam .

          • Standa Standa napsal:

           Není třeba řešit detaily. Stačí obecnější věci. Platí pro ně zákon zachování energie? Platí pro ně zákon o růstu entropie (či obecně termodynamické zákony)?

       • Looper napsal:

        ( a ještě dodatek – pokud to byli města mimozemštanů, tak ti mohou mít odlišnou tělesnou teplotu. Pro člověka je tělesná teplota 36 stupnů celcia, ale člověk vyrábí chtě-nechtě teplo které se musí zbavovat, takže optimální teplota prostředí je pro člověk 25 stupnů celsia. Avšak ryby by byly z 25 stupnů celsia těžce nemocné, přehřáté. A obráceně – člověk přebívající v 10 stupních celsia celý ten v tričku s krátkým rukávem se nachladí – ale ryby se nenachladí, ba naopak, je to pro ně optimální teplota.
        Mimozemšťané budou mít, stejně jako zvířata na Zemi, různou tělesnou teplotu. A možná mimozemšťané z Agarthy měli tělesnou teplotu 50°C, takže ty hlubinné jeskyně nemuseli chladit zas tak moc. A pokud se to ještě dá do kombinace s vysokou tepelnou vodivostí horniny, který zaručuje rychlejší únik tepla na povrch země….)

        • Tino napsal:

         Ty lúdia sú na m veľmi podobný tak že nie sú tam žiadne tlesne zmení v tom smere sú podobný lúdom no i tie mesta máju plnú sebestačnosť vo všetkom lebo tak boli budované čo sa tika horniny ta nie hra rolu akú ma teplotu lebo cele mesto ma svoj pláť a teda iste funguje bez ohľadu čo je aká teplota za obalom a materiálom ktorý ho chráni pred okolím .No i tie to mesta máju aj svoju umelú atmosféru ktorá reguluje teplotu v meste ako takom .Treba brať na vedomie že tie to životne podmienky sú technický kontrolované a riadene .Tak že to nie je len tak aké veľké sú tie to mesta a pre koľko lúdi boli stavané mi nie je známe preto ten to udaj nie môžem uviesť ale ked že boli postavene dva mesta tak kapacita bude veľká .No i je dosť možne že tie vchody do tých miest budu blysko pri nie akom pohorí ktoré je v Gobi ale to je len moja domienka ked že aj USAci taký objekt postavili pod horou .Norad sa vola .

    • Tino napsal:

     Mal by si si prečítať ešte raz môj príspevok kde sa píše kto boli ti to ludia z mesta MU akí pôvod malí a čim boli a sú ešte .Teda že to ne boli pralesní  lúdia čo nevedeli čo ako máju robiť .Ked že mali mimozemský pôvod a vedenie vedy a techniky ktorá ešte aj dnes by dokonale prekročila to čo mame dnes o hodne par tisíc rokov vývoja .A čo koľko kilometrov sú tie mesta to mi ni je presne známe možno len cca 1km je ale iste že boli dobre projektované a bolo dobre technický vybavene a pri ich stavbe ISCHWISH MURAS a jeho vedci vedeli mesta dobre zabezpečiť aby boli plne funkčne .Z takou technikov a vedením sa vedeli dobre vysporiadať z problémami pri stavbe tých to ukritov podzemí .

    • Looper napsal:

     JSI HLUPÁK STANDO, TEPLOTA STOUPÁ JEN O 20 STUPNŮ NA KILOMETR A NAVÍC NENÍ PROBLÉM UDĚLAT KLIMATIZACI.

  • Looper napsal:

   Dutá země není ani tak klam, jako spíše pouhý výmysl. Někteří lidé vymýšlí záměrně obrovské kvanta výmyslů, aby se v těch kvantech výmyslů ztratili pravdivé zprávy.

 • Looper napsal:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Dutozem%C4%9B

  Peter Bender si vymyslel teorii, že nežijeme na kouli, ale žijeme na dutině (což se extrémně liší od teorie, že Země má krom vnějšího i vnitřní povrch)

  Benderova teorie zaujala nacistické pohlaváry natolik, že v roce 1942 nechali provést na ostrově Rujána experiment s radary. Tento experiment měl využít vlastností duté Země ke zjišťování nepřátelských lodí, které jsou ve viditelném spektru za obzorem. Po neúspěchu tohoto experimentu ale teorie upadla v nemilost i v Německu a Bender zemřel v koncentračním táboře.
   

 • Looper napsal:

  K TOMU DOTAZNÍKU
  Dutá Země nebo též vnitřní Země nebo svět pod povrchem Země:

  TO JSOU RŮZNÉ VĚCI !!!
  POCHYBUJI, ŽE EXISTUJE VNITŘNÍ ZEMĚ.
  POCHYBUJI, ŽE JE V ZEMI NĚJAKÁ CENTRÁLNÍ SUPER-DUTINA.
  ALE svět pod povrchem Země KLIDNĚ BÝT MŮŽE – PROTOŽE TO JSOU PŘECE JESKYNĚ.
  A JESKYNÍ MŮŽE BÝT 1000x VÍCE, NEŽ LIDÉ OBJEVILI.

