«« »»

Egypt: podivné sňatky

Věděli jste, že někteří egyptští muži si brali své vlastní sestry?  Tato praktika se týkala mužů z vysoce postavených rodina a především rodiny královské.

Incestní sňatky zaručovaly, že královna byla trénovaná ve svých povinnostech už od narození a že zůstala zcela loajální svému muži a jejich dětem.

Stejným způsobem byla i královna Kleopatra provdána za svého bratra Ptolemaya.  V jejich případě však sňatek zůstal pouze formálním a neměl příliš dlouhého trvání…

 

 

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, překladatele v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 08047 a SS: 100.

17 Responses to Egypt: podivné sňatky

 1. fero napsal:

  V prvom rade starobylí egyptskí vládcovia boli ľudia. Boli to však ľudia inej rasy (najskôr bielej) ako tamojšie obyvateľstvo, Núbijci. Navyše sa muselo jednať o veľmi vyspelých ľudí, keď dokázali ovládnuť Egypt.

  Pokrvné zväzky plynuli z rasovej odlišnosti a nabádajú k názoru, že dochádzalo k miešaniu rás (Semiti asi ako prienik Núbijcov a vládnej bielej rasy) a to úplne bežne. Ich božský pôvod  bol len mocenským nástrojom voči otrokom, ktorí na túto métu nemohli svojim obyčajným pôvodom dosiahnuť. Takto sa vytvorila trvalá medzera medzi vládcom a poddaným. Dokonca sa všetko umocňovalo zväzkami a potomstvom pokrvných príbuzných, aby sa tým dalo najavo, že vládca musí mať aj otca a matku urodzenej krvi. Tým sa potlačili  prípadné mocenské nároky jednostranných miešancov. Žiaľ pre vládcov, tento systém bol dlhodobo neudržateľný, pretože miešancov bolo stále viac a časom aj takých, ktorí mali stále viac urodzenej krvi a to tak, že sa miešali jednostranní s urodzenými. Nakoniec biele dynastie padli a nahradili ich miešanci, dokonca vraj Núbijci. Tí sa potom začali rozťahovať do Európy. Najprv na Krétu a do Grécka a potom  do Talianska príchodom tzv. Villanovskej kultúry, keď sa začali objavovať kostrové hroby. V Európe totiž dovtedy žili ľudia popolnicových polí, ktorí svojich mŕtvych pálili.  A to bol koniec dovtedajšej Európy a nástup ríš s puncom tvrdého otrokárstva. Koniec sladkých časov.

  Kto chce presnejšie pochopiť ako to celé prebiehalo, nech si prečíta niečo o niekdajšej francúzskej kolónii na Haiti.

 2. Gamplicius napsal:

  Dávný Egypt byl takřka v celé své historii a prehistorii matriarcharní kulturou a rodokmen byl matrilineární. Moc a jmění se dědili z matky na dceru. Všichni jsme slyšeli a používáme slovo faraon, jako synonymu pro slovo král.  Ale podle Mehlera je to odvozenina od Chemitského slova Per-Aa, což znamená „vysoký dům“ a nevztahuje se k mužskému panovníkovi, nýbrž k ženě- Chemitské hlavě domácnosti. Proč se tolik mužu v dávném Chemitu „Egyptu“ oženilo se svou sestrou, sestřenicí nebo dokonce dcerou či matkou? Převážně kvůli moci, společenskému postavení a majetku který se dědil po ženské linii. A aby muži získali pozici a status panovníka, museli se provdat za dědičku této pozice. Egyptologové nás uči, že model panovnické moci je často založen na mytologické trojici Isis, Osiris a Hór. Často zapomenou zmínit, že symbolem Isis je trůn, a že ona byla tím, kdo měl panovnickou moc, a tím že se provdala za svého bratra Osirid, mu umožnila vstup do pozice „dobrého krále“

