Egypt: Pyramidy byly pod vodou

2812555x 31. 07. 2015 1 čtenář

Fosílie mořského živočicha dokazuje, že pyramidy v Gíze byly pod vodou!

Na vrchním bloku tzv. Menkaureovi pyramidy (třetí pyramida zprava) výzkumník Sherif el Morsi, který se zabýval zkoumáním Gízské plošiny více jak 12 let, objevil zkamenělinu mořské houby. Ta nad vší pochybnost potvrzuje správnost hypotézy, že Gíza plošina byla v dávné minulosti pod vodou.

Tento objev klade naprosto zásadní otázku ohledně správnosti používaných metod datování. Vše co víme o lidské historii by mohlo být naprosto mimo kontext skurečnosti. Pokud existovaly moderní civilizace tisíce let do minulosti, pak vše co oficiální věda o těchto civilizacích ví je chybně interpretováno.

Pokud se někdo nepokusí daný důkaz zlikvidovat dříve než-li se někdo zajistí transparentní datování, pak bychom se mohli konečně dozvědět minimální stáří pyramid v Gíze.

Podle výzkumných prací Roberta Bauvala, Grehema Hancocka, Roberta M. Schocha a J. A. Westa
tu pyramidy stály minimálně už v době cca 11000 př.n.l.

Podobné články

28 komentářů k "Egypt: Pyramidy byly pod vodou"

 • OKO OKO napsal:

  FB uživatel „Avero Oz Cat“ skoro přesně vystihl můj názor. Kdybych byl na FB, tak ho hned „lajknu“. Žijeme v komplikovaném pravděpodobnostním prostoru :-)
  A to mne přivádí ke komentáři FB uživatele „Radim Ježek“, který zase krásným způsobem ukázal, že je při odhadování pravděpodobnosti nějakého jevu rozumné rozumně uvažovat :-)

  • M napsal:

   Taky nevím, jak daný nález „nad vší pochybnost“ dokazuje, že pyramidy byly v minulosti pod vodou. Dnešní území Egypta dost dobře mohlo být před desítkami milionů pod vodou, to teď nevím, a pak holt někdo vzal kámen se zkamenělinou mořského živočicha a postavil z něj pyramidu.
   Koneckonců pod vodou bylo i území ČR, nalézáme tu zkameněliny mořských živočichů, ale to neznamená, že když si z takového kamene postavím barák, tak že ten barák byl pod vodou. Brilantní logika… :D

 • Martin Horus Martin Horus napsal:

  Na této Zemi jsou jisté zájmové frakce které moc dobře znají pravdu o historii této Planety. Pokud se lidský mozek oprostí od úmyslně nastrčených paradigmat, pravda začne mluvit sama za sebe.
  Čím hlouběji putujeme do minulosti, tím více je v ní ze strany historiků vymyšlených fikcí a blábolů, které se pak učí děti ve školách a kopírují si je do svých mozků. Smysl Transcendentnosti nelze naštěstí změnit, protože pravda opravdu hovoří sama za sebe.
  Důležité je označit “ Ty “ kteří záměrně mění a tím ovládají koloběh dějin.
  Můžeme začít u prvopočátku, když už víme že na naší Planetě žije mnoho různých ras, určitě to nebude tím, že jsou z různých opic……atd….atd….atd…..

  • M napsal:

   On někdo tvrdí, že lidské rasy mají původ v různých druzích opic?

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Jestliže vylučuješ to, že Tvůj původ nepochází z opic..co jsi Ty konkrétně udělal proto, aby se tyto zažité bláboly nevyučovaly ve školách ?

    • OKO OKO napsal:

     Přečti si to po sobě ještě jednou :-)

    • M napsal:

     Mluvíte o nastrčených paradigmatech a jako příklad zmiňujete tvrzení, že lidské rasy pochází z různých druhů opic. Jediné, co jsem se snažil říct, bylo, že nevím o tom, že by někdo něco takového tvrdil. Z čeho jste čerpal?

