«« »»

Egypt: Fragment gigantické sochy

Téma:

Na obrázku vidíme fragment gigantické ruky sochy, která je připisována Amenhotepovi III. Fragment se nachází v oblasti chrámu v Karnaku (Egypt). Takových fragmentů gigantických soch na území Egypta nacházíme ve vykopávkách čím dál více.Když sochy ještě stály, musely jich být nejspíše desítky až stovky po celém území Egypta.

Z těch, které se nám dochovaly připomeňme alespoň Memnonovo kolosy a nebo 4 kolosální sochy před vstupem do chrámu v Abu Simbel.

Fragment ruky se jeví jako 2/3 velikosti hlavy, kterou můžete vidět ulomenou před vchodem do chrámu v Abu Simbel. To značí, že by šlo o mnohem větší kolos, než jedna z dochovaných soch.

Opět ony palčivé otázky: Kdo to postavil? Jakým způsobem to udělal? Jak se mu podařilo zvládnout udělat celou věc z jednoho kusu a dopravit tento monolit z lomu až na místo určení?

Srovnání kostry člověka s nalezenými nebo zdokumentovanými kostrami obrů

Jde pouze o megalomanské zdůraznění velikosti panovníka a nebo autentické vyjádření osob (z našeho pohledu) obrů?

Některé historické texty uvádějí, že obři dosahovaly výšky přes 10 metrů. Nám nejznámějším je Goliáš, který je zmiňován ve Starém zákoně Bible a měl měřit téměř 3 metry.

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 12805 a SS: 100.

24 Responses to Egypt: Fragment gigantické sochy

 1. fero napsal:

  Aha, čiže chrámy stavali pre takých veĺkých, ako sú tie sochy, ale vchody do nich urobili pre istotu také, že sa do nich nevlezú.
  Toto už nie je ani vtipné. Čo takto pristupovať k veciam occamovou britvou a povedať, že také veĺké sochy stavali preto, že také chceli. Odvodzovali tým od nich svoj vraj božsky póvod, lebo tak ako dnes bola aj vtedy na svete časť ĺudí vysoko inteligentných a ten zbytok nevzdelane polená. Tí druhí potom nad tým híkali a naozaj uverili, že tí múdri sú bohovia.
  Stavali to ĺudia ako my pre ĺudí, ktorí toĺko rozumu nepobrali.

 2. Alexis napsal:

  Byla to asi jejich skutečná velikost, sochy představovaly bytosti páté úrovně (dimenze), vzpřímené by dosahovaly výšky něco přes 18 metrů (zde obr. 2 –  Abu Simbel). Další velké sochy jsou u Hathořina chrámu (http://www.cestujeme-poznavame.cz/abu-simbel-zachranene-monumenty/), jsou vysoké asi 10 metrů a představují čtvrtou útoveň vědomí. Vchod uprostřed je postaven pro bytosti třetí úrovně. Například Achnaton měřil asi 4,5 metru a Nefertiti  3 metry, navíc měli protáhlé a širší lebky a jiné rysy. Další obrázky achnatonových dcer
  http://www.freemaninstitute.com/Gallery/RTGpix7.htm. (u čísla 11, 12, 13 si nejsem jistý jestli je popis správný). Tyto sochy jsou málo známé, možná i proto že to vědci neumí vysvětlit a když už o nich mluví, tak říkají že byli nemocní, měli různé syndromy a proto takto vypadali. Málo známá socha Nefertiti (první 3 obrázky) http://cicerone2007.livejournal.com/87784.html?page=1#comments. Podrobněji je to popsáno v knize Prastaré tajemství květu života, svazek 1, Drunvalo Melchizedek (vyšly dva svazky).

 3. Narcis napsal:

  pak se nabízí otázka původu těchto obrů, vždyť život v zemské gravitaci pro ně musel být dost nepříjemný. Pokud ovšem nepřišli odněkud kde byla nižší…

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.