Edgar Mitchell: svědectví astronauta o incidentu v Roswellu

6880x 10. 12. 2016 1 čtenář

Ano, vyrost jsem v Roswellu, to je pravda. Lépe řečeno v údolí Pegasus, v této oblasti jsme měli jeden z našich rančů, farem.

V roce 1947 se přihodilo něco zajímavého poblíž Roswellu.
Ano.

Pamatujete si na to?
Ano, četl jsem to v novinách. Toho dne, když se mi do ruky dostaly noviny, a  jak jsem se v nich dočetl…  psalo se tam, že mimozemské plavidlo mělo nehodu a že byla objevena také mimozemská těla. Díky vzdušným silám a armádě to celé zakamuflovali a prohlásili, že se jednalo pouze o meteorologický balón. A tak…Ten příběh…. Má reakce na to byla, aha to byl jen meteorologický balón.

Odjel jsem pak na vysokou školu a zapomněl na celou událost až do chvíle, kdy jsem se vrátil z Měsíce a šel jsem na přednášku, protože jsem v té době pořádal přednášky po celé …., měl jsem tam přátele a rodinu.

Někteří lidé, například pohřební služba, která zajišťovala rakve pro mimozemská těla, myslím, že to byl buď jeho syn, nebo vnuk, vlastně vnučka, ke mně přišla a řekla mi, že její dědeček zajišťoval rakve pro těla mimozemšťanů. A pak tenhle příběh, zveřejněný armádou, to byla úmyslná mystifikace.

A pak, další člověk, jehož předek, teď přesně nevím,… otec, ano otec byl zástupcem šerifa. V té době řídil dopravu a zabraňoval lidem, aby nevstupovali do oblasti nehody. Vyprávěl mi svou verzi příběhu a ano, to je to, co dělal jeho otec.

A pak, měli jsme také rodinného přítele, který byl majorem na letecké základně Walker v Roswellu. Walker byl v té době novou leteckou základnou.

Tenhle důstojník byl přítelem naší rodiny. Dělil se o svou kancelář s majorem Jessem Marcelem, který byl na místě nehody a přivezl těla. Jedno vím, že mladý Jesse, jeho syn, který nedávno zemřel, bylo to myslím minulý týden, nebo tak nějak, vlastně je to již dva týdny, od té doby, co mi zavolala jeho dcera, která mi to sdělila.

Ale tito tři lidé, major z letecké základny, potomek pohřebního zřízence a potomek zástupce šerifa, ti všichni mi vyprávěli svůj příběh.

Do Roswellu jsem se vrátil poté, co jsem byl na Měsíci. Občané mě pozvali, abych jim udělal přednášku o svých zážitcích. Po skončení ke mně přicházeli a hovořili o svých zkušenostech, které armáda více jak 40 let zastírala.

Vtip je v tom, že armáda měnila svou verzi příběhu zhruba každých 5 let. Takže pokud by alespoň jeden z nich byl pravdivý, bylo by to fajn. Ale existovalo nejméně pět různých příběhů o tom, co se během nehody v Roswellu vlastně stalo. Já jsem si díky tomu uvědomil, že to, co mi lidé vyprávěli o rakvích, o zástupci šerifa, o majorovi, který také byl přítelem Marcele, že to jsou pravdivé příběhy. A já jsem si toho najednou byl vědom.

V roce 1997 jsem s tímto příběhem přišel do Pentagonu. Admirál, který byl v té době hlavou CIA – Sdružených vedoucích pracovníků ve Spojených státech, si vyslechl náš příběh a následně nám sdělil, že o tom vůbec nic neví, ale že to určitě zjistí. A teď to přijde. Když se to pokoušel zjistit, bylo mu řečeno: „To nemusíte vědět.“

Takováto utajování se děla v mnoha a mnoha zemích až doposud, kdy se začíná s odkrýváním na kameru.

Je to pravděpodobně nejúžasnější příběh všech dob. A Vy jste byl  při tom.
Ano, to souhlasí, byl jsem u toho.

Jak se na to díváte? Co si myslíte o takovém utajování?
Vlastně… pro mě…. V té době jsem si to nemyslel, ale myslel jsem si, že tohle utajování, pochází od vlády. A ono to tak vlastně není, je to mnohem větší než to.

A nyní budou představeny takzvaní mimozemšťané, kteří byli objeveni u Roswellu
To je úžasné. Protože pokud vím, mimozemšťané byly doručeni „šedými“. U nás byli podle všeho také i jiné druhy mimozemšťanů, kteří nás navštívili. Ti jsou mnohem význačnější. Ale  nejsem přesvědčen, že … vlastně jsem si zcela jist, že  se nejedná o jediný druh, který nás kdy navštívil.

Co by si o nich lidé měli myslet?
Promiňte, mohl byste to zopakovat….

Jak by měli přijmout tuto novou realitu? To, že jsou tady.
No, chtěl bych Vám vyprávět podobný příběh. Vraťme se zpět o pár tisíc let. Vyrůstal jste v kmeni, někde v horské oblasti a neměl jste ponětí o tom, že tu byl také někdo jiný. Jednoho dne jste se vydal přes hory a najednou jste narazil na vesnici, která tam celou dobu byla, ale vy jste ani trochu netušil, že tam vůbec něco takového je. Je to velice podobné tomu, co tu máme my. Až na to, že my tu hovoříme o lidech z úplně jiné sluneční soustavy.

Proč to vědci nechtějí přijmout?
Nevím o tom, že by se tomu vědci bránili, možná někteří z nich. Ale vědci kteří drží spolu a také ti, jenž jsou rozumní, to přijímají. Je nás mnoho, kteří to akceptujeme.

Podobné články

Napsat komentář