Film Aluna a indiáni kmene Kogi

15882x 01. 08. 2018 1 čtenář

Velmi daleko, na hoře vysoké přes 5000 m, odděleni od civilizace, žijí indiáni kmene Kogi. Žijí v souladu se světem, se Zemí, s Vesmírem. Přes 400 let nedotčeni kontaktem s naší civilizací.

Indiáni kmene Kogi

Před 20 lety lidé kmene Kogi pochopili, že civilizovaní lidé ve světě okolo nich jsou zmatení a zbrklí. Proto pozvali filmaře Alana Ereiru a natočili s ním film Poselství ze Srdce světa: Varování Staršího bratra, obsahující vysvětlení a poučení o tom, jak svět funguje. Civilizovaní lidé jsou Mladší bratr. Zmatení ve světě, kterému sice nerozumíme, ale zato se snažíme si ho co nejvíce přizpůsobit.

Asi 10 let na to obyvatelé Srdce světa vycítili, že jejich poselství nebylo pochopeno či vyslechnuto, ale protože jejich úkolem je harmonizovat planetu, pozvali Alana Ereiru opět a natočili s ním další film. Ve filmu Aluna uvidíme pouť šamanů kmene Kogi po významných energetických místech planety. Trpělivě vysvětlují, kudy energie proudí, jak se chová a tvoří a co se děje, když tato místa zahradíme, či znečistíme. Uvidíme, jak se v prostředí Mladšího bratra setkávají s věcmi které dosud nikdy nezažili. Budeme také svědky jejich setkání s učenci naší civilizace. Pochopíme, že nepotřebujeme tolik slov, kolik jsme si mysleli. Pochopíme, že se často velice mýlíme, a jednáme s nadšením malého dítěte a průrazností tanku.

V tomto videu Vám Jarda Dušek poví něco blíže o indiánech Kogi a filmech Poselství ze Srdce světa: Varování Staršího bratra a Aluna. Celé filmy se dají shlédnout na YouTube.

Rádi bychom vám nabídli šamanské bubny z našeho e-shopu Suenee Universe. Bubny jsou dostupné v mnoha motivech a velikostech.

Šamanský buben: Bizon a šípy

Podobné články

Napsat komentář