  ZEMSKÁ KŮRA MŮŽE BÝT PLNÁ JESKYNÍ, ALE URČITĚ NEBUDOU JESKYNÍ 50 KM PO POVRCHEM, TEDY V MÍSTĚ, KDE MÁ BÝT HMOTA JIŽ TAK ŽHAVÁ, ŽE JE NATAVENÁ, PROTOŽE PŘÍPADNÁ JESKYNĚ BY INTENZIVNĚ TEKLA – A TEKOUCÍ JESKYNĚ BY NEMĚLA DLOUHOU ŽIVOTNOST.

  ———

  JINAK TEORIE O DUTÉ ZEMI A MNOHO DALŠÍCH TEORIÍ PŘEVÁŽNĚ VYTVÁŘÍ TI LIDÉ, KTEŘÍ SE SNAŽÍ ODPOUTAT POZORNOST OD SKUTEČNÝCH PŘÍPADŮ, JAKO BYL NAPŘÍKLAD ROSWELL.

 • Looper napsal:

  VĚŘÍM TOMU, ŽE SE MŮŽE V NĚJAKÝCH STARÝCH POVĚSTECH PSÁT O DUTÉ ZEMI, ALE POJEM DUTÁ ZEMĚ BYL LIDMI POCHOPEN ŠPATNĚ.
  DUTÁ ZEMĚ BUDE VE SKUTEČNOSTI ROZSÁHLÍ JESKYNNÍ SYSTÉM.

 • Looper napsal:

  PROČ NEMŮŽE BÝT PLANETA ZEMĚ DUTÁ?
  PROTOŽE SE PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE NA ZAČÁTKU BYLA ÚÚPLNĚ CELÁ ROŽHAVENÁ DO TEKUTA – A I DNES JE UVNITŘ PŘEVÁŽNĚ TEKUTÁ.

  POKUD SI PŘEDSTAVÍM PLANETU JAKO :

  VNĚJŠÍ ZEMSKÁ KŮRA + LÁVA + VNITŘNÍ ZEMSKÁ KŮRA + OBROVSKÁ DUTINA VE STŘEDU PLANETY + VNITŘNÍ ZEMSKÁ KŮRA + LÁVA + VNĚJŠÍ ZEMSKÁ KŮRA

  TAK BY DOŠLO K EFEKTU GRAVITACE TEKUTINY, TAKŽE BY SE VEŠKERÁ LÁVA NAHROMADILA NA JEDNOM MÍSTĚ ZEMSKÉ KŮRY, KDE BY VYTVOŘILA OBROVSKOU BOULI, A ZBYTEK ZEMSKÉ KŮRY BY ZŮSTAL „SUCHÝ“ TEDY BEZ LÁVY.

  STEJNÝ EFEKT MŮŽETE POZOROVAT, KDYŽ ROZLIJETE RTUŤ – RTUŤ SE ZAČNE STÉKAT A VYTVOŘÍ BOCHÁNEK.

  CO BY TO ZNAMENALO PRO LIDI, KTEŘÍ CHODÍ NA POVRCHU PLANETY?
  ZNAMENALO BY TO, ŽE V URČITÉM ZEMĚPISNÉM MÍSTĚ BY BYLA GRAVITACE MNOHEM VĚTŠÍ, NEŽ V JINÉM MÍSTĚ.
  JENŽE JE ZNÁMO, ŽE NA CELÉM SVĚTĚ JE GRAVITACE SKORO STEJNĚ VELKÁ.

 • Looper napsal:

  ne Agartha ale Asgard – podívejte se do vlastních map!!

  Nuže k tématu „dutá Země“ – záležtí na tom, co si kdo představí pod pojmem dutá Země.
  Četl jsem si představu o Zemi, která má uvnitř obrovskou centrální prázdnotu a uprostřed té prázdnoty druhé slunce – něco takového je samozřejmě nesmysl.
  Ale dutá Země ve smyslu, že uvnitř Země je obrovské množství malých jeskyní, smysl má – tomu bych věřil.
  Ano, uvnitř Země může být veliká spousta jeskyní, ale určitě tam není žádná super-dutina s druhým sluncem.

  Uvnitř Země může být tolik jeskyní, že by tam mohla bydlet úplně celá lidská civilizace – a to proto, že je těch jeskyní tak veliký počet, nikoliv proto, že by tam byla jedna tak veliká dutina.

  • Jindra napsal:

   Taky nevíte o čem píšete. Je to Agartha a má kontinenty Asgard a Liberia… Dále je tam vidět třeba Nové Švábsko a nacistickými hákovými kříži, ale to je taky kapitola sama o sobě.

