Edgar Cayce: duchovní cesta (2. díl): Změna čehokoliv začíná motivy a ideály

6551x 08. 01. 2017 1 čtenář

Úvod

Tento článek bude ojedinělý už tím, že ho píšu podruhé. První verze zmizela… Zeptáte se jak a proč – nevím. Uložena v počítači s vlastnostmi souboru se nedá otevřít. A tak sedám znovu ke klávesnici a píšu ho ještě jednou. Možná je to součást změny nastavení, o které Edgar mluvil, možná se mám naučil neulpívat, pouštět a nevzdat to při prvním neúspěchu. Musím se přiznat nechce se mi. Raději bych šla běhat nebo vařit nebo číst, ale pravdu nemohu opomíjet, utéct před ní, ignorovat ji. Článek prostě není a napsat ho můžu jen já. A i když v hloubi duše věřím, že jsme všichni jedno, moji osobní práci za mě nikdo neudělá.

Pro všechny ty z Vás, kteří se chtějí upřímně něco naučit, mám jeden dárek. Pište mi do pátku 013.01.2017 své zážitky z provádění cvičení, jak to jde a nebo nejde, co se daří, co drhne. Na konci týdne vylosuji jednoho z Vás a ten dostane ošetření kraniosakrální biodynamikou zdarma. Pište mi z skrz formulář na konci článku.

Jak mi Sueneé nedávno řekl: „Použij svou silnou mužskou energii a podpoř s ní tu ženskou v sobě. A tak jdu do toho…“ Příjemné čtení.

Princip č.2: „Změna čehokoliv začíná motivy a ideály.“

Udělejte si chvíli čas a představte si, jakou budoucnost byste si přáli mít. Buďte konkrétní:

  • Jaký druh lidí chcete potkat ve svém životě?
  • Jak budete trávit svůj volný čas?
  • Kde budete žít a pracovat?
  • Existuje něco, co potřebuji na svém životě změnit?
  • Chci něco začít dělat a ještě jsem se neodhodlal(a)?
  • Chci něco přestat dělat a ještě jsem se neodhodlal(a)?

K tomu, abychom tyto sny přetvořily v realitu, jsou nutné jisté změny. Bude nutné změnit vnější podmínky, ještě důležitější bude, abychom změnili své myšlenky a pocity. Skutečná změna začíná u vašich hodnot, motivů a ideálů. Na základě své práce s klienty dospěl Sigmund Freud k tomu, že naše hodnoty jsou zakořeněny v primitivních biologických potřebách. Naproti tomu Carl Jung byl toho názoru, že sice tělesné touhy utvářejí některé hodnoty, nicméně existuje i duchovní element, jenž je schopen nás pozdvihnout mimo pouhé tělesné žádosti. Joseph Campbell, zkoumající mýty, rozdělil lidské motivy do čtyř kategorií: Touha po jídle, touha po pokračování rodu, snaha dobýt a konečně soucit. Zatímco první dvě jsou jasně zvířecího charakteru, třetí je výrazně lidská a čtvrtá svědčí o probouzejícím se duchovním vědomí. Filosofie Edgara Cayceho jednoznačně tvrdí, že ačkoli jsme do jisté míry pod vlivem zemských tužeb, naše skutečná povaha je duchovní.

Myšlenky a ideály

Ideály nejsou totéž, co myšlenky, ačkoli je snadné je zaměnit. Jedním ze způsobů, jak pochopit rozdíl mezi nimi je nahlížet na myšlenky jako na věci. Myšlenky jako by byly naše a můžeme je vlastnit, stejně jako hmotné statky. Čím více lidí uvěří našim myšlenkám, tím větší množství energie z nich odvodíme. „Konvertuj, nebo zemři,“ bylo motto každé náboženské války v historii i jakéhokoli fanatika.

Oproti tomu ideály nemůžeme vlastnit. Jestliže chceme, aby se ideál stal součástí našeho života, musíme mu dovolit, abychom se jím stali. Jestliže rodič poučuje své dítě o trpělivosti, musí se nejdříve stát samou trpělivostí a pak mu teprve bude uvěřeno. Poddáním se ideálu mu umožníme, aby nás změnil. Zní to jednoduše, ale kdo se někdy pokoušel o změnu nějakého zlozvyku ví, že to chce velkou míru vytrvalosti. Nabízená cvičení by nám mohla pomoci.

Cvičení

  • Vytyčte si krátkodobě dosažitelné cíle, jež kladně změní vaši budoucnost.
  • Nejdříve však zkuste vyjádřit smysl svého života, najít svůj duchovní ideál.
  • Poté zvolte jednu změnu, na které chcete následující týden pracovat. Může se jednat o změnu jídelníčku, problémy ve vztahu nebo v zaměstnání, zlozvyk nebo návyk, fyzické cvičení.
  • Zvolte si cíle, jež jsou dosažitelné. Ponechte si dostatek prostoru pro to, abyste v následujícím týdnu uspěli. Postupně mohou být vaše cíle náročnější, zpočátku však začněte u těch jednodušších.

Doporučuji si každý den zapisovat své výsledky. A pokud máte odvahu se o ně podělit, napište mi přes formulář na konci článku. Za týden v příštím díle uvedeme výherce soutěže o ošetření kraniosakrální biodynamikou zdarma.

Edgar Cayce: cesta k sobě

Další díly ze seriálu

Napsat komentář