  Když  jejich syn Hór pomstil otcovu vraždu spáchanou „zlým“ strýcem /bratrem Sétem (egyptské slovo Hór nebo Heru je zdrojem pro řecké slovo označující hrdinu), Hór sám se stal oživlým Osiridem, vládnoucím „dobrým králem“.  Egypťané zdůrazňují, že Hórova choť Hat-Hór, což znamená „místo /dům Hórův“ , byla Per-Aa.   Stejně jako Isis předala trůn Osiridovi, i Hór převzal panovnictví od Hathór pouze její zásluhou.  Na hlavě Isis je velká židle, poněvadž se ženou známou jako Hemeti, která je hlavou domácnosti, musí být zacházeno s úctou a musí ji být poskytnuto veškeré pohodlí, je usazena tak, že jeji nohy spočívají na malé stoličce.

  Jinak tyto incestní vztahy probýhali prakticky ve všech starověkých kulturách,

  • Martin Horus Martin Horus napsal:

   Popsal jsi sice pěkně, ovšem stále tradičně, tak jak to mylně chápou soudobí egyptologové. Oni berou mytologii jako báchorky a mění pojmy v dojmy. Ve své podstatě je vše naprosto jinak. Předdynastickou dobu prakticky nikdo z trad. egyp. naprosto nechápe a proto jí neberou vážně.

   Co se týče Božské linie v rodině a mezi sourozenci, tak ta měla své důležité opodstatnění. Nemísit Božskou krev s barbarskou / tzv. lidskou / Příklad…když smícháš červené víno s červeným vínem, výsledkem bude vždy zas červené víno. Pokud červené s bílým, tak se bude tvářit červeně, ale už nebude nikdy čistě červené.  Někdo tu napsal cosi o genetice, ale opak je pravdou. Genetika mezi Božskými sourozenci nevytvářela žádné mutace, ale další čistou neposkvrněnou linii. Naopak pokud se použila ke křížení lidská, tak ta vytvářela to co dnes lidé nazývají rakovinné bujení.

   To že někteří z Bohů oplodnili lidské ženy se nelíbilo těm kteří byli v hierarchii mnohem výše. Jsou o tom jasné záznamy a tím se dostáváme obloukem zpět k tzv. mytologii. Kdyby se místo mytologie říkalo “ literatura faktu “ jak by to najednou znělo jinak a pravdivě.

   • Gamplicius napsal:

    Já co se týče předdynastické doby Egypta jsem otevřenej  faktu že tuto dobu opravdu předcházelo královstí nebo vláda bohů nebo polobohů jak říkáš. Stejně i na středním východě a dál.  Nemyslím si, že by si lidi před námi jen tak vymýšleli.   Ale i mezi bohy probíhali sourozenecké vztahy podle určitého řádu a to že nesměli mít stejnou matku. Většinou se brali nevlastní sourozenci. Podle stejných pravidel se řídili i postavy ze starého zákona.

    • Martin Horus Martin Horus napsal:

     Když budeš brát předdynastickou dobu váženě, dostaneš přesný náhled na Zemi Bohů.

     Tradiční egyptologové to nedělají a plácají se stále dokola v bludném kruhu.

     Kvalitu civilizace lze posuzovat podle kritéria jak hluboko dokáže hledět do minulosti. Dnešní 5.000 let dle pokynu řím-katol. církve. Kemeťané, Sumerové, Inkové, Hinduisti atd…hovoří o stovkách tisíc let. Z toho lze zcela jednoduše ohodnotit na jaké úrovni se lidé kolem nás nacházejí.

     • Standa Standa napsal:

      Dnešní civilizace (alespoň její přírodovědecká součást) hledí do minulosti 13 810 000 000 let. To je poněkud více, než tvrdíte.

      Náboženská část civilizacved (fundamentalističtí Křesťané, Muslimové) hledí do minulosti 6000 let. I to je o tisíciletí více než 5000 let, které propagujete.

      • Sueneé napsal:

       Sice Stando můžeš uvést astronomické číslo, ale fakticky o takto vzdálených dobách mnoho nevíme. Současná historie je dle všeho popsána relativně podrobně 600 BCE a pak se to začíná dost rozmazávat. Cokoliv 5000 BCE je v podstatě velký problém, protože alespoň oficiální západní doktrína vyloučila vše co zavání bohy=mimozemšťany.