    

   Záleží na tom co si představíte pod pojmem prázdnota. Pokud si pod tím pojmem představíte nic, tak vás musím zklamat, protože nic neexistuje, to je jen lidský výmysl, vždy je totiž něco. Dokonce je už konečně prokázáno, že vakuum není úplně prázdný.
   A teď mi vysvětlete, proč je to podle vás nesmysl. Proč by nemohlo být uvnitř země slunce a další oceány a kontinenty? Četl jste na tuhle teorii vůbec nějaký pořádný dokumenty?

   Jsem zvědav co z vás vypadne.

   • Standa Standa napsal:

    Jsem zvědav, co odpoví.

    Vy byste zase mohl načrtnout, jak by v takové duté zemi měl fungovat gravitační zákon.

    • Looper napsal:

     GRAVITAČNÍ ZÁKON JE JEDNODUCHÝ – HMOTA SE PŘITAHUJE S HMOTOU.

     KDYŽ BUDE PLANETA, KTERÁ BUDE MÍT ZEMSKOU KŮRU ŠIROKOU 1 KILOMETR, A UVNITŘ PLANETA DUTINU O PRŮMĚRU 12000 KM, TAK NA VNITŘNÍ STRANĚ ZEMSKÉ KŮRY BUDEŠ NORMÁLNĚ STÁT PEVNÝMA NOHAMA NA ZEMI A NEBUDEŠ NIKAM PADAT – HLAVOU BUDEŠ NASMĚROVÁN DO STŘEDU TÉ OBROVSKÉ DUTINY.
     PROČ? PROTOŽE STŘED TÉ DUTINY BUDE PŘECE PRÁZDNÝ, TAK TĚ NEBUDE VŮBEC PŘITAHOVAT. PŘITAHOVAT TĚ BUDE POUZE ZEMSKÁ KŮRA, PROTOŽE JENOM TA OBSAHUJE HMOTU, KTERÁ PŘITAHUJE. SAMOZŘEJMĚ NA DRUHÉM KONCI DUTINY BUDE TAKÉ ZEMSKÁ KŮRA, ALE TA BUDE 12.000 KM DALEKO, TAKŽE TĚ BUDE GRAVITAČNĚ PŘITAHOVAT TAM MÁLO, ŽE TO BUDE ZANEDBATELNÉ.

     UPROSTŘED TÉ OBROVSKÉ DUTINY BUDE STAV BEZTÍŽE – TO PROTO, ŽE PŘEDMĚT NEBO ČLOVĚK, KTERÝ BY UPROSTŘED TÉ OBROVSKÉ DUTINY LEVITOVAL, BUDE ROVNOMĚRNĚ PŘITAHOVÁN VŠEMY SMĚRY, PROTOŽE VŠEMI SMĚRY BUDE ZEMSKÁ KŮRA (ALE PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE VŠEMI SMĚRY BUDE ZEMSKÁ KŮRA STEJNĚ TLUSTÁ).
     POKUD TĚ NĚCO PŘITAHUJE NA VŠECHNY SMĚRY, TAK SE OCITÁŠ VE STAVU BEZ TÍŽE.
     TÍMPÁDEM BY UPROSTŘED TÉ OBROVSKÉ DUTINY MOHLO KLIDNĚ LEVITOVAT NĚJAKÉ MALÉ SLUNCE, AKORÁT ŽE
     1. NEMOHLO BY SVÍTIT, PROTOŽE BY NEBYLO DOSTATEČNĚ VELKÉ PRO PŘIROZENOU JADERNOU DÚZI
     2. STAČILO BY, ABY SE SLUNCE VYCHÝLILO JEN MALÝ KOUSEK OD STŘEDU TÉ OBROVSKÉ ZEMSKÉ DUTINY A….. UŽ BY NA NĚJ PŮSOBILA GRAVITACE (RESPEKTIVE PŮSOBILA BY GRAVITACE DO JEDNOHO SMĚRU VÍCE, NEŽ DO OSTATNÍCH) A TÍMPÁDEM BY SLUNCE ZAČALO PADAT.

     A SAMOZŘEJMĚ ZEMSKÁ KŮRA NEMŮŽE MÍT 1 KILOMETR, PROTOŽE I VELMI LEHKÉ SLAPOVÉ SÍLY OD MĚSÍCE A DALŠÍCH VESMÍRNÝCH OBJEKTŮ BY TAKOVOUTO ZEMSKOU KŮRU OKAMŽITĚ ROZTRHLI.

     • Standa Standa napsal:

      Váš popis gravitace je v příkrém rozporu s Newtonovým gravitačním zákonem.

      Podle něj je všude uvnitř duté koule stav běztíže.

