Egypt: popisuje Tulliho papyrus průlet mimozemských lodí nad armádou faraona?

312431x 26. 11. 2017 1 čtenář

Aktualizováno: 27.11.2017, 08:21
Egyptské hieroglyfy jsou fascinující a ne nadarmo se nazývají Slova Vesmírných Bohů, které předal Thovt.

Tulliho papyrus: „Ve dvacáté druhé dekádě panování, třetího měsíce zimy a šestého dne. Při studování v Domě Života bylo viděno, jak zvláštní ohnivý Disk přilétá na obloze a z jeho útrob vycházel zápach. Velikost Disku byla stejná na délku i na šířku. Nevydával žádný zvuk.

Poté se zjevil také u domu Jeho Veličenstva. Naše srdce byla zmatená, tak jsme padli na břicha k zemi. Někteří z nás šli Veličenstvu tuto událost nahlásit. Náš Panovník nařídil, že je třeba konzultovat tuto událost se svitky, které se nachází v Domě Života. Jeho Veličenstvo meditovalo o všech těchto událostech, které se teď dějí.

Po několik dalších dnů, se disky staly četnější na nebi než kdy jindy. Zářili na obloze více než jas Slunce, a rozšířily se do všech čtyř stran nebe a zůstaly nehybně ve vzduchu stát.

Naše armáda přihlížela s Jeho Veličenstvem v jejich středu. To bylo poté večer, kdy disky vystoupily ještě výš na obloze směrem k jihu. Ryby a celá řada ptáků pršely z nebe. Úkaz nikdy předtím známý od založení země. Jeho Veličenstvo meditovalo nad kadidlem, aby bylo uklidněno srdce Amun-Re, Boha obou zemí. Stalo se, že událost byla zaznamenána Jeho Veličenstvem do Archivů Domu Života, aby tam zůstala zapsána navěky.

Dokument popisuje pozorování ETV (podle egyptologů) za vlády Thutmose III., tedy v období 18. dynastie kolem roku 1480 BCE. Samotný text byl dlouhá staletí zapomenut a to až do roku 1933, kdy jej znovu objevil Alberto Tulli (odtud označení papyrusu) – ředitel Egyptské sekce Vatikánského muzea v jednom zapadlém obchodě u překupníka antických starožitností kdesi v Kahiře.Tulli se pokusil papyrus odkoupit. Prodejce požadoval příliš horentní sumu, proto se rozhodl udělat jen jeho opis (kopii). Přičemž místo původního hieratického zápisu (běžně psaná forma egyptského písma) použil hieroglyfy.

Tento jeho manévr dává bohužel současným egyptologům-skeptikům záminku zpochybňovat autenticitu celého dokumentu, neboť originál se doposud nenašel. I přes tento handicap se stal papyrus velmi populární ve světě exopolitiky, neboť je prvním dokumentem popisujícím opakující se nízký průlet létajících talířů nad tisícihlavou armádou faraona.

Dlužno dodat, že v textu není uvedeno jméno faraona, takže přisouzení textu do doby Thutmose III. je skutečně jen pouhým přáním egyptologů.

Samotný text urazil dlouhou cestu od hieratického písma (navíc nevíme, zda šlo původní autentický zápis) přes pokus o přepis do hieroglyfické formy Albetem Tullim. Odtud vznikly minimálně dva pokusy o překlad do angličtiny. Z nich pak byl odvozen český překlad.

Skeptikové Tullimu také nevěří, že by na jedno přečtení dokázal přepsat text do hieroglyfické formy. Berme ale na vědomí, že Albert Tulli byl příslušníkem Vatikánské církve s přístupem do Vatikánských archivů. Jak víme, tyto rozsáhlé archivy obsahují tajné sekce, které jsou již několik generací drženy pod zámkem právě proto, že obsahu kontroverzní informace o naší minulosti a vlivu mimozemšťanů. Je tedy důvod se domnívat, že historka o původu dokumentu je skutečně jen zastíracím manévrem, a že text v hieroglyfické formě bude původním autentickým zdrojem.

Na text narazil po mnoha letech v Tulliho pozůstalosti jeho přítel a následovník vatikánské sekce, princ Boris de Rachewiltz. Egyptolog s italsko-ruskými kořeny vypracoval vlastní překlad a s jeho šokujícím zněním seznámil celý svět. Jak tomu tak v těchto případech bývá, Rachewiltz se svým objevem u vědecké obce narazil. Ovšem proč by si Tulli v roce 1933 vymýšlel a psal o Mimozemské návštěvě ve starém Egyptě? Tím spíše, že ve 30. letech 20. století nebylo zvykem se o mimozemšťanech vůbec bavit – natož uvažovat, že by faraoni (egypťané) s nimi měli něco společného. Posuďte sami:

„Ve dvacáté druhé dekádě panování, třetího měsíce zimy a šestého dne. Při studování v Domě Života bylo viděno, jak zvláštní ohnivý Disk přilétá na obloze…“

UFO ve starém Egyptě:

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobné články

3 komentářů k "Egypt: popisuje Tulliho papyrus průlet mimozemských lodí nad armádou faraona?"

 • Standa Standa napsal:

  V anketě chybí mnoho možností. Například možnost, že objev je výmysl Rachewilze, který jej Tullimu jen připsal. Nebo možnost, že Tulli při přepisování dělal chyby.

  • Sueneé napsal:

   Rachewilze – jo tahle varianta tam opravdu chybí. Dodám.
   Tulli – to bych pak chápal jako chybu v překladu. Neřeším, zda je chyba v překladu mezi originálem, Tullim – Rachewilzem nebo Martinem… prostě chyba v překladu. :)

   Nejde o vědeckou práci…

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Oficiální překlady tohoto tzv. Tulliho textu jsou dva. Jeden od zmíněného Rachewiltze a pak ještě R. Cedric Leonard’s. Veskrz jsou oba podobné. Když jsem dělal nezávisle svůj vlastní, tak mi to vyšla podstata příběhu podobně. Problém je však zásadní v tom, kdy se překlady dělají s ohledem na současné pochopení dané problematiky.

    Každý překladatel starých egyptských textů potvrdí, že např. tři různé překlady stejného textu mohou mít úplně jinou podstatu. V textech jsou zvláštní jinotaje, jakoby tajná myšlenka.

    Např. s J. Kozákem jsme se shodly, že pochopit znamená revizi už základního smyslu Champolliona ze 17. století

Napsat komentář