Faerské ostrovy a zvláštní vrcholky hor

19653x 12. 01. 2015 1 čtenář

V pátek jsem zveřejnil krátký článek na téma Faerských ostrovů. Tohle místo si získalo moji pozornost.  Zkusil jsem hledat na internetu další informace. Přináším pokračování příběhu o zvláštních kopcích na malém souostroví na půli cesty mezi Británií a Islandem…

Tohle je Obrovská pyramida – jedna z těch na Faerských ostrovech. Tento kopec je oficiálně z nám jako přírodní pyramida, ale po bližším zkoumání několika fotografií, které se dají najít na internetu, je tu několik věcí, které vypadají velmi uměle. Jedna z věcí, které působí zvláštně jsou přímé linie po obvodu kopce (viz. první foto). Na první pohled působí rozestupy mezi jednotlivými vrstvami pravidelně. Nejvíce je to patrné blíže vrcholu.

Pokud by se jednalo o prastaré pyramidy, pak je logické, že by v dnešní době byly zarostlé a geologicky narušené do takové míry, že je těžké bez dalšího zkoumání posoudit, zda jde o umělý nebo přírodní objekt. Vy i já můžeme hádat stejně.

Faerske ostrovy

Pyramida na Islandu

 

Název v angličtině je Faroe Islands, což je podobné k výrazu Pharao Islands. Nabízí se překlad Faraónovy ostrovy.
Některé kopce svým tvarem připomínají stupňovité pyramidy. Pradávní stavitelé mohli původní kopec opracovat do příhodného tvaru a doplnit vnější obložení, které dnes již chybí. Jeho zbytky bychom mohli najít pod úpatím pyramidy (kopce).

Hledal jsem na internetu rozměry a nebo něco bližšího o geologickém složení. Zatím marně. Ostrovy jsou řídce osídleny.

Jeden komentář pod původním článkem zmiňuje podobné hory na Novém Zélandu, které byly oficiálně tamní vládou zkoumány. Pyramidy na Novém Zélandu jsou datovány do doby více jak 350000 let do minulosti. Podobně jako v případě Bosenských pyramid byly nalezeny megalitické kameny tvořící obložení pyramid. Více o tom v příštím článku…

Podobné články

Jeden komentář k "Faerské ostrovy a zvláštní vrcholky hor"

Napsat komentář