      Je to proto, že ona dutá zemská kúra není jen pod nohama toho. kd o uvnitř stojí, ale i nad jeho hlavou.  Nad hlavou je sice dál, ale je jí tam víc. Pokud se to přesně spočítá, a dutá koule je dokonale symetrická, tak se ta přitažlivost uvnitř koule naprosto přesně vyrovná. Jediná přitažlivoost navíc by pocházela z plynu a těles uvnitř. Takže by vše apadalo ke středu.

       

      • Looper napsal:

       TAK SI TEN NEWTONŮV GRAVITAČNÍ ZÁKON PŘEČTI !!!
       TAK SI TEN NEWTONŮV GRAVITAČNÍ ZÁKON PŘEČTI !!!
       TAK SI TEN NEWTONŮV GRAVITAČNÍ ZÁKON PŘEČTI !!!

        

       POKUD BY BYLA PLANETA DUTÁ (TÍMTO ZPŮSOBEM BY VŠAK PLANETA NEVZNIKLA, MUSEL BY JÍ TAKTO NĚKDO VYROBIT) PAK BY NIKDO NIKDY NEMOHL SPADNOUT DO STŘEDU PLANETY, PROTOŽE V PROSTŘEDKU PLANETY BY NEBYLA ŽÁDNÁ HMOTA, KTERÁ BY GENEROVALA GRAVITACI.

       V ASTROFYZICE SE ČASTO GRAVITAČNÍ ZÁKON ZJEDNODUŠUJE TÍM ZPŮSOBEM, ŽE SE KAŽDÉ TĚLESO POVAŽUJE ZA POUHÝ HMOTNÝ BOD.
       VE SKUTEČNOSTI KDYŽ SE PROCHÁZÍME PO NAŠÍ PLANETĚ, TAK NEJSME PŘITAHOVÁNI NĚJAKÝM HMOTNÝM BODEM UPROSTŘED PLANETY, ALE JSME PŘITAHOVÁNI KAŽDÝM ATOMEM PLANETY ZCELA SAMOSTATNĚ.

        

       • Standa Standa napsal:

        Ten zákon jsem si přečetl už dávno.

        Proto jsem si také mohl spočítat, kam je přitahováno těleso kdekoliv uvnitř takové hypotetické duté planety:

        Není přitahováno nikam. Ani ke středu, ani k povrchu.

        Zkuste si to také podle toho Newtonova zákona sám spočítat. Připomínám, že ten zákon tvrdí, že přitažlivá síla mezi dvěma tělesy je přímo úměrná hmotnosti každého z nich a nepřímo úměrná čtverci jejich vzdálenosti.

        —-

        To, že se těleso považuje za hmotný bod, je zcela korektní. Pokud si sečtete přitažlivost všech atomů kulově symetrického tělesa, tak při měření z venku je úplně jedno, jastli jsou všechny ty atomy nahloučedné do hjednoho bodu ve středu, do tenké slupky na povrchu, nebo rovnoměrně v celém objemu. Ve všech případech je z venku pozorována naprosto stejná přitažlivost.

         

        • Looper napsal:

         STANDO, MÁŠ ŠPATNOU PŘEDSTAVIVOST.

         POMŮŽU TI GRAFICKY:
         NAKRESLI SI NA PAPÍR ČERNÝ HRUH. JENOM KRUH, NEVYPLNĚNÝ.

         TEĎ SE NA TEN PAPÍR PODÍVEJ:
         1. VŠECHNO, CO JE BÍLÉ, PŘEDSTAVUJE PRÁZDNOTU
         2. ČERNÉ PŘEDSTAVUJE HMOTU.
         3. HMOTA PRODUKUJE GRAVITACI

         UMÍSTI VNĚ KRUŽNICI PANÁČKA NEBO KOSTIČKU – KAM BUDE PŘITAHOVÁNA? KE KRUŽNICI SAMOZŘEJMĚ, PROTOŽE KRUŽNICE PŘEDSTAVUJE HMOTU.

         A TEĎ UMÍSTI DOVNITŘ KRUŽNICE PANÁČKA – KAM BUDE PŘITAHOVÁN? KE KRUŽNICI SAMOZŘEJMĚ, PROTOŽE KRUŽNICE PŘEDSTAVUJE HMOTU.

         KDYŽ UMÍSTÍŠ PANÁČKU PŘESNĚ DO PROSTŘEDKA KRUHU – ALE OPRAVDU PŘESNĚ – TAK ZJISTÍŠ, ŽE JE KRUŽNICÍ PŘITAHOVÁN NA VŠECHNY STRANY, Z ČEHOŽ VYPLÝVÁ STAV BEZ TÍŽE.

