Edgar Cayce: duchovní cesta (23. díl): Zdraví závisí na vyrovnání protikladů

15905x 16. 08. 2018 1 čtenář

Vítám Vás u 23. dílu seriálu o Edgaru Caycem.  Hned v úvodu gratuluji paní Zuzaně, která získala jedno ošetření kraniosakrální biodynamikou v Radotíně. Ostatní mohu jen podpořit, pište, sdílejte, oponujte mi. Odpovědní formulář najdete pod článkem!

Číslo 23 je pro mě vzácné. Oba mí rodiče se narodili 23., i když každý jiný měsíc. A i v našem případě se budeme bavit o protikladech, stejných, jako je ženská a mužská polarita. Kde je rovnováha, nic nechybí, ani nepřebývá, tekutiny mohou volně plynout, co přijde, může odejít, nic se neměstná, nic „neotravuje“ naše vnitřní prostředí. Pojďme se společně vydat ke své rovnováze.

Princip č.23: „ Zdraví závisí na vyrovnání protikladů“

Kytara vyluzuje zvuky, protože napětí každé struny je vyrovnáno odporem kostry. Dětská káča je perfektním příkladem rovnováhy vytvořené harmonickým pohybem. Šípy, rakety a letadla musí být aerodynamicky v rovnováze, aby byly schopné létat. Tyto příklady ukazují, jak je rovnováha důležitá v různých oblastech našeho života. Rovnováha se projevuje v každém aspektu stvoření. Atom je například výsledkem delikátní rovnováhy protikladných expanzivních, rozpínavých a dostředivých sil.

Zdá se, že sám život je výsledkem řady vyrovnaných polarit. Jak výklady Edgara Cayceho, tak i tradiční medicína tvrdí, že udržování zdravého organismu je podmíněno vyrovnáváním různých faktorů.

Centrální a autonomní nervový systém

Rovnováha dvou nervových systémů hraje důležitou roli, pokud se chceme bavit o zdraví a harmonii člověka. Centrální systém zodpovídá za řízené pohyby svalů, píšeme-li na klávesnici nebo hrajeme golf. Autonomní systém řídí automatické funkce našeho těla, jako např. trávení, dýchání atd.

V rovnováze by také měly být dvě větve autonomního nervového systému: sympatikus a parasympatikus. První spouští tělesné reakce, které nazýváme vzrušení, je spojen s aktivitou. Parasympatikus naproti tomu připraví naše tělo na odpočinek, relaxaci a regeneraci.

Když si přes den dovolíme „vypnout“ alespoň na pár minut, zapne se parasympatikus, tělo se učí odpočívat. Přirozeně cca po dvou hodinách nastane potřeba odpočinku. Zkusme ji následovat místo hrnku kávy.

Acido-alkalická rovnováha

Je vědecky dokázané, že rakovinným buňkám se daří v kyselém prostředí. Naopak v zásaditém prostředí funguje lépe náš imunitní systém, zrychluje se metabolismus, nevytváříme živnou půdu pro množení bakterií a virů. Poměr snězených jídel vytvářejících kyselé a zásadité prostředí. Tady pade na pade neplatí. Neméně důležitá je rovnováha mezi přijímáním a vylučováním, stejně jako mezi dýcháním a vydechováním. Na konci meditace jsme vyzvání k tomu, abychom uvolnili sílu, která meditováním vznikne formou léčebné modlitby za druhé. Pokud bychom to neudělali, potom by nám vzniklá a přijatá energie mohla uškodit.

Nemoc vzniká také jako kompenzace, navození harmonie tam, kde se rozvibrovala rovnováha. Existuje spousta krásných přísloví, které mluví o porušení harmonických sil v našem těle: „Stokrát nic umořilo vola.“ „Nemůže to strávit.“ „ Zlomilo mu to srdce.“ „Nese svůj kříž.“

Zákon tří sil

Prakticky celý vesmír můžeme považovat za vzájemné působení tří faktorů: počáteční sílu, protisílu a sílu, která se tyto dvě síly snaží spojit. Kdykoli uděláme nějaké rozhodnutí ke změně v rámci osobního růstu, rychle se potkáme se silou, která reaguje proti naší iniciativě. K tomu může dojít ve formě vnějších událostí nebo vnitřních impulsů, myšlenek a pocitů. Spojením těchto dvou sil ale může vzniknout něco nového, skutečná možnost růstu – třetí síla, která dvě protichůdné síly spojuje.

Cayce dával výklad ženě, která se rozhodla razantně změnit jídelníček a přestat jíst sladké. Ve snu ale seděla u stolů plných dortů a koláčů, a vše s neobyčejnou nezřízeností jedla. Výklad jí doporučil, aby použila kompromis, tedy nepřestala tělu dávat dávky cukru, na které bylo zvyklé, ale v mnohem menších dávkách.

Kosmická rovnováha

Když je naše tělo v rovnováze, jsme naplnění radostí a vitalitou. Když je v rovnováze naše duševní stránka, jsme schopni jasně a logicky uvažovat. Když je v rovnováze naše duševní i fyzické tělo, jsme připraveni splnit svůj životní cíl.

„Cesta osvícení je střední cesta.“

Buddha

Cvičení:

Pozorujte jeden den svůj život. V kterých jeho oblastech jste si všimli pnutí? Možná máte málo odvahy ke změně, možná bojujete s odporovou silou. Kdo má chuť zapojit se do slosování o terapii kraniosakrální biodynamikou v Radotíně, piště mi své zkušenosti do přiloženého formuláře.

Edgar Cayace doporučuje tato cvičení:

  • Zaměřte pozornost na jeden z nerovnovážných stavů, kterého jste si všimli, a chcete ho změnit.
  • Potom se během několika následujících dnů snažte najít způsoby, jak rovnováhu napravit.
  • Pamatujte, že rovnováha vždy neznamená poměr padesáti ku padesáti. Usilujte o ideální poměr rovnováhy.

Jen blázen si myslí, že zažije změnu, když bude dělat věci pořád stejně. Odvažte se začít dělat věci jinak!

Vaše Edit Tichá

Edgar Cayce: cesta k sobě

Další díly ze seriálu

Jeden komentář k "Edgar Cayce: duchovní cesta (23. díl): Zdraví závisí na vyrovnání protikladů"

Napsat komentář