«« »»

Egypt: Záhadné a krásné Nefertiti na stopě

Tutanchamonova hrobka možná skrývá další tajné komnaty. Egyptologie zjevně stojí před největším archeologickým nálezem všech dob, neboť vědec a egyptolog dr. Nichols Reeves z arizonské univerzity zkoumal podrobně radarové snímky hrobky faraona Tutanchamona a je přesvědčen, že z ní vedou další tajné dveře.

Reeves míní, že trefil do černého. Z průzkumů rentgenových snímků podle něj vyplývá, že za zazděnými dveřmi je vchod do dalších pohřební místností.

Možná je to tím, že hlavní hrobka patřila asi Nefertiti a Tutanchamonovu hrobku k ní přistavěli později. Vyřešila by se tím spousta záhad kolem Tutanchamona. „Jestli se mýlím, tak se mýlím. Ale pokud mám pravdu, může to být největší archeologický nález všech dob,“ komentuje Reeves.

Co na to říká Zahi Hawass, bývalý tajemník Egyptských památek? Jako vždy lamentuje: „Nic tam není!“.

Vivat Kemet!

Líbí se vám článek? Podpořte, prosím, autory v další práci a nastavte trvalý příkaz na transparentní účet: 2900794933/2010. Platby ze zahraničí IBAN: CZ8920100000002900794933, SWITFT: FIOBCZPP. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím "DAR" a název článku nebo vyplňte VS: 05682 a SS: 100.

10 Responses to Egypt: Záhadné a krásné Nefertiti na stopě

  1. Standa Standa napsal:

    Egypt není mým oborem. Jen se o něj zajímám.

    Mým oborem je matematika.

    Co je Vaším oborem?

  2. Standa Standa napsal:

    Zajímavé. takže pokud se v pyramidě najdou pohřební místnosti, tak to vlasnně vyvrátí skupinu hypotéz, které se snaží tvrdit, že ta pyramida není hrobka. 😉

Napsat komentář