         KDYŽ BUDE PANÁČEK UVNITŘ KRUHU, ALE NE V PROSTŘEDKU KRUHU, TAK SICE BUDE TAKÉ PŘITAHOVÁN NA VŠECHNY SMĚRY, ALE……..
         V GRAVITAČNÍM ZÁKONU SE MLUVÍ O VZDÁLENOSTI, COŽ JSI NIKDY NEČETL,
         TAKŽE :

         PANÁČEK BUDE NEJSILNĚJI GRAVITAČNĚ PŘITAHOVÁN K TOMU BODU NA KRUŽNICI, KTERÝ K NĚMU BUDE NEJBLÍŽE.

          

         • Standa Standa napsal:

          Ten Váš popis je špatný.

          1. Panáček není  uvnitř kruhu, ale uvnitř koule.

          2. Panáček není přitahéván jen jedním bodem, ale každou hmotnou částicí té koule

          3. Síla, kterou je přitahován, je nepřímo uměrná druhé mocnině vzdálenosti.

          Mnohem lepší představa je proto taková, že panáček je kdekoliv uvnitř koule a zkusíme zjistit, jakou silou je přitahován z nějakého směru hmotou z nějakého jednotkového prostorového úhlu – například z úhlu o velikosti přesně jednoho mikrosteradiánu.

          Pak to porovnáme se silou, kterou je přitahován hmotou ze stejného prostorového úhlu ale z přesně opačného směru.

          Pokud je povrch v opačném směru ixs krát dál, tak je tím úhlem označeno ix na druhou větší plocha. (to je důsledek podobnosti trojúhelníků a toho, že plocha závisí na druhé mocnině průměru kruhu) Ta plocha pak obsahuje také ixs na druhou více hmoty.

          Každá jednotka té plochy ale samozřejmě působí podle gravitačního zákona iks na druhou krát menší silou.

           

          Pokud si to skutečně poctivě spočítáte, zjistíte, že obě síly jsou naprosto přesně stejné. To proto, že iks na druhou krát menší působení je přesně vykompenzováno ixks na druhou krát větší plochou.

          Síly se tedy naprosto přesně vyruší.

          To platí pro jakýkoliv úhel a jakýkoliv směr a jakoukoliv polohu panáčka uvnitř.

          Proto je panáček uvnitř jinak prázdné koule ve stavu beztíže a není nikam přitahován.

          • Looper napsal:

           1. kruh ve dvojrozměrném světě se bude chovat úplně stejně jako koule v trojrozměrném světě – a je normální zjednodušovat na dvourozměrný svět protože je to velmi názorné a dobře nakreslitelné – dělá to každý
           2. samozřejmě – ale PRO VAŠI představu je lepší si představit kruh jako série za sebou poskládaných bodů uzavřených do kruhu
           3. Není nutné vypočítat přesnou gravitaci, ale stačí určit směr, do kterého bude panáček dominantně přitahován.
           Vy jste chtěl popis, jak se taková dutá planeta bude chovat – a tento popis jste dostal.

           Samozřejmě gravitace slábne se čtvercem vzdálenosti – ale pro popis chování stačí vědět jen to, že slábne s rostoucí vzdáleností.

           Úhly v radiánech či čemkoliv jiném znát nepotřebujete – prostorovou představivost vám to nenahradí.

           ———–

           RE „To, že se těleso považuje za hmotný bod, je zcela korektní. Pokud si sečtete přitažlivost všech atomů kulově symetrického tělesa, tak při měření z venku je úplně jedno, jastli jsou všechny ty atomy nahloučedné do hjednoho bodu ve středu, do tenké slupky na povrchu, nebo rovnoměrně v celém objemu. “

           Pokud bych počítal velikost gravitačního působení VZDÁLENÉHO Jupitera na mé tělo, tak máte naprostou pravdu – bude mě zajímat jen celková hmotnost Jupitera a může mi být u prdele, jestli jsou atomy v jednom bodu / ve slupce / či uspořádány do podoby hrnku kafe.

           Ale pokud vypočítáváme gravitační účinek planety Země na panáčka, jenž se prochází po Zemi, tak jste pane Stando napsal NEUVĚŘITELNĚ VELKOU PIČOVINU !!!

           Je obrovský rozdíl, když budou v Zemi atomy rovnoměrně rozložené, nebo budou někde shlukové, nebo budou mít atomy v jádru planety vyšší hmotnost, než atomy na okraji planety.

           Pane Stando, machrovat umíte vynikajícím způsobem, ale vaše fyzika je ubohá !!!

           A pokud mám DUTOU planetu a budu se procházet na jejím VNITŘNÍM povrchu, tak rozhodně NELZE počítat s tím, že všechnu hmotu planety si představím jako jediný hmotný bod, protože ve skutečnosti mě jednotlivé kusy planety BUDOU PŘITAHOVAT NAPROSTO RŮZNÝMI SMĚRY.

           Představa planety jako hmotného bodu je korektní POUZE TEHDY, POKUD SE NACHÁZÍM OD DANÉ PLANETY V HODNĚ VELKÉ VZDÁLENOSTI.