       • Gamplicius napsal:

        Říkáme si moderní civilizace ale neznáme prakticky svoji minulost. Pyšníme se co všechno jsme nevymysleli, ale přitom to už prakticky skoro všechno bylo, Je to obyčejné potlačování přímých důkazů a  odvádění pozornosti diváka někam do říše obecně přijímaných skostnatělých paradigmat.   Je více než zřejmé že do roku 1859 kdy Charles Darwin vydal svoji publikaci o původu druhů a tím prakticky zpitvořil náš pohled na evoluci člověka, tak všechny ty nálezy, které byli nalezeny v Mioceních a plioceních a ranně pleistoceních vrstvách a naznačovali že lidé ze byli i v období třetihor byli najednou zdiskreditovány a označeny za podvrh. Lidé kteří zastávali vysoké funkce a chtěli mluvit nebo mluvili ve prospěch značného stáři, byli sesazeni s funkce, byli jim odebrány všechny pravomoce a už nikdy nemohli provádět svoji činnost. Je to ohavnost, potlačování pravdy a šíření klamu, a tento klam učíme naše děti už na základních školách.

       • Standa Standa napsal:

        To číslo je doopravdy astronomické, protože vychází z astronomických a astrofyzikálních měření.

        Co se týče západní doktrína: principem je nutnost doůkazů.

        Ideální by byly nálezy materiálů, svědčících o technologické úrovni hypotetických návštěvníků či civilizací. například artefakty z plastů, hliníku, nerezavějící oceli, wolframu či titanu, něco podobného dalšího.

      • Looper napsal:

       Z toho lze zcela jednoduše ohodnotit na jaké úrovni se lidé kolem nás nacházejí.

       KOLIK LIDÍ KOLEM NÁS SE DÍVÁ DO MINULOSTI 13 MILIARD LET?
       MOŽNÁ 10% LIDÍ A TO NAVÍC JENOM TÍM ZPŮSOBEM, ŽE SPEKULUJÍ O VELKÉM TŘESKU.
       90% LIDÍ CHODÍ DO KOSTELA A MYSLÍ SI, ŽE PŘED 6000 LETY VZNIKL SVĚT.

       A TI LEPŠÍ LIDÉ HLEDÍ DO MINULOSTI DÁL, ALE OBJEKTIVNĚ HLEDÍ DO MINULOSTI 4 MILIARDY LET, NIKOLIV 13 MILIARD.
       4 MILIARDY LET JE SNAHA O POPIS CELÉ GEOLOGICKÉ HISTORIE PLANETY ZEMĚ.
       TO LZE UZNAT.

       ALE TĚCH 13 MILIARD LET JE CO? ŽE NĚKDO SPEKULUJE O TOM, ŽE MOHL BÝT VELKÝ TŘESK, A PODLE NEJVZDÁLENĚJŠÍCH POZOROVANÝCH OBJEKTŮ MOHL BÝT PŘED 13 MILIARDAMI LET – COŽ JE SPEKULACE NA DRUHOU.
       PODLOŽENÉ NENÍ NIC.
       A NAVÍC MEZI „OKAMŽIKEM VELKÉHO TŘESKU“ A DNEŠNÍ DOBOU MAJÍ ASTRONOMOVÉ ČI PŘÍZNIVCI VELKÉHO TŘESKU VELKÉ VÁKUUM – MEZI VELKÝM TŘESKEM A DNEŠKEM JE NIC NEZAJÍMÁ.

       GEOLOGOVÉ SE DÍVAJÍ JEN 4 MILIARDY LET ZPĚT, ALE ZAJÍMÁ JE KONTINUÁLNĚ CELÁ HISTORIE AŽ PO DNEŠEK.

       TEDY TĚCH 13 MILIARD LET NELZE UZNAT JAKO MINULOST, O KTERÉ LIDÉ UVAŽUJÍ.

 3. Martin Horus Martin Horus napsal:

  Má to svou logiku. Nemíchala se tím Božská krev.

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.