«« »»

Egypt: Záhadné místo v Zawyet El‘Aryan

Záhadná velice komplikovaná struktura a nebo základna z granitu se nachází na dne šachty v Zawyet El‘Aryan.

Archeolog Jean-Philip Lauer stojí vpravo. Můžete si tak udělat představu o rozměrech místa. On sám nedokázal dát vysvětlení, k čemu dané místo sloužilo.

Celá věc je tvořena velmi členitým megalitickým blokem granitu. Bezesporu nejvíce zaujme hrana něčeho, co bychom přirovnali k okraji vany. Že bychom koukali do starodávné koupelny? S velkou pravděpodobností nikoliv, protože v zorném poli máme v pozadí mohutné víko, které zjevně tzv. vanu překrývalo. Víko má po stranách výstupky, které nejspíš budou i na opačné straně. S víkem tedy šlo nejspíš snadno manipulovat.

Z fotografie vše působí jako velmi precizně zpracované. Zařízení nebude s velkou pravděpodobností už kompletní. Nabízí se hypotéza, že v zaklenutí mohlo být cosi umístěno, co navazovalo na vanu a celé to nejspíš bylo zastřešeno.

Bezesporu zde můžeme najít podobný rukopis jako nabízejí megalitické pyramidy v Gíze. Prostřední pyramida má v sobě též vanu vytesanou do země s mohutným víkem, které se přiklápělo. Vana umístěná v nejvyšší komoře Velké pyramidy je oproti všem ostatním jen drobeček.

4 Responses to Egypt: Záhadné místo v Zawyet El‘Aryan

 1. Martin Horus Martin Horus napsal:

  Je to opravdu zvláštní a k zamyšlení, protože v zmíněném dokumentu Pyramidy s prof. Carmen Boulterovou a Abd´el Hakim Awyan je spodní část u šachet vedoucích dovnitř Zawyet El‘Aryan sežehnuta silným žárem.
  Co je ovšem také zarážející, je to, že pravděpodobně místa, která jsou ohořelá, někdo důkladně osekal. Otázkou zůstává proč ? že by nechtěli důkaz ?

 2. Martin Horus Martin Horus napsal:

  Sueneé souhlas, Zawyet El‘Aryan je opravdu zajímavé místo.
  Ještě přidám dva obrázky, http://farm9.staticflickr.com/8435/7814128406_c1b9953322_z.jpg
  http://www.egyptiandawn.info/images/plates/large/lauer_zawiyet_shaft.jpg
  mě to trochu připadá jako silo
  v dokumentu Pyramidy – pás klidu o tomto místě mluví prof. Carmen Boulterová a přímo na místě potvrzuje, že je vnitřní prostor sežehnut.
  Určitě by se tam něco našlo, protože lokalita je již dlouho podezřele uzavřena jako vojenský prostor.

Napsat komentář

Líbí se vám naše stránky?

Podpořte prosím autory a překladatele trvalým příkazem na transparentní účet: 2900794933/2010
nebo pomozte s překlady.