           ( NENÍ KOREKTNÍ, KDYŽ JSEM NA POVRCHU PLANETY NEBO UVNITŘ PLANETY, NEBO VELMI BLÍZKO PLANETY )

            

          • Standa Standa napsal:

           Pro OMG555111:

           1. Ve  dvojrozměrném světě by gravitace neklesala se druhou , ale pouze s první mocninou vzdálenosti.

           2. Když už, tak nikoliv bodů, ale třeba malých prostorovýchg útvarů. jejich přitažlivost můžeme vektorově posčítat. A opět je třeba počítat buď s koulí ve 3D, a nebo s kruhem, ale zároveň i s tím, že 2D gravitační zákon vy měl o jednu dimenzi méně i ve jmenovateli.

           3. Právě že výpočet ukáže, že žádný dominantní směr uvnitř té koule není. Ať zvolíme libovolný směr, gravitace je z obou stran stejná. Z té vzdálenější strany je sice hmota pláště x-krát dál, takže každý její kilogram působí x^2-krát menší silou, ale zároveň zabírá ve stejném úhlu x^2-krát větší plochu, takže je jí tam x^2-krát víc. Ve výsledku je přitažlivost z obou stran stejná.

           4. úhly jsem nepočítal v radiánech (to je plošná míra), ale ve steradiánech, kterými se měří prostorové (3D) úhly.

           5. Jako hmotný bod je korektní brát těleso pouze ZVENKU. Stačí metr nad povrchem. Zkuste si rozdělit planetu na tisíce hmotných těísek a vektorově sečíst gravitační působení. Dostanete (až na numerickou chybu) totéž, co by působil hmotný bod uprostřed. Výsledek je stejný, ať je planeta homogenní koule, homogenní slupka, koule složená z různých homogenních slupek, nebo jen ten jeden hmotný bod uprostřed.

           Všechno to ale platí jen ZVENKU.

           Jiné je to samozřejmě UVNITŘ.

           Pokud se stále jedná o kulově symetrické těleso, tak na panáčka působí jen to, co je hlouběji (blíže ke středu), než on. Co je od středu dál, se vzájemě vyruší. Skutečně si to zkuste spočítat (pokud umíte integrovat nebo alespoň po částech sčítet vektorové veličiny)

            

            

   • Looper napsal:

    „Je to Agartha a má kontinenty Asgard a Liberia…“
    Pokud to takto je, tak TOTO MĚLO BÝT NAPSÁNO V ČLÁNKU.
    Je to chyba autora článku, nikoliv chyba členáře.
    Vědomosti by měli být VŽDY na straně autora článku.
    A pokud autor článku nemá vědomosti, tak je zbytečné si článek číst.

   • Looper napsal:

    Nejprve jen hloupě opakujete to, co napsal již jiný uživatel před vámi – že si pod prázdnotou lze představit různé věci. Asi rád opakujete.
    A na závěr jste položil dva dotazy:
    Proč by nemohlo být uvnitř země slunce a další oceány a kontinenty?
    ČISTĚ TEORETICKY, KDYBY ZEMĚ NEVZNIKALA PŘIROZENOU CESTOU, ALE BYLA VYROBENA, TAK BY TO MOHLA BÝT SKUTEČNĚ DUTÁ SKOŘÁPKA VEJCE.
    DEJME TOMU, ŽE JE PLANETA UMĚLE VYROBENA A JE TO JEN  TENKÁ SKOŘÍPKA VEJCE — TAKŽE MÁ VNĚJŠÍ AJ VNITŘNÍ POVRCH, VNĚJŠÍ A VNITŘÍ PEVNINY, VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ OCEÁNY. POKUD BY TA ZEMSKÁ SKOŘÁPKA NEOBSAHOVALA PŘÍLIŠ MNOHO TEKUTÉ LÁVY (JENOM NĚJAKÉ TROCHY) A BYLA SPÍŠE TUHÁ A NEBYLA PŘÍLIŠ TENKÁ A SKOŘÁPKOVÁ, TAK BY SE TAKOVÁ SKOŘÁPKA MOHLA UDRŽET. ALE……
    a. KDE BY SE TAM VZALO TO VNITŘNÍ SLUNCE?
    b. PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE BY VNITŘNÍ SLUNCE JEN TAK LEVITOVALO UPROSTŘED VNITŘNÍ DUTINY PLANETY — TO BY TÍMPÁDEM ZNAMENALO, ŽE BY DŘÍVE NEBO POZDĚJI MUSELO DO ZEMĚ NARAZIT, PROTOŽE PLANETA NEOBÍHÁ SLUNCE JEDNODUCHÝM ZPŮSOBEM, ALE JE OVLIVNOVÁNA DALŠÍMI TĚLESY, AŤ UŽ PRAVIDELNĚ (JUPITER) ČI NEPRAVIDELNĚ (KOMETY, NIBIRU), TAKŽE BY OBČAS MUSEL DOJÍT K EFEKTU PRUDKÉHO ZABRŽDĚNÍ AUTOMOBILU
    c. VNITŘNÍ SLUNCE BY MUSELO SVÍTIT NA JINÉM PRINCIPU, NEŽ NAŠE SLUNCE, PROTOŽE BY NEBYLO DOST VELKÉ – NA JAKÉM PRINCIPU BY SVÍTILO? SNAD BY TO BYLO MOŽNÉ, KDYBY SE JEDNALO O UMĚLE VYROBENÉ SLUNCE, TAKŽE PAK BY TO BYLO NĚCO JAKO SVÍTILNA NA BATERIE.
    UMÍM SI PŘEDSTAVIT SUPERSVÍTILNU POHÁNĚNOU ČLÁNKY NA STUDENOU JADERNOU FÚZI (PRO LIDI NEDOSTUPNÁ TECHNOLOGIE, PRO MIMOZEMŠTANY NORMÁLKA) A TATO SVÍTILNA – POKUD BY BYLA VOLNĚ V PROSTORU, TAK BY BYLA PŘIVÁZÁNY NA VŠECHNY SMĚNY K ZEMI – TÍM BY SE ZAJISTILO, ABY NIKDY NENARAZILA DO ZEMĚ.
    S TĚMITO VŠEMI OPATŘENÍMI BY TO BYLO MOŽNÉ – ALE TO VŠECHNO BY MUSEL NĚKDO UDĚLAT, NEMOHLO BY TO VZNIKNOUT PŘIROZENĚ.
    Četl jste na tuhle teorii vůbec nějaký pořádný dokumenty?
    CO TO JE POŘÁDNÝ DOKUMENTY?
    ČETL JSEM SI O DUTÉ ZEMI JIŽ VÍCE ČLÁNKŮ NA INTERNETU A BOHUŽEL – TY ČLÁNKY NEJSOU Z NĚJAKÉHO ZÁHADNÉHO DŮVODU JEDNOTNÉ A VZÁJEMNĚ SI PROTIŘEČÍ.
    VYHLEDÁVAČE NA DOTAZ „POŘÁDNÝ DOKUMENT“ NEFUNGUJÍ.

    ZHRNUTO : DUTÁ ZEMĚ S VNITŘNÍM SLUNCEM BY MOHLA EXISTOVAT, ALE JEN ZA PŘEDPOKLADU, ŽE BY ZEMĚ I VNITŘNÍ SLUNCE BYLO UMĚLE VYROBENO.
    ___ A POKUD BY TO BYLO VŠECHNO UMĚLE VYROBENO, TAK JE OTÁZKOU KÝM A KDE TEN NĚKDO JE.  ???

    ZEMĚ MÁ PRŮMĚR 12.000 KM , POKUD BY BYLA UPROSTŘED ZEMĚ DUTINA 3.000 KM, TAK TAKOVÁ DUTINA BY TAM KLIDNĚ BÝT MOHLA A NEMĚLA BY ŽÁDNÝ PROBLÉM SE UDRŽET, PROTOŽE VNĚJŠÍ SKÁLY BY BYLY MOCNĚJŠÍ NEŽ VELIKOST ONÉ DUTINY.
    ALE……… PROBLÉMY:
    1. NESMĚLA BY SE TAM KUMULOVAT TEPLOTA (NA POVRCHU ZEMĚ SE TEPLO KUMULUJE VE DNE A V NOCI SE VYZÍŘÍ DO VESMÍRU — VNITŘNÍ DUTINA ZEMĚ BY NEMĚLA MOŽNOST SE ŽÁDNÝM ZPŮSOBEM ZBAVOVAT TEPLA)

    A VÍME, ŽE S ROSTOUCÍ HLOUBKOU ZEMĚ ROSTE TEPLOTA – TO JE NEPŘIJATELNÉ PRO VNITŘNÍ DUTINU ZEMĚ – VNITŘNÍ DUTINA ZEMĚ BY BYLA NEOBYVATELNÁ.

    2. SKÁLY ZEMĚ BY NEMĚLI BÝT TEKUTÉ (ŽÁDNÁ LÁVA), ABY MOHLI BÝT PEVNÉ – ALE TEKUTÉ NESMÍ BÝT UŽ JENOM PROTO, ABY V JÁDRU ZEMĚ NEBYLO AŽ PŘÍLIŠ HORKO.

    3. POKUD BY BYLA DUTINA VELKÁ (NEDOČETL JSEM SE JAK VELKÁ MÁ BÝT) PAK BY ZEMSKÁ SKOŘÁPKA BY MUSELA BÝT TVOŘENA Z TĚŽKÉHO MATERIÁLU (ZLATO??), ABY MATEMATICKY VYCHÁZELA PŘEDPOKLÁDANÁ HMOTNOST ZEMĚ.