    • M napsal:

     Nic? Skutečnost je taková, že žádný biolog nic takového netvrdí, natož aby to bylo v učebnicích. Buď si tedy vymýšlíte falešná tvrzení, abyste měl co napadat, nebo tu upřímně prezentujete svou osobní představu o dané věci, která je ovšem naprosto chybná a ukazuje, že komentujete něco, o čem ve skutečnosti nic nevíte. Nevím, co je horší. Nebo pro to máte ještě jiné vysvětlení?

     • M napsal:

      Reakce na: „M podívej se co se učí děti ve školách o svém původu a nepodsouvej mi biologii :-( o té jsem nepsal. Pokud něco není jisté, neměli by se tím krmit dětské mozky. Darwinismus je stejná vědecká zrůdnost jako např. komunismus nebo fašismus.“

      Psal jste o tom, že se podle někoho měly lidské rasy vyvinout z různých druhů opic, což samozřejmě je věc spadající pod biologii a sám jste tím celé téma otevřel.
      Jak už jsem naznačil, závěry o tom, co je a není jasné, nebo co je a není zrůdnost, bych na vašem místě nechal na dobu, až budete mít alespoň nejzákladnější tušení o tom, co teorie evoluce skutečně říká a proč vůbec tato pro mnoho lidí nepříjemná myšlenka bořící tehdejší paradigmata vůbec spatřila světlo světa. Jen s hlavou plnou pokřivených polopravd a mýtů, jejichž autory jsou obvykle poblouznění kreacionisté, samozřejmě člověk není nekompetentní ji jakkoliv hodnotit.
      Pochopitelně milerád zodpovím jakékoliv otázky.

  • OKO OKO napsal:

   Hmm. A jak si vysvětluješ, že se šimpanzi máme téměř shodný genom? Myslím, že i kdyby ten opičí někdo nakrásně poupravil záměrně a nedošlo k tomu samovolnou mutací, stejně bude náš předek opice :-)

   • Martin Horus Martin Horus napsal:

    Vysvětlit se dá ledasco.
    Sáhni si rukou na spodní část zad, tam kde začíná zadek. Pokud tam máš dlouhé chlupy, které svojí délkou připomínají vlasy, tak máš předka z opice / šimpanze / Ne nadarmo se říká, drzej jak opice :-) nebo opice záměrně vše ignorují, i když ani sami nevědí proč, což platí pro skeptiky :-)
    Ovšem nic nemění na věci fakt, že i mi jsem pro opičáky mimozemšťany, což platí i naopak.
    Pokud chceš společně s námi pátrat po našich předcích, tak bereme do party i opičáky, ale fakt jen ty slušně vychované.
    To samé platí i pro S a M, takže si zjistěte jak jste na tom :-)
    Naše Planeta letí Vesmírem, takže jsem na stejné lodi.
    Genom a vše ostatní probereme později…

    • Martin Horus Martin Horus napsal:

     Klikejte vždy pod poslední odpověď, nebo v tom zas bude chaos :-(

     • OKO OKO napsal:

      A na tuhle „teorii“ spojení chlupů na pomezí zadku se šimpanzi potažmo skeptiky jsi přišel jak? :-)

      • Martin Horus Martin Horus napsal:

       Tohle není teorie, ty vymýšlí skeptici..mi pravdu známe, nepotřebujeme vymýšlet blbosti.
       Apropo, máš tam na tom místě ty delší chlupy ? :-)

       • OKO OKO napsal:

        Jo, já jsem docela chlupatý, jen ta délka moc neodpovídá vlasům. Spíš tak jako čtrnáctidenní vous, ale zdaleka ne tak hustý :-) Plyne z toho něco ? :-)

        • Martin Horus Martin Horus napsal:

         Délka čtrnáctidenního vousu na tomto místě už je docela průser :-) Jakou šanci dáváš S a M ? Myslíš že už měří ? :-) nebo poskakují doma před zrcadlem ?

