Egypt: Další kroky k rozluštění záhad kolem pyramid

7129x 23. 11. 2015 1 čtenář

Co je pro lidstvo tou nejdůležitější otázkou? Objevit odpovědi z daleké minulosti. Otevřít zakopanou studnici zakázané dávné historie. Najít svůj původ a své místo ve Vesmíru. Jen tak se pak budeme moci zařadit do rodiny našich Galaktických přátel.

V Egyptě se konečně smysluplně pátrá. Po té, co byl nedávno ze svého úřadu doslova vyhozen Z. Hawass, skupiny odborníků konečně mohou za přispění moderních technologií objevovat to, co bylo za roky právě Hawasse zakázáno. Hawass prakticky znemožňoval ostatním výzkum tak důležité oblasti jakou je Pyramidové Pole v Gíze. Hawasse naštěstí odvál pouštní písek i s jeho snahou vše shrábnout jen pro sebe.

Příběh o faraonovi Chufuovi a jeho snahy o hledání tajemství ve Velké Pyramidě se paralelně nabízí právě k Hawassovi.

Nedávno proběhl v Egyptě výzkum Pyramid pod záštitou National Geographic za pomoci důležité technologie skenování. Výsledky se samozřejmě dostavily. Tzv. Lomená pyramida v Dahsuru byla shledána jako koncepčně pravá, nikoliv zkažená, jak po celá léta hlásali a zapisovali do dějin dogmatičtí egyptologové.

Renomovaný architekt dle doloženého skenování potvrdil, že takto byla tzv. Lomená pyramida koncipována od samého počátku výstavby a tím pádem musela specificky lomená architektura stavby plnit svůj účel.

Dobrev (vpravo)

Dobrev (vpravo)

U tzv. Velké pyramidy po skenování odborníci žasnou nad naprostou přesností stavby, kde skenování prokázalo geniální um stavitelů (a to nikoliv dlát a kladiv). Přivolaný egyptolog dr. V. Dobrev úžasem zkameněl a po zjištění, že tzv. královská komnata se nachází v jiném uložení než v jakém myslel on. Budu muset vše přepsat, říká překvapeně před kamerou. (Tak běž už přepisovat a příště už si nevymýšlej!)

Zmiňovaný dokument Skenování minulosti – Pyramidy dávají na Prima Zoom nebo Natinal Geographic. V brzké budoucnosti bude probíhat v Gize další skenování.

Podle expertů tam je něco jako malý průchod, který vede dovnitř pyramidy, do prostoru s odlišnou teplotou. Co se asi skrývá za tímto průchodem?

Nechme se překvapit co nám nový výzkum přinese…

Podobné články

Napsat komentář