Dva reliéfy z opačného konce světa

47161x 02. 09. 2013 1 čtenář

Na fotografii můžete vidět srovnání dvou reliéfů, o kterých lze s velkou jistotou říci, že vyobrazují stejnou bytost. Punc záhadnosti celé věci dává fakt, že levá část pochází z Ekvádoru (Jižní Amerika a pravá z Mezopotámie (pomezí Afriky a Asie).

Podle výkladu Davida Wilcocka drží bytost v pravé ruce (něco jako) borovicovou šišku, což je symbol vhledu, vědomostí a moudrosti. Přesněji řečeno je to odkaz na šišinkou v mozku, kterou lze chápat díky své fyzické konstrukci jako třetí oko.

Podobné články

4 komentářů k "Dva reliéfy z opačného konce světa"

 • P napsal:

  To přeci mohl vyrobit jeden a ten samý člověk nebo někdo, kdo znal to dílo a nějakým způsobem cestoval. Srovnávat, to, co drží v ruce můžu s tím, že drží v jedné kabelku se svačinou a v druhé drží obří semínko, kterým se chce nakrmit nebo drží bandasku na mlíko a v druhé poklop. Si můžu vymyslet cokoliv. Tak jako jedno dítě vytvoří obrázek a jeden člověk v tom vidí genialitu a druhý čmáranici. Přeci záleží na tom, v co člověk věří, jakou má fantazii a to myslím jak tvůrce, tak i toho ,který se na věc dívá. Tak nějak mi některá vysvětlení věcí připomínají rozhovor v seriálu Návštěvníci, jak poprvé přišli do muzea Adama Bernaua, taky mysleli, že vědí. Leckdy v něčem vidíme záhadu a záhadné to není. Ba naopak milý Watsone.

 • S napsal:

  Několik dotazů:
  1. Jak jsou ty reliéfy velké?
  2. Z jakého jsou ty reliéfy materiálu?
  3. Jaké byly okolnosti nálezu obou jednotlivých reliéfů?

 • Martin Martin napsal:

  To je skoro jak přes kopírák. Něco podobného jsem viděl i na tabulce u Sumerského textu.
  Sueneé, tady vidíš jak to do sebe vše zapadá.
  Např. africký kmen Dogoni toho o astronomii vědi víc, než 99% dnešní vyspělé civilizace.

Napsat komentář