    4. VNITŘNÍ SLUNCE BY BYLO UMĚLE VYROBENÉ A PŘIVÁZANÉ LANY, ABY NENABOURALO DO ZEMĚ – NEBO SNAD BY MOHLO BÝT DRŽENO NA URČITÉM MÍSTĚ POMOCÍ MAGNETIZMU, ALE URČITĚ BY TO MUSELO BÝT UMĚLE VYROBENÉ

    5. POCHYBUJI, ŽE BY SE DO VNITŘNÍ DUTINY DALO PONOŘIT PONORKOU – TO JE SUPERABSURDITA.
    TO BY MUSELA BÝT SKOŘÁPKA ZEMĚ TAK TENKÁ, TAK BY SE ROZTRHALA BĚHEM PÁR VTEŘIN VLIVEM SLAPOVÝCH SIL.

   • Looper napsal:

    „Četl jste na tuhle teorii vůbec nějaký pořádný dokumenty?“
    KDYBY NĚJAKÉ „POŘÁDNÝ“ DOKUMENTY EXISTOVALI, TAK NA NĚ DÁŠ ODKAZ.

    TEORIE O KULATÉ PLANETĚ ZNÍ TAKTO:
    NA ZAČÁTKU BYLA PLANETA TEKUTÁ (TEKUTÁ LÁVA).
    TEKUTINA SE SVOU GRAVITACÍ VELMI SNADNO ZFORMUJE DO KOULE (KTERÁ MÁ NEJMENŠÍ GRAVITAČNÍ POTENCIÁL).
    MŮŽEŠ SI TO VYZKOUŠET VE STAVU BEZ TÍŽE S KAPKOU VODY VE VZDUCHU – TA SE TAKÉ ZFORMUJE DO TVARU KOULE, JEJÍ NICOTNÁ VLASTNÍ GRAVITACE K TOMU BUDE STAČIT POKUD NEBUDE NARUŠOVÁNA JINOU GRAVITACÍ.
    A POCHOPITELNĚ TA KOULE NEBUDE MÍT V SOBĚ VŮBEC ŽÁDNÝ PRÁZDNÝ PROSTOR, PROTOŽE SE ZFORMUJE DO STAVUJE NEJMENŠÍ POLOHOVÉ ENERGIE.

    POKUD BY BYLA PLANETA ZEMĚ NA ZAČÁTKU SVÉ EXISTENCE TUHÁ, PAK BY MOHLA MÍT V SOBĚ OBROVSKOU DUTINU, KTEROU BY NEMOHLA VYPLNIT ŽÁDNÁ LÁVA, KDYŽ BY ŽÁDNÁ LÁVA NEBYLA, JENŽE PAK BY ANI NEBYL DŮVOD K TOMU, ABY BYLA PLANETA TEKUTÁ.

    JEDINÉ ŘEŠENÍ:
    PLANETA VZNIKNE NORMÁLNÍM ZPŮSOBEM, TAKŽE BUDE PLNÁ A KULATÁ, POZDĚJI ZATUHNE – JIŽ V NÍ NEBUDE LÁVA, A JEŠTĚ POZDĚJI SE NĚKDO ROZHODNE PLANETU VYKUCHAT.

    NO JE JASNÉ, ŽE NEODPOVÍŠ, JINDRO, PROTOŽE NEODPOVÍDÁŠ NIKOMU.

   • Looper napsal:

    Jste to vy, kdo neví, o čem píše!!!

    Asgard a Liberia dle mapky, jenž je tu vystavena, nejsou dva kontitenty, ale stále jeden a tentýž kontinent. Kontinenty musí být od sebe oddělené oceánem.
    A třeba Evropa není kontinent ale světadíl.

    AD2
    Nevím, kolik jste sežral těch „POŘÁDNÝCH DOKOMENTŮ“, na něž pro jistotu nedáváte odkaz, ale ulhaný dokument bude vždy ulhaný ač bude pro někoho „pořádný“.

    AD3
    Bylo tu již vysvětleno výše, že Agartha Alfa a Beta byly dvě podzemní města v poušti Goby.

    Lidé mají příliš velkou představivost a tak „podzemní svět“ přetaví na „dutá Země“ a pak si k tomu ještě přidají „dutá Země s vnitřním slucem“.

    A pro některé rasy, jako třeba cigány, je lhaní tou největší zábavou (respektive bez lhaní by se neustále jenom nudili). A tak vznikají živé pověsti o čemkoliv.

   • Looper napsal:

    Není to „Asgard a Liberia“ ale „Asgard liberia“ nebo-li Asgard svoboda v podzemí.
    Na povrchu Země je totalita, jen někteří dutohlavci si to neuvětomují.
    A dutozem existuje, ale ve smyslu podzemních jeskyní – a proto je to dutozem :-))

Napsat komentář