         • OKO OKO napsal:

          To nevím. A kolik jsi naměřil ty? :-)

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Pust ty chlupy z hlavy :-)
           Co se týče podobného genomu se šimpanzi, píšeš že máme “ skoro “ stejný genom. To je sice pravda, ale je to i obráceně, oni mají shodný s námi, což by situaci zcela změnilo. Nesmíš to vidět jen jednostranně.
           M podívej se co se učí děti ve školách o svém původu a nepodsouvej mi biologii :-( o té jsem nepsal. Pokud něco není jisté, neměli by se tím krmit dětské mozky. Darwinismus je stejná vědecká zrůdnost jako např. komunismus nebo fašismus.

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           M, ty nemůžeš zodpovědět na žádné otázky, protože nemáš svůj vlastní názor.
           Znova se tě ptám, co jsi ty konkrétně udělal proto, aby se ve školách neučili o původu člověka nesmysly ?

          • OKO OKO napsal:

           Pro MarHor:
           Genetika je dnes velmi rozvinutý vědní obor. Umožňuje například vysledovat, co se z čeho vyvinulo respektive co čemu předcházelo. Jestli jsi to myslel tak, že se opice vyvinuly z lidí, tak to, myslím, neodpovídá archeoastronautské teorii a k archeoastronautice jsi se vehementně hlásil. Možná by pomohlo, kdybys zkusil zjednodušeně zformulovat svůj názor na původ člověka, abychom měli jasno, jak to vlastně všechno myslíš.

          • M napsal:

           Molekulární genetika je v tomto určitě silná zbraň. U člověka to je ale poměrně jednoduché, protože až do doby před třemi miliony lety, kdy žil australopithecus, máme bonus v podobě velmi hustého fosilního záznamu, který je pro většinu lidí hmatatelnější. Máme tedy krásnou posloupnost, která samozřejmě sedí i časově a každý se může přímo podívat na řadu koster, jak se postupně vyvíjel člověk.
           Pokud ani tohle někomu nestačí, jedná se o nesoudného popírače historie, který není ochoten si do své omezené a uzavřené bubliny vlastních představ pustit ani trochu skutečného světa kolem.

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Oko nezlob, nebo se vrátíme zpět k těm chlupům na spodní části zad, ty jsou elementárně konzistentní. Někteří z lidí mají zcela jistě své předky u tzv. divochů obývají kdysi tuto Planetu, ale co ti ostatní ? Koukáš se stále jen jedním směrem, přitom obzory jsou doširoka otevřené. Jednostrannost tě k pravdě nikdy nepřivede. Spočítej obecně současné lidské rasy…

          • OKO OKO napsal:

           No, ty vystupuješ jako někdo, kdo tu pravdu zná, tak bych si ji logicky rád poslechl a zkonfrontoval s tím, co už asi víme nebo spíš myslíme, že víme. Na tom snad není nic špatného nebo nepochopitelného.

          • Martin Horus Martin Horus napsal:

           Když ti řeknu pravdu, nebudeš tomu věřit, mnohem lepší je, když tě navedu na stopu a ty si tu pravdu v sobě najdeš, každý jí v sobě máme, jen to chce na sobě pracovat, což není zas tak těžké, nejedná se o maraton..kolik je těch lidských ras ?

          • OKO OKO napsal:

           Pravda přece není věc víry. Přestaň se vykrucovat a koukej to formulovat :-). Pak můžeme zkřížit názory a třeba se vzájemně obohatit.

          • Sueneé napsal:

           Záleží jak to pojmeš. Můžeš v něco věřit a nebo o něčem být přesvědčen. Přesto obojí vychází z tebe a je to čistě subjektivní. Není tu nějaké vnější objektivní měřítko. My jsme součástí tvoření reality.

Napsat komentář